MONUMENT SRL
Str. AVRAM IANCU, Municipiul Mediaș, Sibiu
În 2025: cifra de afaceri 14 mii lei, pierdere netă 2.095 lei.
Despre MONUMENT SRL
MONUMENT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 septembrie 1994 cu numărul J32/1252/1994 și codul unic de înregistrare (CUI) 6198498, cu sediul în Mediaș, județul Sibiu. Activitatea principală este „Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei” (cod CAEN 2370). Firma are 32 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 14 mii lei (+22% față de 2024), o pierdere netă de 2.095 lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 6.500 lei la 14 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 6198498
- Nr. Registrul Comerțului
- J32/1252/1994
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 16 septembrie 1994
- EUID
- ROONRC.J32/1252/1994
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Mediaş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 14 mii lei
- Pierdere netă
- 2.095 lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 3.315 lei
- Datorii
- 536 lei
- Active totale
- 3.851 lei
- Marjă netă
- -15,2%
+22% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 5.700 | 9.400 | 20 mii | 5.000 | 4.000 | 6.500 | 12 mii | 13 mii | 11 mii | 14 mii |
| Venituri totale | 5.700 | 9.400 | 20 mii | 5.000 | 4.000 | 6.500 | 12 mii | 13 mii | 11 mii | 14 mii |
| Cheltuieli totale | 6.666 | 8.972 | 20 mii | 4.443 | 3.029 | 6.623 | 12 mii | 12 mii | 10 mii | 16 mii |
| Profit / pierdere brută | -966 | 428 | 108 | 557 | 971 | -123 | 200 | 710 | 1.133 | -2.095 |
| Profit / pierdere netă | -1.137 | 146 | -89 | 407 | 851 | -314 | -159 | 598 | 953 | -2.095 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | — | — | — | — | — | — | — |
| Active circulante | 3.062 | 3.238 | 3.185 | 3.640 | 4.491 | 4.238 | 4.003 | 4.597 | 5.732 | 3.851 |
| din care stocuri | 1.940 | 1.832 | 1.832 | 2.158 | 2.158 | 2.158 | 2.158 | 2.158 | 2.158 | 2.158 |
| creanțe | 753 | 753 | 1.101 | 1.101 | 1.405 | 1.405 | 1.405 | 1.405 | 1.405 | 1.405 |
| casa și conturi la bănci | 369 | 653 | 252 | 381 | 928 | 675 | 440 | 1.034 | 2.169 | 288 |
| Datorii | 46 | 76 | 111 | 159 | 159 | 220 | 144 | 140 | 321 | 536 |
| Capitaluri proprii | 3.016 | 3.162 | 3.074 | 3.481 | 4.332 | 4.018 | 3.859 | 4.457 | 5.411 | 3.315 |
| din care capital subscris vărsat | 225 | 225 | 225 | 225 | 225 | 225 | 225 | 225 | 225 | 225 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 18 din 18 în județul Sibiu și locul 723 din 778 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 2370 – Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei.
Firme similare din județul Sibiu
- ARTSTONE CIS S.R.L. · Sadu62 mii lei · 0 ang.
- ARTSTEIN SRL · Cisnădie61 mii lei · 1 ang.
- CIO DAR SIB S.R.L. · Sibiu37 mii lei · 0 ang.
- EXPERT MONUMENTE FUNERARE S.R.L. · Șelimbăr35 mii lei · 0 ang.
- MONUMENTE FUNERARE FLORIN FAMILY S.R.L. · Sibiu23 mii lei · 1 ang.
- CONSTRUCT MONUMENTE FUNERARE S.R.L. · Dumbrăveni0 lei · 0 ang.
- MONUMENTE FUNERARE GABOS & COMP SNC · Mediaș0 lei · 0 ang.
- ABSOLUTE FUNERAL SERVICES S.R.L. · Sibiu0 lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 2370 – Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei
- 2369 Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
- 2370 Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei
Întrebări frecvente despre MONUMENT SRL
Care este CUI-ul firmei MONUMENT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MONUMENT SRL este 6198498. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J32/1252/1994, iar codul EUID este ROONRC.J32/1252/1994.
Unde are sediul MONUMENT SRL?
Sediul social al firmei MONUMENT SRL este în Str. AVRAM IANCU, Municipiul Mediaș, Sibiu, județul Sibiu, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MONUMENT SRL?
Activitatea principală a firmei MONUMENT SRL este „Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei”, cod CAEN 2370. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MONUMENT SRL?
MONUMENT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 septembrie 1994, deci are 32 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MONUMENT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0740 *** 814). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are MONUMENT SRL?
În 2025, MONUMENT SRL a raportat o cifră de afaceri de 14 mii lei și o pierdere netă de 2.095 lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MONUMENT SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, MONUMENT SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.