Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare22 ani pe piață

MIRNA 1 SRL

CUI 16692234J30/893/2004

CĂPLENI, Sat Căpleni, Comuna Căpleni, Satu Mare

A primit finanțare publică (3 proiecte)

În 2025: cifra de afaceri 580 mii lei, pierdere netă 361 mii lei, 1 angajați.

Despre MIRNA 1 SRL

MIRNA 1 SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 august 2004 cu numărul J30/893/2004 și codul unic de înregistrare (CUI) 16692234, cu sediul în Căpleni, județul Satu Mare. Activitatea principală este „Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase” (cod CAEN 0111). Firma are 22 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 580 mii lei (+51% față de 2024), o pierdere netă de 361 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 1,5 mil lei la 580 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 20 august 2004 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
16692234
Nr. Registrul Comerțului
J30/893/2004
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
18 august 2004
EUID
ROONRC.J30/893/2004
Cod poștal
447080

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 20.08.2004

TVA la încasare
Da

din 01.01.2013

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
26.09.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Carei

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
580 mii lei

+51% față de 2024

Pierdere netă
361 mii lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
-1,2 mil lei
Datorii
9,5 mil lei
Active totale
11 mil lei
Marjă netă
-62,3%
Cifră / angajat
580 mii lei
Risc crescut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii de 86% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-500 mii0500 mii1 mil1,5 mil2016: cifra de afaceri 41.800 lei; profit net 23.909 lei20162017: cifra de afaceri 134.405 lei; profit net 31.333 lei20172018: cifra de afaceri 141.348 lei; profit net 22.267 lei20182019: cifra de afaceri 62.091 lei; profit net 15.722 lei20192020: cifra de afaceri 471.141 lei; profit net 15.395 lei20202021: cifra de afaceri 1.456.817 lei; profit net 286.345 lei20212022: cifra de afaceri 792.540 lei; pierdere netă 352.939 lei20222023: cifra de afaceri 448.640 lei; pierdere netă 338.295 lei20232024: cifra de afaceri 384.964 lei; pierdere netă 383.533 lei20242025: cifra de afaceri 580.059 lei; pierdere netă 361.436 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă42 mii134 mii141 mii62 mii471 mii1,5 mil793 mii449 mii385 mii580 mii
Venituri totale615 mii971 mii1,3 mil2,2 mil1,5 mil1,5 mil833 mii472 mii603 mii944 mii
Cheltuieli totale591 mii938 mii1,2 mil2,1 mil1,5 mil1,2 mil1,2 mil810 mii987 mii1,3 mil
Profit / pierdere brută24 mii33 mii24 mii21 mii23 mii294 mii-350 mii-337 mii-384 mii-360 mii
Profit / pierdere netă24 mii31 mii22 mii16 mii15 mii286 mii-353 mii-338 mii-384 mii-361 mii
Număr mediu de angajați4566555221
Active imobilizate4,7 mil6,7 mil9,7 mil10,1 mil10,1 mil10,2 mil9,7 mil9,5 mil9,7 mil10,1 mil
Active circulante1,9 mil5,3 mil3,7 mil2,5 mil1,9 mil2,3 mil2,1 mil2,1 mil2,2 mil868 mii
din care stocuri248 mii410 mii414 mii328 mii233 mii259 mii206 mii238 mii432 mii423 mii
creanțe102 mii4,8 mil2,8 mil1,4 mil1,2 mil1,5 mil1,6 mil1,5 mil1,7 mil249 mii
casa și conturi la bănci1,5 mil87 mii450 mii793 mii396 mii510 mii273 mii396 mii73 mii197 mii
Datorii8,1 mil9,2 mil10,5 mil9,8 mil9,2 mil9,3 mil9 mil9,1 mil9,8 mil9,5 mil
Venituri în avans—4,3 mil4,3 mil4,3 mil4,3 mil4,3 mil4,3 mil4,3 mil4,3 mil2,7 mil
Capitaluri proprii-1,6 mil-1,5 mil-1,5 mil-1,5 mil-1,5 mil-1,2 mil-1,6 mil-1,8 mil-2,2 mil-1,2 mil
din care capital subscris vărsat2002002002001.0001.0001.0001.0001.0001.000

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 117 din 230 în județul Satu Mare și locul 5.367 din 8.990 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0111 – Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase.

Firme similare din județul Satu Mare

Dosare în instanță

1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 18911/296/202420.12.2024

    pretenţii

    Judecătoria Satumare · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Reclamant

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 07.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 0111 – Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase

  • 0111 Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
  • 0142 Creșterea altor bovine

Întrebări frecvente despre MIRNA 1 SRL

Care este CUI-ul firmei MIRNA 1 SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MIRNA 1 SRL este 16692234, iar codul de TVA este RO16692234. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J30/893/2004, iar codul EUID este ROONRC.J30/893/2004.

Unde are sediul MIRNA 1 SRL?

Sediul social al firmei MIRNA 1 SRL este în CĂPLENI, Sat Căpleni, Comuna Căpleni, Satu Mare, județul Satu Mare, cod poștal 447080, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are MIRNA 1 SRL?

Activitatea principală a firmei MIRNA 1 SRL este „Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase”, cod CAEN 0111. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată MIRNA 1 SRL?

MIRNA 1 SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 august 2004, deci are 22 ani de activitate.

Cum pot contacta firma MIRNA 1 SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0745 *** 465). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are MIRNA 1 SRL?

În 2025, MIRNA 1 SRL a raportat o cifră de afaceri de 580 mii lei și o pierdere netă de 361 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este MIRNA 1 SRL plătitoare de TVA?

Da. MIRNA 1 SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 20 august 2004 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.

Explorează