MEGA MARLUCA S.R.L.
TRANDAFIRILOR, bl. C9, sc. H, et. 4, ap. 20, Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea
În 2025: cifra de afaceri 743 mii lei, pierdere netă 71 mii lei, 1 angajați.
Despre MEGA MARLUCA S.R.L.
MEGA MARLUCA S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 mai 2019 cu numărul J38/644/2019 și codul unic de înregistrare (CUI) 41069491, cu sediul în Râmnicu Vâlcea, județul Vâlcea. Activitatea principală este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941). Firma are 7 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 743 mii lei (-39% față de 2024), o pierdere netă de 71 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 350 mii lei la 743 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 8 august 2022.
Date de identificare
- CUI
- 41069491
- Nr. Registrul Comerțului
- J38/644/2019
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 06 mai 2019
- EUID
- ROONRC.J38/644/2019
- Cod poștal
- 240078
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 02.11.2026
din 08.08.2022
reactivat 03.08.2022
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vâlcea
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 743 mii lei
- Pierdere netă
- 71 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- -135 mii lei
- Datorii
- 267 mii lei
- Active totale
- 132 mii lei
- Marjă netă
- -9,5%
- Cifră / angajat
- 743 mii lei
-39% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (203%); cifra de afaceri a scăzut cu 39% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 85 mii | 361 mii | 350 mii | 1 mil | 1,4 mil | 1,2 mil | 743 mii |
| Venituri totale | 85 mii | 361 mii | 356 mii | 1 mil | 1,4 mil | 1,2 mil | 750 mii |
| Cheltuieli totale | 61 mii | 292 mii | 331 mii | 919 mii | 1,4 mil | 1,3 mil | 820 mii |
| Profit / pierdere brută | 24 mii | 69 mii | 25 mii | 107 mii | 23 mii | -113 mii | -71 mii |
| Profit / pierdere netă | 23 mii | 66 mii | 22 mii | 98 mii | 11 mii | -113 mii | -71 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 131 mii | 99 mii | 63 mii | 27 mii | — | 3.540 | 3.540 |
| Active circulante | 41 mii | 111 mii | 158 mii | 256 mii | 365 mii | 286 mii | 128 mii |
| din care stocuri | — | — | — | 8.062 | 19 mii | 1 | 1 |
| creanțe | 24 mii | 69 mii | 66 mii | 191 mii | 285 mii | 218 mii | 105 mii |
| casa și conturi la bănci | 17 mii | 43 mii | 92 mii | 57 mii | 61 mii | 68 mii | 23 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | 50 mii | — | — |
| Datorii | 149 mii | 121 mii | 110 mii | 184 mii | 359 mii | 354 mii | 267 mii |
| Capitaluri proprii | 23 mii | 89 mii | 111 mii | 99 mii | 55 mii | -65 mii | -135 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Firme similare din județul Vâlcea
- STYANIS TRANS SRL · Râmnicu Vâlcea752 mii lei · 4 ang.
- 4 ABE ROMA S.R.L. · Râmnicu Vâlcea749 mii lei · 2 ang.
- KRML DELIVERY SRL · Râmnicu Vâlcea743 mii lei · 2 ang.
- CKU 1 AUTISTA S.R.L. · Berbești (com. Laloșu)742 mii lei · 3 ang.
- ROBERTRANS SRL · Bodești (com. Bărbătești)735 mii lei · 3 ang.
- AVANTI CARGO S.R.L. · Oteșani734 mii lei · 3 ang.
- COSMIN PRONTO S.R.L. · Bantești (com. Mădulari)734 mii lei · 1 ang.
- MITU TRANS SERV SRL · Drăgășani733 mii lei · 6 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5229 Alte activități anexe transporturilor
Întrebări frecvente despre MEGA MARLUCA S.R.L.
Care este CUI-ul firmei MEGA MARLUCA S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MEGA MARLUCA S.R.L. este 41069491, iar codul de TVA este RO41069491. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J38/644/2019, iar codul EUID este ROONRC.J38/644/2019.
Unde are sediul MEGA MARLUCA S.R.L.?
Sediul social al firmei MEGA MARLUCA S.R.L. este în TRANDAFIRILOR, bl. C9, sc. H, et. 4, ap. 20, Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea, județul Vâlcea, cod poștal 240078, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MEGA MARLUCA S.R.L.?
Activitatea principală a firmei MEGA MARLUCA S.R.L. este „Transporturi rutiere de mărfuri”, cod CAEN 4941. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MEGA MARLUCA S.R.L.?
MEGA MARLUCA S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 mai 2019, deci are 7 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MEGA MARLUCA S.R.L.?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru MEGA MARLUCA S.R.L.. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Râmnicu Vâlcea sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are MEGA MARLUCA S.R.L.?
În 2025, MEGA MARLUCA S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 743 mii lei și o pierdere netă de 71 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MEGA MARLUCA S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. MEGA MARLUCA S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 8 august 2022. Datele au fost verificate la ANAF pe 2 noiembrie 2026.
E firma ta? Actualizează gratuit datele de contact și adaugă insigna pe site.
Datele acestei firme sunt disponibile și prin API
Identificare ONRC, statut ANAF și bilanțuri, în JSON, direct în aplicația ta:
GET /api/v1/firma/41069491API date firme după CUI · 100 de cereri gratuite
Sursa: Registrul Comerțului (ONRC, data.gov.ro, licență CC BY 4.0), ANAF, Ministerul Finanțelor și portal.just.ro. Emailul și site-ul le găsim pe site-ul public al firmei.