MITVAS PRODCOM SRL
Str. HATISULUI, bl. H 10, sc. 2, et. 2, ap. 24, București Sectorul 2, București
În 2025: cifra de afaceri 210 mii lei, pierdere netă 9.950 lei, 1 angajați.
Despre MITVAS PRODCOM SRL
MITVAS PRODCOM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 martie 1994 cu numărul J40/4385/1994 și codul unic de înregistrare (CUI) 5364843, cu sediul în București Sector 2, municipiul București. Activitatea principală este „Fabricarea încălțămintei” (cod CAEN 1520). Firma are 32 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 210 mii lei (-18% față de 2024), o pierdere netă de 9.950 lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 124 mii lei la 210 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 1996 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 5364843
- Nr. Registrul Comerțului
- J40/4385/1994
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 09 martie 1994
- EUID
- ROONRC.J40/4385/1994
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.01.1996
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 210 mii lei
- Pierdere netă
- 9.950 lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 132 mii lei
- Datorii
- 16 mii lei
- Active totale
- 147 mii lei
- Marjă netă
- -4,7%
- Cifră / angajat
- 210 mii lei
-18% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 70 mii | 73 mii | 60 mii | 53 mii | 139 mii | 124 mii | 213 mii | 234 mii | 256 mii | 210 mii |
| Venituri totale | 70 mii | 113 mii | 60 mii | 53 mii | 139 mii | 125 mii | 213 mii | 234 mii | 256 mii | 210 mii |
| Cheltuieli totale | 84 mii | 103 mii | 94 mii | 76 mii | 131 mii | 132 mii | 143 mii | 192 mii | 165 mii | 218 mii |
| Profit / pierdere brută | -13 mii | 9.780 | -34 mii | -22 mii | 8.483 | -7.245 | 70 mii | 42 mii | 91 mii | -8.101 |
| Profit / pierdere netă | -15 mii | 9.004 | -35 mii | -23 mii | 7.092 | -8.614 | 68 mii | 40 mii | 89 mii | -9.950 |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 46 mii | 36 mii | 22 mii | 17 mii | 12 mii | 8.036 | 1.946 | — | — | — |
| Active circulante | 105 mii | 84 mii | 111 mii | 101 mii | 113 mii | 85 mii | 76 mii | 90 mii | 155 mii | 147 mii |
| din care stocuri | 58 mii | 45 mii | 64 mii | 75 mii | 61 mii | 33 mii | 29 mii | 23 mii | 31 mii | 29 mii |
| creanțe | 39 mii | 38 mii | 45 mii | 24 mii | 17 mii | 19 mii | 23 mii | 18 mii | 92 mii | 99 mii |
| casa și conturi la bănci | 7.532 | 1.578 | 1.676 | 2.132 | 35 mii | 33 mii | 25 mii | 49 mii | 32 mii | 20 mii |
| Datorii | 156 mii | 117 mii | 164 mii | 171 mii | 172 mii | 148 mii | 66 mii | 38 mii | 14 mii | 16 mii |
| Capitaluri proprii | -5.501 | 3.503 | -31 mii | -54 mii | -47 mii | -55 mii | 12 mii | 53 mii | 142 mii | 132 mii |
| din care capital subscris vărsat | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 63 din 99 în județul București și locul 356 din 561 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 1520 – Fabricarea încălțămintei.
Firme similare din județul București
- ADRI-LUC SRL · București Sector 2202 mii lei · 3 ang.
- EMIDOR EXIM SRL · București Sector 2195 mii lei · 9 ang.
- CUSTOM DESIGN BY VERONESSE S.R.L. · București Sector 2191 mii lei · 0 ang.
- FICOSAN PROD SRL · București Sector 3191 mii lei · 2 ang.
- PANTOSTILCOM PROD S.R.L. · București Sector 3181 mii lei · 2 ang.
- HOUSE OF SHOES SRL · București Sector 3179 mii lei · 1 ang.
- FABRICA DE TĂLPI SRL · București Sector 3178 mii lei · 2 ang.
- BRIDES SHOES BY VERONESSE S.R.L. · București Sector 2170 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 10.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 1520 – Fabricarea încălțămintei
- 1520 Fabricarea încălțămintei
- 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
Întrebări frecvente despre MITVAS PRODCOM SRL
Care este CUI-ul firmei MITVAS PRODCOM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MITVAS PRODCOM SRL este 5364843, iar codul de TVA este RO5364843. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J40/4385/1994, iar codul EUID este ROONRC.J40/4385/1994.
Unde are sediul MITVAS PRODCOM SRL?
Sediul social al firmei MITVAS PRODCOM SRL este în Str. HATISULUI, bl. H 10, sc. 2, et. 2, ap. 24, București Sectorul 2, București, București Sector 2, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MITVAS PRODCOM SRL?
Activitatea principală a firmei MITVAS PRODCOM SRL este „Fabricarea încălțămintei”, cod CAEN 1520. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MITVAS PRODCOM SRL?
MITVAS PRODCOM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 martie 1994, deci are 32 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MITVAS PRODCOM SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0722 *** 270). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are MITVAS PRODCOM SRL?
În 2025, MITVAS PRODCOM SRL a raportat o cifră de afaceri de 210 mii lei și o pierdere netă de 9.950 lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MITVAS PRODCOM SRL plătitoare de TVA?
Da. MITVAS PRODCOM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 1996 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.