MIKOS TRADING SRL
Sat Stejaru, Comuna Pângărați, Neamț
În 2025: cifra de afaceri 670 mii lei, profit net 6.486 lei, 2 angajați.
Despre MIKOS TRADING SRL
MIKOS TRADING SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 iunie 2006 cu numărul J2006000699275 și codul unic de înregistrare (CUI) 18762204, cu sediul în Stejaru (com. Pângărați), județul Neamț. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 20 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 670 mii lei (+51% față de 2024), un profit net de 6.486 lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 75 mii lei la 670 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 22 ianuarie 2025 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 18762204
- Nr. Registrul Comerțului
- J2006000699275
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 13 iunie 2006
- EUID
- ROONRC.J2006000699275
- Cod poștal
- 617266
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 08.10.2026
din 22.01.2025
din 01.01.2026
reactivat 11.08.2017
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Neamţ
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 670 mii lei
- Profit net
- 6.486 lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 28 mii lei
- Datorii
- 210 mii lei
- Active totale
- 238 mii lei
- Marjă netă
- 1%
- Cifră / angajat
- 335 mii lei
+51% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 88% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 0 | 3.600 | 1.197 | 54 mii | 79 mii | 75 mii | 93 mii | 176 mii | 444 mii | 670 mii |
| Venituri totale | 0 | 3.600 | 1.197 | 58 mii | 79 mii | 102 mii | 184 mii | 216 mii | 453 mii | 690 mii |
| Cheltuieli totale | 0 | 13 mii | 8.589 | 34 mii | 42 mii | 98 mii | 201 mii | 124 mii | 316 mii | 668 mii |
| Profit / pierdere brută | 0 | -9.349 | -7.392 | 24 mii | 37 mii | 3.611 | -18 mii | 91 mii | 137 mii | 22 mii |
| Profit / pierdere netă | 0 | -9.457 | -7.428 | 23 mii | 36 mii | 2.735 | -19 mii | 89 mii | 133 mii | 6.486 |
| Număr mediu de angajați | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 2 | 6 | 2 | 1 | 2 |
| Active imobilizate | 4.066 | 387 | 387 | 387 | 387 | 387 | 387 | 3.643 | 4.890 | 29 mii |
| Active circulante | 0 | 9.519 | 11 mii | 1.905 | 70 mii | 90 mii | 63 mii | 156 mii | 206 mii | 210 mii |
| din care stocuri | 0 | 8.857 | 10 mii | 0 | 0 | 0 | 0 | 29 mii | 0 | 93 mii |
| creanțe | 0 | 0 | 0 | 10 | 4.350 | 7.750 | 15 mii | 91 mii | 191 mii | 71 mii |
| casa și conturi la bănci | 0 | 662 | 548 | 1.895 | 66 mii | 83 mii | 48 mii | 36 mii | 15 mii | 46 mii |
| Cheltuieli în avans | 676 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Datorii | 22 mii | 37 mii | 45 mii | 14 mii | 26 mii | 31 mii | 35 mii | 41 mii | 56 mii | 210 mii |
| Venituri în avans | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 12 mii | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Capitaluri proprii | -17 mii | -27 mii | -34 mii | -11 mii | 45 mii | 48 mii | 29 mii | 118 mii | 155 mii | 28 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 20 mii | 20 mii | 20 mii | 20 mii | 20 mii | 20 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 100 din 270 în județul Neamț și locul 7.893 din 19.580 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Neamț
- GERAFILCAMP CONSTRUCT S.R.L. · Bicaz724 mii lei · 3 ang.
- CLEVER TRANSCOM SRL · Roman714 mii lei · 1 ang.
- PETAC EURO SERVIZI S.R.L. · Poiana (com. Brusturi)696 mii lei · 2 ang.
- CERAMICA EXPERT S.R.L. · Roman690 mii lei · 5 ang.
- CONBAS SRL · Roman657 mii lei · 6 ang.
- SXL SM SMART S.R.L. · Piatra Neamț647 mii lei · 1 ang.
- TRZ GRUP INVEST S.R.L. · Boghicea638 mii lei · 3 ang.
- PVC IZO CONSTRUCT SRL · Roznov630 mii lei · 2 ang.
Dosare în instanță
3 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 648/103/202630.03.2026
deschiderea procedurii la cererea debitorului
Tribunalul Neamt · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 8601/3/202609.03.2026
procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată
Tribunalul Bucuresti · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 13736/279/202425.10.2024
validare poprire DS EX 2311/2021
Judecătoria Piatraneamt · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Terţ poprit
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 10.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 0210 Silvicultură și alte activități forestiere
- 0220 Exploatarea forestieră
- 0230 Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană
- 0240 Activități de servicii anexe silviculturii
- 1814 Legătorie și servicii conexe
- 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
- 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
- 8211 Activități combinate de secretariat
- 8219 Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 9101 Activități ale bibliotecilor și arhivelor
- 9609 Alte activități de servicii n.c.a.
Întrebări frecvente despre MIKOS TRADING SRL
Care este CUI-ul firmei MIKOS TRADING SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MIKOS TRADING SRL este 18762204, iar codul de TVA este RO18762204. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2006000699275, iar codul EUID este ROONRC.J2006000699275.
Unde are sediul MIKOS TRADING SRL?
Sediul social al firmei MIKOS TRADING SRL este în Sat Stejaru, Comuna Pângărați, Neamț, Stejaru (com. Pângărați), județul Neamț, cod poștal 617266, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MIKOS TRADING SRL?
Activitatea principală a firmei MIKOS TRADING SRL este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 30 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MIKOS TRADING SRL?
MIKOS TRADING SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 iunie 2006, deci are 20 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MIKOS TRADING SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0728 *** 512). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are MIKOS TRADING SRL?
În 2025, MIKOS TRADING SRL a raportat o cifră de afaceri de 670 mii lei și un profit net de 6.486 lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MIKOS TRADING SRL plătitoare de TVA?
Da. MIKOS TRADING SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 22 ianuarie 2025 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 8 octombrie 2026.