MTC CONSULT SERV SRL
EMIL RACOVIȚĂ, Oraș Voluntari, Ilfov
În 2025: cifra de afaceri 1,7 mil lei, profit net 1,1 mil lei, 3 angajați.
Despre MTC CONSULT SERV SRL
MTC CONSULT SERV SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 iunie 2014 cu numărul J2014001715230 și codul unic de înregistrare (CUI) 15858844, cu sediul în Voluntari, județul Ilfov. Activitatea principală este „Activități de consultanță în afaceri și management” (cod CAEN 7020). Firma are 12 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,7 mil lei (+36% față de 2024), un profit net de 1,1 mil lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 813 mii lei la 1,7 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 30 octombrie 2003 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 15858844
- Nr. Registrul Comerțului
- J2014001715230
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 13 iunie 2014
- EUID
- ROONRC.J2014001715230
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 01.10.2026
din 30.10.2003
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,7 mil lei
- Profit net
- 1,1 mil lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 1,1 mil lei
- Datorii
- 328 mii lei
- Active totale
- 1,4 mil lei
- Marjă netă
- 67,1%
- Cifră / angajat
- 551 mii lei
+36% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 23% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 211 mii | 329 mii | 365 mii | 685 mii | 711 mii | 813 mii | 995 mii | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,7 mil |
| Venituri totale | 211 mii | 330 mii | 366 mii | 691 mii | 712 mii | 816 mii | 997 mii | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,7 mil |
| Cheltuieli totale | 191 mii | 185 mii | 123 mii | 206 mii | 194 mii | 229 mii | 467 mii | 311 mii | 349 mii | 397 mii |
| Profit / pierdere brută | 21 mii | 144 mii | 243 mii | 485 mii | 518 mii | 587 mii | 530 mii | 893 mii | 871 mii | 1,3 mil |
| Profit / pierdere netă | 17 mii | 122 mii | 239 mii | 478 mii | 511 mii | 579 mii | 521 mii | 758 mii | 739 mii | 1,1 mil |
| Număr mediu de angajați | 3 | 3 | 3 | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 |
| Active imobilizate | 29 mii | 11 mii | 3.313 | 1.797 | 4.226 | 103 mii | 257 mii | 221 mii | 189 mii | 201 mii |
| Active circulante | 199 mii | 142 mii | 256 mii | 521 mii | 575 mii | 542 mii | 732 mii | 864 mii | 723 mii | 1,2 mil |
| din care stocuri | — | — | — | — | — | — | — | -71 | — | — |
| creanțe | 68 mii | 58 mii | 53 mii | 219 mii | 179 mii | 280 mii | 599 mii | 679 mii | 656 mii | 1,1 mil |
| casa și conturi la bănci | 132 mii | 84 mii | 203 mii | 302 mii | 396 mii | 261 mii | 133 mii | 186 mii | 67 mii | 128 mii |
| Cheltuieli în avans | 1.805 | 1.483 | 553 | 90 | 94 | 9 | 405 | 443 | 560 | 506 |
| Datorii | 213 mii | 32 mii | 20 mii | 44 mii | 68 mii | 65 mii | 468 mii | 328 mii | 173 mii | 328 mii |
| Capitaluri proprii | 17 mii | 122 mii | 240 mii | 478 mii | 511 mii | 579 mii | 521 mii | 758 mii | 740 mii | 1,1 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 5.000 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 51 din 966 în județul Ilfov și locul 985 din 10.810 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7020 – Activități de consultanță în afaceri și management.
Firme similare din județul Ilfov
- URBAN & ASOCIATII SRL · Balotești1,7 mil lei · 9 ang.
- OMRAD EXPERT MANAGEMENT S.R.L. · Berceni1,7 mil lei · 10 ang.
- BUSINESS & COACHING ARHITECTS SRL · Voluntari1,7 mil lei · 1 ang.
- SMART TAILOR MADE SOLUTIONS S.R.L. · Balotești1,7 mil lei · 11 ang.
- KNOWLEDGE DESIGN UNIT SRL · Tunari1,7 mil lei · 6 ang.
- ASIDE MCD S.R.L. · Corbeanca1,6 mil lei · 0 ang.
- MOGHILA INVESTMENTS S.R.L. · Pantelimon1,6 mil lei · 1 ang.
- APMC SRL · Voluntari1,6 mil lei · 5 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7020 – Activități de consultanță în afaceri și management
- 0240 Activități de servicii anexe silviculturii
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- 5590 Alte servicii de cazare
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
- 8569 Activități de servicii suport pentru învățământ
Întrebări frecvente despre MTC CONSULT SERV SRL
Care este CUI-ul firmei MTC CONSULT SERV SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MTC CONSULT SERV SRL este 15858844, iar codul de TVA este RO15858844. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2014001715230, iar codul EUID este ROONRC.J2014001715230.
Unde are sediul MTC CONSULT SERV SRL?
Sediul social al firmei MTC CONSULT SERV SRL este în EMIL RACOVIȚĂ, Oraș Voluntari, Ilfov, județul Ilfov, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MTC CONSULT SERV SRL?
Activitatea principală a firmei MTC CONSULT SERV SRL este „Activități de consultanță în afaceri și management”, cod CAEN 7020. În Registrul Comerțului are autorizate în total 10 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MTC CONSULT SERV SRL?
MTC CONSULT SERV SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 iunie 2014, deci are 12 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MTC CONSULT SERV SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru MTC CONSULT SERV SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Voluntari sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are MTC CONSULT SERV SRL?
În 2025, MTC CONSULT SERV SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,7 mil lei și un profit net de 1,1 mil lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MTC CONSULT SERV SRL plătitoare de TVA?
Da. MTC CONSULT SERV SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 30 octombrie 2003 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 2 octombrie 2026.