MCA CONSTRUCT SRL
GĂRII, Municipiul Mediaș, Sibiu
În 2025: cifra de afaceri 745 mii lei, profit net 11 mii lei, 3 angajați.
Despre MCA CONSTRUCT SRL
MCA CONSTRUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 noiembrie 2006 cu numărul J2006001621327 și codul unic de înregistrare (CUI) 19170103, cu sediul în Mediaș, județul Sibiu. Activitatea principală este „Repararea și întreținerea autovehiculelor” (cod CAEN 9531). Firma are 19 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 745 mii lei (+3% față de 2024), un profit net de 11 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2020 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 196 mii lei la 745 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 10 noiembrie 2006.
Date de identificare
- CUI
- 19170103
- Nr. Registrul Comerțului
- J2006001621327
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 06 noiembrie 2006
- EUID
- ROONRC.J2006001621327
- Cod poștal
- 551010
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 04.10.2026
din 10.11.2006
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Mediaş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 745 mii lei
- Profit net
- 11 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 263 mii lei
- Datorii
- 827 mii lei
- Active totale
- 1,1 mil lei
- Marjă netă
- 1,5%
- Cifră / angajat
- 248 mii lei
+3% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 76% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 87 mii | 183 mii | 249 mii | 246 mii | 196 mii | 506 mii | 588 mii | 720 mii | 745 mii |
| Venituri totale | 152 mii | 183 mii | 254 mii | 770 mii | 599 mii | 810 mii | 638 mii | 830 mii | 997 mii |
| Cheltuieli totale | 147 mii | 235 mii | 343 mii | 693 mii | 497 mii | 723 mii | 622 mii | 810 mii | 984 mii |
| Profit / pierdere brută | 5.201 | -53 mii | -89 mii | 77 mii | 102 mii | 87 mii | 17 mii | 20 mii | 13 mii |
| Profit / pierdere netă | 2.067 | -54 mii | -92 mii | 70 mii | 96 mii | 79 mii | 11 mii | 2.081 | 11 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 3 |
| Active imobilizate | 31 mii | 43 mii | 36 mii | 36 mii | 36 mii | 707 mii | 637 mii | 638 mii | 708 mii |
| Active circulante | 153 mii | 154 mii | 64 mii | 589 mii | 586 mii | 314 mii | 399 mii | 363 mii | 382 mii |
| din care stocuri | 69 mii | 70 mii | — | 350 mii | 244 mii | 284 mii | 356 mii | 240 mii | 317 mii |
| creanțe | 76 mii | 79 mii | 61 mii | 122 mii | 186 mii | 89 | 35 mii | 23 mii | 51 mii |
| casa și conturi la bănci | 7.492 | 5.552 | 2.271 | 117 mii | 157 mii | 29 mii | 7.904 | 99 mii | 14 mii |
| Datorii | 130 mii | 198 mii | 191 mii | 646 mii | 547 mii | 782 mii | 787 mii | 749 mii | 827 mii |
| Capitaluri proprii | 55 mii | 248 | -92 mii | -21 mii | 75 mii | 238 mii | 250 mii | 252 mii | 263 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 57 din 229 în județul Sibiu și locul 2.444 din 9.974 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 9531 – Repararea și întreținerea autovehiculelor.
Firme similare din județul Sibiu
- GOMISTO SRL · Tălmaciu748 mii lei · 5 ang.
- AUTO PIF SERV SRL · Racovița736 mii lei · 3 ang.
- WASH AND FLY S.R.L. · Sibiu732 mii lei · 3 ang.
- KAYSER SRL · Sibiu705 mii lei · 5 ang.
- NAB GARAGE SRL · Sibiu699 mii lei · 4 ang.
- AUTO CMA GARAGE S.R.L. · Sibiu698 mii lei · 3 ang.
- TINICHIGERIE G D SRL · Sibiu693 mii lei · 4 ang.
- DIAPREST SRL · Sibiu664 mii lei · 3 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 9531 – Repararea și întreținerea autovehiculelor
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 4942 Servicii de mutare
- 9524 Repararea mobilei și a furniturilor casnice
Întrebări frecvente despre MCA CONSTRUCT SRL
Care este CUI-ul firmei MCA CONSTRUCT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MCA CONSTRUCT SRL este 19170103, iar codul de TVA este RO19170103. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2006001621327, iar codul EUID este ROONRC.J2006001621327.
Unde are sediul MCA CONSTRUCT SRL?
Sediul social al firmei MCA CONSTRUCT SRL este în GĂRII, Municipiul Mediaș, Sibiu, județul Sibiu, cod poștal 551010, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MCA CONSTRUCT SRL?
Activitatea principală a firmei MCA CONSTRUCT SRL este „Repararea și întreținerea autovehiculelor”, cod CAEN 9531. În Registrul Comerțului are autorizate în total 14 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MCA CONSTRUCT SRL?
MCA CONSTRUCT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 noiembrie 2006, deci are 19 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MCA CONSTRUCT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0269 *** 770). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are MCA CONSTRUCT SRL?
În 2025, MCA CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 745 mii lei și un profit net de 11 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MCA CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
Da. MCA CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 10 noiembrie 2006. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.