MOLDOVA CONCRETE CONSTRUCT S.R.L.
Primăverii, Sat Sagna, Comuna Sagna, Neamț
În 2025: cifra de afaceri 0 lei, pierdere netă 39 mii lei, 0 angajați.
Despre MOLDOVA CONCRETE CONSTRUCT S.R.L.
MOLDOVA CONCRETE CONSTRUCT S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 ianuarie 2020 cu numărul J27/15/2020 și codul unic de înregistrare (CUI) 42087500, cu sediul în Sagna, județul Neamț. Activitatea principală este „Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor” (cod CAEN 4211). Firma are 6 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 0 lei (-100% față de 2024), o pierdere netă de 39 mii lei și 0 angajați (număr mediu). Între 2020 și 2024, cifra de afaceri a crescut (de la 563 mii lei la 749 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 42087500
- Nr. Registrul Comerțului
- J27/15/2020
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 10 ianuarie 2020
- EUID
- ROONRC.J27/15/2020
- Cod poștal
- 617395
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 27.10.2026
din 01.09.2024
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală ROMAN
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 0 lei
- Pierdere netă
- 39 mii lei
- Angajați (medie)
- 0
- Capitaluri proprii
- -371 mii lei
- Datorii
- 394 mii lei
- Active totale
- 23 mii lei
-100% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (1718%); cifra de afaceri a scăzut cu 100% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 563 mii | 481 mii | 937 mii | 1,4 mil | 749 mii | 0 |
| Venituri totale | 573 mii | 483 mii | 939 mii | 1,4 mil | 765 mii | 1 |
| Cheltuieli totale | 427 mii | 449 mii | 921 mii | 1,4 mil | 1,1 mil | 39 mii |
| Profit / pierdere brută | 146 mii | 35 mii | 18 mii | 42 mii | -295 mii | -39 mii |
| Profit / pierdere netă | 141 mii | 30 mii | 8.717 | 28 mii | -315 mii | -39 mii |
| Număr mediu de angajați | 17 | 12 | 21 | 26 | 25 | 0 |
| Active imobilizate | 87 mii | 110 mii | 78 mii | 103 mii | 12 mii | 2.674 |
| Active circulante | 80 mii | 34 mii | 85 mii | 81 mii | 38 mii | 20 mii |
| din care stocuri | — | — | — | 13 mii | — | — |
| creanțe | 1.199 | 854 | 56 mii | 61 mii | 26 mii | 19 mii |
| casa și conturi la bănci | 79 mii | 33 mii | 28 mii | 7.856 | 12 mii | 1.341 |
| Datorii | 27 mii | 25 mii | 153 mii | 146 mii | 382 mii | 394 mii |
| Capitaluri proprii | 141 mii | 119 mii | 8.917 | 37 mii | -332 mii | -371 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Firme similare din județul Neamț
- ALUED COMPANY SRL · Târgu Neamț30 mii lei · 2 ang.
- STABILITY GROUP COMPANY S.R.L. · Piatra Neamț0 lei · 0 ang.
- ALICOM CLEAN WAGEN SRL · Sagna0 lei · 0 ang.
- GREEN ROAD SRL · Roznov0 lei · 0 ang.
- BALAN CRISTIN EXPRES S.R.L. · Piatra Neamț0 lei · 1 ang.
- 5 AM CONSTRUCȚII MSV S.R.L. · Piatra Neamț0 lei · 0 ang.
- VIASTRADE A.G. SRL · Piatra Neamț0 lei · 0 ang.
- PHR CONSTRUCT SOLUTIONS SRL · Roman0 lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 04.11.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4211 – Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)
- 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 7739 Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Întrebări frecvente despre MOLDOVA CONCRETE CONSTRUCT S.R.L.
Care este CUI-ul firmei MOLDOVA CONCRETE CONSTRUCT S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MOLDOVA CONCRETE CONSTRUCT S.R.L. este 42087500. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J27/15/2020, iar codul EUID este ROONRC.J27/15/2020.
Unde are sediul MOLDOVA CONCRETE CONSTRUCT S.R.L.?
Sediul social al firmei MOLDOVA CONCRETE CONSTRUCT S.R.L. este în Primăverii, Sat Sagna, Comuna Sagna, Neamț, județul Neamț, cod poștal 617395, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MOLDOVA CONCRETE CONSTRUCT S.R.L.?
Activitatea principală a firmei MOLDOVA CONCRETE CONSTRUCT S.R.L. este „Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor”, cod CAEN 4211. În Registrul Comerțului are autorizate în total 16 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MOLDOVA CONCRETE CONSTRUCT S.R.L.?
MOLDOVA CONCRETE CONSTRUCT S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 ianuarie 2020, deci are 6 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MOLDOVA CONCRETE CONSTRUCT S.R.L.?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0766 *** 291). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are MOLDOVA CONCRETE CONSTRUCT S.R.L.?
În 2025, MOLDOVA CONCRETE CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 0 lei și o pierdere netă de 39 mii lei, cu 0 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MOLDOVA CONCRETE CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, MOLDOVA CONCRETE CONSTRUCT S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 27 octombrie 2026.
E firma ta? Actualizează gratuit datele de contact și adaugă insigna pe site.
Datele acestei firme sunt disponibile și prin API
Identificare ONRC, statut ANAF și bilanțuri, în JSON, direct în aplicația ta:
GET /api/v1/firma/42087500API date firme după CUI · 100 de cereri gratuite
Sursa: Registrul Comerțului (ONRC, data.gov.ro, licență CC BY 4.0), ANAF, Ministerul Finanțelor și portal.just.ro. Emailul și site-ul le găsim pe site-ul public al firmei.