MIH MCI SRL
1 DOICEȘTI, Municipiul Craiova, Dolj
În 2025: cifra de afaceri 313 mii lei, pierdere netă 40 mii lei, 2 angajați.
Despre MIH MCI SRL
MIH MCI SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 martie 2013 cu numărul J16/540/2013 și codul unic de înregistrare (CUI) 31420705, cu sediul în Craiova, județul Dolj. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711). Firma are 13 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 313 mii lei (-89% față de 2024), o pierdere netă de 40 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2020 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 2,6 mil lei la 313 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 2017.
Date de identificare
- CUI
- 31420705
- Nr. Registrul Comerțului
- J16/540/2013
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 27 martie 2013
- EUID
- ROONRC.J16/540/2013
- Cod poștal
- 200180
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 06.10.2026
din 01.08.2017
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dolj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 313 mii lei
- Pierdere netă
- 40 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- -301 mii lei
- Datorii
- 1,1 mil lei
- Active totale
- 763 mii lei
- Marjă netă
- -12,8%
- Cifră / angajat
- 157 mii lei
-89% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (139%); cifra de afaceri a scăzut cu 89% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 81 mii | 753 mii | 1,2 mil | 1,7 mil | 2,6 mil | 3,3 mil | 3,8 mil | 2,7 mil | 313 mii |
| Venituri totale | 81 mii | 753 mii | 1,2 mil | 1,7 mil | 2,6 mil | 3,3 mil | 3,8 mil | 2,7 mil | 313 mii |
| Cheltuieli totale | 78 mii | 721 mii | 1,1 mil | 1,6 mil | 2,1 mil | 3 mil | 3,7 mil | 2,8 mil | 354 mii |
| Profit / pierdere brută | 3.643 | 32 mii | 155 mii | 99 mii | 550 mii | 277 mii | 36 mii | -61 mii | -40 mii |
| Profit / pierdere netă | 1.205 | 24 mii | 146 mii | 82 mii | 523 mii | 245 mii | 9.572 | -82 mii | -40 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 3 | 3 | 4 | 7 | 8 | 10 | 7 | 2 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | — | 351 mii | 594 mii | 497 mii | 497 mii |
| Active circulante | 125 mii | 97 mii | 350 mii | 305 mii | 1,1 mil | 713 mii | 555 mii | 518 mii | 237 mii |
| din care stocuri | 121 mii | 48 mii | -47 mii | -190 mii | -26 mii | 417 mii | 433 mii | 262 mii | 87 mii |
| creanțe | 625 | 33 mii | 107 mii | 207 mii | 360 mii | 8.084 | 85 mii | 219 mii | 107 mii |
| casa și conturi la bănci | 3.094 | 16 mii | 290 mii | 288 mii | 748 mii | 288 mii | 36 mii | 37 mii | 42 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | 0 | 45 mii | 29 mii | 29 mii |
| Datorii | 127 mii | 75 mii | 181 mii | 142 mii | 392 mii | 878 mii | 1,2 mil | 1,1 mil | 1,1 mil |
| Capitaluri proprii | -1.731 | 22 mii | 169 mii | 163 mii | 690 mii | 186 mii | 5.932 | -72 mii | -301 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 512 din 1.332 în județul Dolj și locul 16.411 din 32.876 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
Firme similare din județul Dolj
- SEBIMAR SRL · Suharu (com. Vela)317 mii lei · 1 ang.
- LORD SI BETI SRL · Plesoi316 mii lei · 1 ang.
- RĂDUCANA SRL · Valea Stanciului315 mii lei · 2 ang.
- CICOSADI S.R.L. · Craiova314 mii lei · 1 ang.
- ROBERT SI CARMEN S.R.L. · Craiova313 mii lei · 0 ang.
- MICANDCONSRAY S.R.L. · Craiova313 mii lei · 2 ang.
- DORI-LIV SRL · Amărăștii De Jos313 mii lei · 1 ang.
- ZAMFI ANA SRL · Popoveni (mun. Craiova)311 mii lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor
- 4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate
- 4781 Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
Întrebări frecvente despre MIH MCI SRL
Care este CUI-ul firmei MIH MCI SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MIH MCI SRL este 31420705, iar codul de TVA este RO31420705. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J16/540/2013, iar codul EUID este ROONRC.J16/540/2013.
Unde are sediul MIH MCI SRL?
Sediul social al firmei MIH MCI SRL este în 1 DOICEȘTI, Municipiul Craiova, Dolj, județul Dolj, cod poștal 200180, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MIH MCI SRL?
Activitatea principală a firmei MIH MCI SRL este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun”, cod CAEN 4711. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MIH MCI SRL?
MIH MCI SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 martie 2013, deci are 13 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MIH MCI SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru MIH MCI SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Craiova sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are MIH MCI SRL?
În 2025, MIH MCI SRL a raportat o cifră de afaceri de 313 mii lei și o pierdere netă de 40 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MIH MCI SRL plătitoare de TVA?
Da. MIH MCI SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 2017. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 octombrie 2026.