MOLDOVA SEMINȚE SRL
Sat Bivolari, Comuna Bivolari, Iași
În 2025: cifra de afaceri 63,8 mil lei, profit net 8,5 mil lei, 42 angajați.
Despre MOLDOVA SEMINȚE SRL
MOLDOVA SEMINȚE SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 octombrie 2015 cu numărul J2015013377407 și codul unic de înregistrare (CUI) 35186969, cu sediul în Bivolari, județul Iași. Activitatea principală este „Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase” (cod CAEN 0111). Firma are 10 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 63,8 mil lei (+132% față de 2024), un profit net de 8,5 mil lei și 42 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 44,6 mil lei la 63,8 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 25 februarie 2016.
Date de identificare
- CUI
- 35186969
- Nr. Registrul Comerțului
- J2015013377407
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 30 octombrie 2015
- EUID
- ROONRC.J2015013377407
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 13.10.2026
din 25.02.2016
Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Iaşi
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 63,8 mil lei
- Profit net
- 8,5 mil lei
- Angajați (medie)
- 42
- Capitaluri proprii
- 117 mil lei
- Datorii
- 44,2 mil lei
- Active totale
- 161 mil lei
- Marjă netă
- 13,4%
- Cifră / angajat
- 1,5 mil lei
+132% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 27% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 5,3 mil | 15,6 mil | 20,4 mil | 27,3 mil | 27,3 mil | 44,6 mil | 45 mil | 55,5 mil | 27,6 mil | 63,8 mil |
| Venituri totale | 8,5 mil | 16,3 mil | 20,8 mil | 27,7 mil | 27,8 mil | 47,7 mil | 45,5 mil | 57,1 mil | 27,6 mil | 64,2 mil |
| Cheltuieli totale | 10 mil | 16,4 mil | 19 mil | 30,2 mil | 30,5 mil | 46,7 mil | 51,3 mil | 57,1 mil | 24,9 mil | 54,8 mil |
| Profit / pierdere brută | -1,4 mil | -82 mii | 1,8 mil | -2,5 mil | -2,7 mil | 976 mii | -5,8 mil | -32 mii | 2,6 mil | 9,5 mil |
| Profit / pierdere netă | -1,7 mil | -129 mii | 1,5 mil | -2,6 mil | -2,7 mil | 865 mii | -5,9 mil | -32 mii | 2,5 mil | 8,5 mil |
| Număr mediu de angajați | 4 | 9 | 25 | 40 | 42 | 40 | 100 | 86 | 49 | 42 |
| Active imobilizate | 134 mil | 124 mil | 152 mil | 143 mil | 133 mil | 137 mil | 125 mil | 113 mil | 102 mil | 90,9 mil |
| Active circulante | 19,1 mil | 19,6 mil | 39,8 mil | 43 mil | 8,2 mil | 43,3 mil | 14,9 mil | 21,1 mil | 8,1 mil | 70,3 mil |
| din care stocuri | 393 mii | 2 mil | 1,2 mil | 334 mii | 389 mii | 615 mii | 1,4 mil | 429 mii | 1,4 mil | 7,6 mil |
| creanțe | 17,9 mil | 16,1 mil | 36,7 mil | 42,4 mil | 7 mil | 36,5 mil | 12,8 mil | 19,8 mil | 6,6 mil | 42,3 mil |
| casa și conturi la bănci | 749 mii | 1,6 mil | 1,8 mil | 237 mii | 795 mii | 6,3 mil | 637 mii | 854 mii | 184 mii | 20,4 mil |
| Cheltuieli în avans | 133 mii | 62 mii | 107 mii | 116 mii | 203 mii | 81 mii | 157 mii | 104 mii | 188 mii | 183 mii |
| Datorii | 38,3 mil | 29 mil | 75,2 mil | 72,3 mil | 30,5 mil | 68 mil | 34,1 mil | 27,7 mil | 1,2 mil | 44,2 mil |
| Capitaluri proprii | 115 mil | 115 mil | 116 mil | 114 mil | 111 mil | 112 mil | 106 mil | 106 mil | 109 mil | 117 mil |
| din care capital subscris vărsat | 118 mil | 118 mil | 118 mil | 118 mil | 118 mil | 118 mil | 118 mil | 118 mil | 118 mil | 118 mil |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 2 din 294 în județul Iași și locul 57 din 8.990 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0111 – Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase.
Firme similare din județul Iași
- PANIFCOM SRL · Iași73,3 mil lei · 84 ang.
- AGRICOLA 96 SA TIGANASI · Țigănași48,1 mil lei · 102 ang.
- MOLDOVA ȚIGĂNAȘI S.A. · Țigănași47 mil lei · 22 ang.
- AGRICOLA DAIANA SRL · Căuești (com. Șcheia)36,4 mil lei · 7 ang.
- VITAPLANT SRL · Iași29,7 mil lei · 20 ang.
- SEMCONSULT TOP SRL · Tabăra (com. Bivolari)25,1 mil lei · 22 ang.
- ORGAPIC SRL · Vlădeni17,1 mil lei · 40 ang.
- INTEGRASEM SRL · Tabăra (com. Bivolari)15,9 mil lei · 19 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 0111 – Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
- 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
- 0116 Cultivarea plantelor pentru fibre textile
- 0119 Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
- 0129 Cultivarea altor plante permanente
- 0130 Cultivarea plantelor pentru înmulțire
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
- 0163 Activități după recoltare și pregătirea semințelor
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
- 7731 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole
- 8292 Activități de ambalare
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Întrebări frecvente despre MOLDOVA SEMINȚE SRL
Care este CUI-ul firmei MOLDOVA SEMINȚE SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MOLDOVA SEMINȚE SRL este 35186969, iar codul de TVA este RO35186969. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2015013377407, iar codul EUID este ROONRC.J2015013377407.
Unde are sediul MOLDOVA SEMINȚE SRL?
Sediul social al firmei MOLDOVA SEMINȚE SRL este în Sat Bivolari, Comuna Bivolari, Iași, județul Iași, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MOLDOVA SEMINȚE SRL?
Activitatea principală a firmei MOLDOVA SEMINȚE SRL este „Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase”, cod CAEN 0111. În Registrul Comerțului are autorizate în total 20 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MOLDOVA SEMINȚE SRL?
MOLDOVA SEMINȚE SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 octombrie 2015, deci are 10 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MOLDOVA SEMINȚE SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru MOLDOVA SEMINȚE SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Bivolari sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are MOLDOVA SEMINȚE SRL?
În 2025, MOLDOVA SEMINȚE SRL a raportat o cifră de afaceri de 63,8 mil lei și un profit net de 8,5 mil lei, cu 42 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MOLDOVA SEMINȚE SRL plătitoare de TVA?
Da. MOLDOVA SEMINȚE SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 25 februarie 2016. Datele au fost verificate la ANAF pe 13 octombrie 2026.