MSOFT SYSTEMS SRL
PLAIU NUCULUI, București Sectorul 1, București
În 2025: cifra de afaceri 2,5 mil lei, profit net 1,8 mil lei, 1 angajați.
Despre MSOFT SYSTEMS SRL
MSOFT SYSTEMS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 februarie 1999 cu numărul J1999001593404 și codul unic de înregistrare (CUI) 11630893, cu sediul în București Sector 1, municipiul București. Activitatea principală este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)” (cod CAEN 6210). Firma are 27 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,5 mil lei (+109% față de 2024), un profit net de 1,8 mil lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 423 mii lei la 2,5 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 16 aprilie 2002 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 11630893
- Nr. Registrul Comerțului
- J1999001593404
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 16 februarie 1999
- EUID
- ROONRC.J1999001593404
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 10.10.2026
din 16.04.2002
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 2,5 mil lei
- Profit net
- 1,8 mil lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 1,8 mil lei
- Datorii
- 401 mii lei
- Active totale
- 2,2 mil lei
- Marjă netă
- 74,2%
- Cifră / angajat
- 2,5 mil lei
+109% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 18% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 278 mii | 280 mii | 364 mii | 396 mii | 399 mii | 423 mii | 516 mii | 322 mii | 1,2 mil | 2,5 mil |
| Venituri totale | 278 mii | 280 mii | 366 mii | 396 mii | 399 mii | 423 mii | 516 mii | 322 mii | 1,2 mil | 2,5 mil |
| Cheltuieli totale | 129 mii | 106 mii | 107 mii | 89 mii | 76 mii | 67 mii | 76 mii | 111 mii | 173 mii | 358 mii |
| Profit / pierdere brută | 149 mii | 173 mii | 259 mii | 307 mii | 322 mii | 355 mii | 439 mii | 211 mii | 1 mil | 2,1 mil |
| Profit / pierdere netă | 120 mii | 142 mii | 256 mii | 304 mii | 319 mii | 351 mii | 434 mii | 177 mii | 979 mii | 1,8 mil |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 94 mii | 110 mii | 60 mii | 29 mii | 13 mii | 2.147 | 279 | 27 mii | 28 mii | 155 mii |
| Active circulante | 59 mii | 68 mii | 257 mii | 311 mii | 340 mii | 371 mii | 463 mii | 215 mii | 1,1 mil | 2,1 mil |
| creanțe | 31 mii | 29 mii | 225 mii | 269 mii | 291 mii | 310 mii | 353 mii | 150 mii | 885 mii | 1,9 mil |
| casa și conturi la bănci | 27 mii | 39 mii | 31 mii | 43 mii | 49 mii | 61 mii | 110 mii | 65 mii | 169 mii | 181 mii |
| Cheltuieli în avans | 495 | — | — | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Datorii | 33 mii | 33 mii | 61 mii | 37 mii | 34 mii | 22 mii | 29 mii | 65 mii | 102 mii | 401 mii |
| Capitaluri proprii | 120 mii | 144 mii | 256 mii | 304 mii | 319 mii | 351 mii | 435 mii | 177 mii | 980 mii | 1,8 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 220 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 535 din 4.332 în județul București și locul 1.256 din 14.278 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6210 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).
Firme similare din județul București
- INNOVATOR ARTIFICIAL TECH SRL · București Sector 22,5 mil lei · 1 ang.
- DATAGRAM SRL · București Sector 52,5 mil lei · 5 ang.
- HOUNDBYTES S.R.L. · București Sector 62,5 mil lei · 5 ang.
- NET SEO MEDIA SRL · București Sector 52,5 mil lei · 1 ang.
- NEDGRAPHICS SRL · București Sector 22,5 mil lei · 11 ang.
- TECH GRID S.R.L. · București Sector 22,5 mil lei · 2 ang.
- ONSAT IT SRL · București Sector 12,5 mil lei · 3 ang.
- SOFTVENTURE SRL · București Sector 12,5 mil lei · 2 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6210 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 2620 Fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice
- 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 5821 Activități de editare a jocurilor de calculator
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 6120 Activități de revânzare a serviciilor de telecomunicații și servicii de intermediere pentru telecomunicații
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 9510 Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații
- 9540 Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor
Întrebări frecvente despre MSOFT SYSTEMS SRL
Care este CUI-ul firmei MSOFT SYSTEMS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MSOFT SYSTEMS SRL este 11630893, iar codul de TVA este RO11630893. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1999001593404, iar codul EUID este ROONRC.J1999001593404.
Unde are sediul MSOFT SYSTEMS SRL?
Sediul social al firmei MSOFT SYSTEMS SRL este în PLAIU NUCULUI, București Sectorul 1, București, București Sector 1, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MSOFT SYSTEMS SRL?
Activitatea principală a firmei MSOFT SYSTEMS SRL este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)”, cod CAEN 6210. În Registrul Comerțului are autorizate în total 13 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MSOFT SYSTEMS SRL?
MSOFT SYSTEMS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 februarie 1999, deci are 27 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MSOFT SYSTEMS SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0723 *** 788). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are MSOFT SYSTEMS SRL?
În 2025, MSOFT SYSTEMS SRL a raportat o cifră de afaceri de 2,5 mil lei și un profit net de 1,8 mil lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MSOFT SYSTEMS SRL plătitoare de TVA?
Da. MSOFT SYSTEMS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 16 aprilie 2002 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 10 octombrie 2026.