MERYCRIS IMPEX SRL
COMUNA ULMI, Sat Ulmi, Comuna Ulmi, Giurgiu
În 2025: cifra de afaceri 264 mii lei, pierdere netă 98 mii lei, 1 angajați.
Despre MERYCRIS IMPEX SRL
MERYCRIS IMPEX SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 februarie 2005 cu numărul J52/107/2005 și codul unic de înregistrare (CUI) 17278142, cu sediul în Ulmi, județul Giurgiu. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711). Firma are 21 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 264 mii lei (-15% față de 2024), o pierdere netă de 98 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 279 mii lei la 264 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2011 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 17278142
- Nr. Registrul Comerțului
- J52/107/2005
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 22 februarie 2005
- EUID
- ROONRC.J52/107/2005
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.09.2011
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Bolintin Vale
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 264 mii lei
- Pierdere netă
- 98 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- -309 mii lei
- Datorii
- 501 mii lei
- Active totale
- 192 mii lei
- Marjă netă
- -37,1%
- Cifră / angajat
- 264 mii lei
-15% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în 2025; datorii mai mari decât activele (261%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 410 mii | 334 mii | 324 mii | 283 mii | 300 mii | 279 mii | 264 mii | 270 mii | 309 mii | 264 mii |
| Venituri totale | 410 mii | 335 mii | 324 mii | 283 mii | 300 mii | 279 mii | 264 mii | 270 mii | 309 mii | 264 mii |
| Cheltuieli totale | 409 mii | 363 mii | 390 mii | 330 mii | 346 mii | 294 mii | 237 mii | 239 mii | 279 mii | 359 mii |
| Profit / pierdere brută | 458 | -29 mii | -66 mii | -46 mii | -46 mii | -15 mii | 27 mii | 32 mii | 30 mii | -95 mii |
| Profit / pierdere netă | -3.638 | -32 mii | -69 mii | -49 mii | -49 mii | -17 mii | 25 mii | 29 mii | 27 mii | -98 mii |
| Număr mediu de angajați | 4 | 4 | 4 | 3 | 3 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 3.637 | 1.739 | 3.042 | 2.233 | 1.424 | 615 | 9 | 9 | 15 mii | 2.772 |
| Active circulante | 36 mii | 80 mii | 161 mii | 317 mii | 120 mii | 221 mii | 322 mii | 35 mii | 161 mii | 190 mii |
| din care stocuri | 32 mii | 77 mii | 149 mii | 288 mii | 80 mii | 171 mii | 266 mii | -25 mii | 91 mii | 66 mii |
| creanțe | 4.288 | 2.367 | 12 mii | 27 mii | 38 mii | 48 mii | 54 mii | 58 mii | 68 mii | 127 mii |
| casa și conturi la bănci | 93 | 120 | 418 | 1.933 | 1.934 | 1.934 | 1.934 | 1.934 | 1.989 | -2.907 |
| Datorii | 188 mii | 261 mii | 413 mii | 617 mii | 469 mii | 586 mii | 662 mii | 346 mii | 457 mii | 501 mii |
| Capitaluri proprii | -147 mii | -180 mii | -249 mii | -298 mii | -347 mii | -364 mii | -340 mii | -311 mii | -281 mii | -309 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 377 din 695 în județul Giurgiu și locul 18.489 din 32.877 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
Firme similare din județul Giurgiu
- MADMAR MARKET S.R.L. · Sat Malu Spart, Oraș Bolintin-Vale267 mii lei · 1 ang.
- DIRIGENT SRL · Roata De Jos266 mii lei · 1 ang.
- ACASĂ CAFEA SRL · Giurgiu265 mii lei · 1 ang.
- ELESAB COMERȚ SRL · Vărăști264 mii lei · 1 ang.
- LA MARUȚA MIXT SRL · Prundu264 mii lei · 1 ang.
- BY DEEABETY SRL · Bolintin-Deal263 mii lei · 1 ang.
- LA BARACA GESA-VV S.R.L. · Roata De Jos262 mii lei · 1 ang.
- FLOBIALAU MIXT S.R.L. · Călugăreni261 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 03.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne, în magazine specializate
- 4723 Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor, în magazine specializate
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate
- 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun, în magazine specializate
- 4729 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate
- 4730 Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule în magazine specializate
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate
- 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea, în magazine specializate
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice, în magazine specializate
- 4759 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
- 4761 Comerț cu amănuntul al cărților, în magazine specializate
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie, în magazine specializate
- 4763 Comerț cu amănuntul al discurilor și benzilor magnetice cu sau fără înregistrări audio/video , în magazine specializate
- 4765 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor, în magazine specializate
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
Întrebări frecvente despre MERYCRIS IMPEX SRL
Care este CUI-ul firmei MERYCRIS IMPEX SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MERYCRIS IMPEX SRL este 17278142, iar codul de TVA este RO17278142. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J52/107/2005, iar codul EUID este ROONRC.J52/107/2005.
Unde are sediul MERYCRIS IMPEX SRL?
Sediul social al firmei MERYCRIS IMPEX SRL este în COMUNA ULMI, Sat Ulmi, Comuna Ulmi, Giurgiu, județul Giurgiu, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MERYCRIS IMPEX SRL?
Activitatea principală a firmei MERYCRIS IMPEX SRL este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun”, cod CAEN 4711. În Registrul Comerțului are autorizate în total 23 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MERYCRIS IMPEX SRL?
MERYCRIS IMPEX SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 februarie 2005, deci are 21 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MERYCRIS IMPEX SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0246 *** 380). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are MERYCRIS IMPEX SRL?
În 2025, MERYCRIS IMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 264 mii lei și o pierdere netă de 98 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MERYCRIS IMPEX SRL plătitoare de TVA?
Da. MERYCRIS IMPEX SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2011 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.