MUNTEAN SOFT S.R.L.
ION IONESCU DE LA BRAD, Municipiul Blaj, Alba
În 2025: cifra de afaceri 295 mii lei, profit net 64 mii lei, 2 angajați.
Despre MUNTEAN SOFT S.R.L.
MUNTEAN SOFT S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 august 2021 cu numărul J1/1096/2021 și codul unic de înregistrare (CUI) 44736220, cu sediul în Blaj, județul Alba. Activitatea principală este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)” (cod CAEN 6210). Firma are 5 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 295 mii lei (-19% față de 2024), un profit net de 64 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 38 mii lei la 295 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2024.
Date de identificare
- CUI
- 44736220
- Nr. Registrul Comerțului
- J1/1096/2021
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 13 august 2021
- EUID
- ROONRC.J1/1096/2021
- Cod poștal
- 515400
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 02.10.2026
din 01.12.2024
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Blaj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 295 mii lei
- Profit net
- 64 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 64 mii lei
- Datorii
- 24 mii lei
- Active totale
- 188 mii lei
- Marjă netă
- 21,6%
- Cifră / angajat
- 147 mii lei
-19% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 13% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 38 mii | 226 mii | 250 mii | 362 mii | 295 mii |
| Venituri totale | 38 mii | 226 mii | 250 mii | 425 mii | 327 mii |
| Cheltuieli totale | 430 | 25 mii | 83 mii | 131 mii | 254 mii |
| Profit / pierdere brută | 37 mii | 201 mii | 167 mii | 294 mii | 72 mii |
| Profit / pierdere netă | 36 mii | 195 mii | 165 mii | 283 mii | 64 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | — | — | 218 mii | 183 mii | 148 mii |
| Active circulante | 38 mii | 210 mii | 159 mii | 254 mii | 40 mii |
| creanțe | 15 mii | 171 mii | 79 mii | 242 mii | 21 mii |
| casa și conturi la bănci | 23 mii | 39 mii | 80 mii | 12 mii | 19 mii |
| Datorii | 2.227 | 14 mii | 212 mii | 20 mii | 24 mii |
| Venituri în avans | — | — | — | 133 mii | 101 mii |
| Capitaluri proprii | 36 mii | 196 mii | 165 mii | 283 mii | 64 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 56 din 128 în județul Alba și locul 8.006 din 14.288 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6210 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).
Firme similare din județul Alba
- SYNTHBIT S.R.L. · Ocna Mureș306 mii lei · 1 ang.
- FUN IT SERVICE S.R.L. · Vinerea (oraș Cugir)302 mii lei · 1 ang.
- ONE MAN CODE S.R.L. · Alba Iulia296 mii lei · 1 ang.
- PAULMFSERVICES S.R.L. · Sebeș290 mii lei · 1 ang.
- LINXOPS SRL · Câmpeni289 mii lei · 1 ang.
- CRUNCHY CODE TECH S.R.L. · Totoi (com. Sântimbru)285 mii lei · 0 ang.
- PRIMUL PROGRAMATOR S.R.L. · Sat Războieni-Cetate, Oraș Ocna Mureș283 mii lei · 1 ang.
- DIGITAL PILL S.R.L. · Blaj279 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 02.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6210 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației
Întrebări frecvente despre MUNTEAN SOFT S.R.L.
Care este CUI-ul firmei MUNTEAN SOFT S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MUNTEAN SOFT S.R.L. este 44736220, iar codul de TVA este RO44736220. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1/1096/2021, iar codul EUID este ROONRC.J1/1096/2021.
Unde are sediul MUNTEAN SOFT S.R.L.?
Sediul social al firmei MUNTEAN SOFT S.R.L. este în ION IONESCU DE LA BRAD, Municipiul Blaj, Alba, județul Alba, cod poștal 515400, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MUNTEAN SOFT S.R.L.?
Activitatea principală a firmei MUNTEAN SOFT S.R.L. este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)”, cod CAEN 6210. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MUNTEAN SOFT S.R.L.?
MUNTEAN SOFT S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 august 2021, deci are 5 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MUNTEAN SOFT S.R.L.?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru MUNTEAN SOFT S.R.L.. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Blaj sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are MUNTEAN SOFT S.R.L.?
În 2025, MUNTEAN SOFT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 295 mii lei și un profit net de 64 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MUNTEAN SOFT S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. MUNTEAN SOFT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2024. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.