Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA1 an pe piață

MOUNT CAPITAL S.R.L.

CUI 51828980J2025036266006

Gheorghe Țițeica, et. 3, București Sectorul 2, București

În 2025: cifra de afaceri 0 lei, pierdere netă 7.361 lei.

Despre MOUNT CAPITAL S.R.L.

MOUNT CAPITAL S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 mai 2025 cu numărul J2025036266006 și codul unic de înregistrare (CUI) 51828980, cu sediul în București Sector 2, municipiul București. Activitatea principală este „Activități ale holding-urilor” (cod CAEN 6421). Firma are 1 an de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 0 lei, o pierdere netă de 7.361 lei. Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 2025.

Date de identificare

CUI
51828980
Nr. Registrul Comerțului
J2025036266006
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
21 mai 2025
EUID
ROONRC.J2025036266006
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.07.2025

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
26.09.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
0 lei
Pierdere netă
7.361 lei
Angajați (medie)
—
Capitaluri proprii
9.639 lei
Datorii
9.110 lei
Active totale
19 mii lei
Risc mediu

Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025; fără venituri raportate în 2025. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Indicator (lei)2025
Cheltuieli totale7.361
Profit / pierdere brută-7.361
Profit / pierdere netă-7.361
Active imobilizate17 mii
Active circulante1.949
creanțe375
casa și conturi la bănci1.574
Datorii9.110
Capitaluri proprii9.639
din care capital subscris vărsat17 mii

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Firme similare din județul București

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 08.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 6421 – Activități ale holding-urilor

  • 6421 Activități ale holding-urilor
  • 6422 Activități ale canalelor de finanțare
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management

Întrebări frecvente despre MOUNT CAPITAL S.R.L.

Care este CUI-ul firmei MOUNT CAPITAL S.R.L.?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MOUNT CAPITAL S.R.L. este 51828980, iar codul de TVA este RO51828980. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2025036266006, iar codul EUID este ROONRC.J2025036266006.

Unde are sediul MOUNT CAPITAL S.R.L.?

Sediul social al firmei MOUNT CAPITAL S.R.L. este în Gheorghe Țițeica, et. 3, București Sectorul 2, București, București Sector 2, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are MOUNT CAPITAL S.R.L.?

Activitatea principală a firmei MOUNT CAPITAL S.R.L. este „Activități ale holding-urilor”, cod CAEN 6421. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată MOUNT CAPITAL S.R.L.?

MOUNT CAPITAL S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 mai 2025, deci are 1 an de activitate.

Cum pot contacta firma MOUNT CAPITAL S.R.L.?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0745 *** 727). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are MOUNT CAPITAL S.R.L.?

În 2025, MOUNT CAPITAL S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 0 lei și o pierdere netă de 7.361 lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este MOUNT CAPITAL S.R.L. plătitoare de TVA?

Da. MOUNT CAPITAL S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 2025. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.

Explorează