MO & FO BAKERY SRL
COLENTINA, bl. 2IRTA, sc. 1, et. 3, ap. 9, București Sectorul 2, București
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 157 mii lei, profit net 7.965 lei, 1 angajați.
Despre MO & FO BAKERY SRL
MO & FO BAKERY SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 mai 2017 cu numărul J2017006394400 și codul unic de înregistrare (CUI) 37512921, cu sediul în București Sector 2, municipiul București. Activitatea principală este „Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie” (cod CAEN 1071). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 157 mii lei (+44% față de 2024), un profit net de 7.965 lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 31 mii lei la 157 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 37512921
- Nr. Registrul Comerțului
- J2017006394400
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 05 mai 2017
- EUID
- ROONRC.J2017006394400
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 03.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 157 mii lei
- Profit net
- 7.965 lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- -256 mii lei
- Datorii
- 302 mii lei
- Active totale
- 46 mii lei
- Marjă netă
- 5,1%
- Cifră / angajat
- 157 mii lei
+44% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; datorii mai mari decât activele (663%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 13 mii | 18 mii | 31 mii | 53 mii | 65 mii | 109 mii | 157 mii |
| Venituri totale | 46 mii | 56 mii | 62 mii | 158 mii | 160 mii | 109 mii | 184 mii |
| Cheltuieli totale | 144 mii | 126 mii | 135 mii | 141 mii | 137 mii | 146 mii | 175 mii |
| Profit / pierdere brută | -98 mii | -70 mii | -72 mii | 17 mii | 24 mii | -37 mii | 9.808 |
| Profit / pierdere netă | -98 mii | -70 mii | -73 mii | 16 mii | 23 mii | -38 mii | 7.965 |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 169 mii | 130 mii | 91 mii | 56 mii | 32 mii | 16 mii | 7.589 |
| Active circulante | 793 | 4.766 | 305 | 3.356 | 14 mii | 17 mii | 35 mii |
| din care stocuri | — | — | — | — | — | — | 74 |
| creanțe | — | 1.902 | -1 | 643 | 1.117 | 1.812 | 2.977 |
| casa și conturi la bănci | 793 | 2.864 | 306 | 2.713 | 12 mii | 15 mii | 32 mii |
| Cheltuieli în avans | 2.926 | 2.069 | 3.076 | 3.064 | 2.197 | 2.198 | 3.111 |
| Datorii | 184 mii | 251 mii | 313 mii | 295 mii | 273 mii | 300 mii | 302 mii |
| Venituri în avans | 109 mii | 77 mii | 45 mii | 15 mii | — | — | — |
| Capitaluri proprii | -121 mii | -191 mii | -264 mii | -248 mii | -225 mii | -264 mii | -256 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 359 din 485 în județul București și locul 4.081 din 5.804 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 1071 – Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie.
Firme similare din județul București
- PANCAKES BTI S.R.L. · București Sector 5164 mii lei · 1 ang.
- PHOTO-CAKE - LTD. SRL · București Sector 3163 mii lei · 2 ang.
- NORD BAKERY S.R.L. · București Sector 1162 mii lei · 1 ang.
- NOLE ACTIV-PRODUCT S.R.L. · București Sector 1160 mii lei · 0 ang.
- TOMA PAN SWEETS S.R.L. · București Sector 5159 mii lei · 2 ang.
- PREMIUM CAKES S.R.L. · București Sector 4155 mii lei · 0 ang.
- FINE FOOD CONSULTING SRL · București Sector 2154 mii lei · 1 ang.
- EA & CE REGAL PATISERIE SRL · București Sector 6147 mii lei · 2 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 03.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 1071 – Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
- 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
- 1072 Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
- 1085 Fabricarea de mâncăruri preparate
- 1089 Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
- 5622 Alte servicii de alimentație n.c.a.
Întrebări frecvente despre MO & FO BAKERY SRL
Care este CUI-ul firmei MO & FO BAKERY SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MO & FO BAKERY SRL este 37512921. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2017006394400, iar codul EUID este ROONRC.J2017006394400.
Unde are sediul MO & FO BAKERY SRL?
Sediul social al firmei MO & FO BAKERY SRL este în COLENTINA, bl. 2IRTA, sc. 1, et. 3, ap. 9, București Sectorul 2, București, București Sector 2, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MO & FO BAKERY SRL?
Activitatea principală a firmei MO & FO BAKERY SRL este „Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie”, cod CAEN 1071. În Registrul Comerțului are autorizate în total 6 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MO & FO BAKERY SRL?
MO & FO BAKERY SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 mai 2017, deci are 9 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MO & FO BAKERY SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru MO & FO BAKERY SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 2 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are MO & FO BAKERY SRL?
În 2025, MO & FO BAKERY SRL a raportat o cifră de afaceri de 157 mii lei și un profit net de 7.965 lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MO & FO BAKERY SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, MO & FO BAKERY SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.
Explorează
- Firme din București Sector 2
- Firme cu CAEN 1071 din județul București
- CAEN 1071 – Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
- Top firme din județul București
- Top firme cu CAEN 1071
- Firme noi din județul București
- Beneficiari de fonduri din județul București
- Compară MO & FO BAKERY SRL cu alte firme