MBE - BO SRL
GHELINȚA, Sat Ghelința, Comuna Ghelința, Covasna
În 2025: cifra de afaceri 1,5 mil lei, profit net 31 mii lei, 2 angajați.
Despre MBE - BO SRL
MBE - BO SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 octombrie 2008 cu numărul J2008000535142 și codul unic de înregistrare (CUI) 24615135, cu sediul în Ghelința, județul Covasna. Activitatea principală este „Exploatarea forestieră” (cod CAEN 0220). Firma are 17 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,5 mil lei (-62% față de 2024), un profit net de 31 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 11,1 mil lei la 1,5 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 23 octombrie 2008.
Date de identificare
- CUI
- 24615135
- Nr. Registrul Comerțului
- J2008000535142
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 16 octombrie 2008
- EUID
- ROONRC.J2008000535142
- Cod poștal
- 527090
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 23.10.2008
Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Covasna
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,5 mil lei
- Profit net
- 31 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 2 mil lei
- Datorii
- 1,2 mil lei
- Active totale
- 3,2 mil lei
- Marjă netă
- 2%
- Cifră / angajat
- 764 mii lei
-62% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 62% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 3,1 mil | 3,9 mil | 4,9 mil | 5,6 mil | 6,8 mil | 11,1 mil | 14,9 mil | 7 mil | 4 mil | 1,5 mil |
| Venituri totale | 3,3 mil | 3,8 mil | 5 mil | 5,5 mil | 6,8 mil | 11,9 mil | 16,7 mil | 5,7 mil | 3 mil | 947 mii |
| Cheltuieli totale | 3,3 mil | 3,9 mil | 4 mil | 4,9 mil | 5,6 mil | 11,2 mil | 14,5 mil | 6,8 mil | 3,6 mil | 905 mii |
| Profit / pierdere brută | -71 mii | -101 mii | 970 mii | 542 mii | 1,2 mil | 673 mii | 2,2 mil | -1,1 mil | -539 mii | 42 mii |
| Profit / pierdere netă | -71 mii | -101 mii | 910 mii | 454 mii | 1 mil | 639 mii | 1,9 mil | -1,1 mil | -539 mii | 31 mii |
| Număr mediu de angajați | 12 | 14 | 18 | 18 | 20 | 23 | 34 | 20 | 10 | 2 |
| Active imobilizate | 1,7 mil | 1,7 mil | 1,7 mil | 1,7 mil | 1,9 mil | 2,3 mil | 2,6 mil | 1,4 mil | 948 mii | 534 mii |
| Active circulante | 1,1 mil | 917 mii | 1,2 mil | 1,5 mil | 1,8 mil | 2,3 mil | 4,2 mil | 3,3 mil | 2,4 mil | 2,7 mil |
| din care stocuri | 371 mii | 165 mii | 333 mii | 411 mii | 317 mii | 755 mii | 2,3 mil | 1,6 mil | 907 mii | 1,1 mil |
| creanțe | 699 mii | 742 mii | 798 mii | 1,1 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,9 mil | 1,7 mil | 1,5 mil | 1,6 mil |
| casa și conturi la bănci | 57 mii | 10 mii | 27 mii | 61 mii | 181 mii | 249 mii | 83 mii | 16 mii | 28 mii | 4.324 |
| Cheltuieli în avans | 5.200 | 5.867 | — | — | — | 924 | — | — | — | — |
| Datorii | 2,6 mil | 2,5 mil | 1,8 mil | 1,7 mil | 1,1 mil | 1,4 mil | 2,2 mil | 1,8 mil | 1,3 mil | 1,2 mil |
| Capitaluri proprii | 298 mii | 202 mii | 1,1 mil | 1,6 mil | 2,6 mil | 3,2 mil | 4,7 mil | 2,9 mil | 2 mil | 2 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 30 din 88 în județul Covasna și locul 837 din 3.247 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0220 – Exploatarea forestieră.
Firme similare din județul Covasna
- JBE FOREST SRL · Valea Scurtă (com. Estelnic)1,8 mil lei · 5 ang.
- "CIAMBUR" SRL · Covasna1,7 mil lei · 14 ang.
- COSFORENA SRL · Crasna (com. Sita Buzăului)1,6 mil lei · 6 ang.
- PRODUCTIE SI COMERT MIREL SRL · Întorsura Buzăului1,6 mil lei · 5 ang.
- SILVIC SIMON SRL · Zăbala1,5 mil lei · 5 ang.
- ANTONACHE FAMILY S.R.L. · Ghelința1,2 mil lei · 4 ang.
- ELFORYOU SRL · Sita Buzăului1,2 mil lei · 5 ang.
- LILNOR SRL · Arcuș1,2 mil lei · 2 ang.
Dosare în instanță
Cele mai recente 10 din 15 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 3478/90/2024/a404.03.2026
completare dispozitiv lămurire/completare sent.700/03.12.2025 pron. în ds. 3478/90/2024 (ref. onorariu admin.judiciar)
Curtea de Apel Pitesti · Apel · Faliment · calitate: Intimat Creditor
- 3478/90/2024/a422.12.2025
completare dispozitiv lămurire/completare sent.700/03.12.2025 pron. în ds. 3478/90/2024 (ref. onorariu admin.judiciar)
Tribunalul Valcea · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 3478/90/2024/a228.07.2025
ridicarea dreptului de administrare
Curtea de Apel Pitesti · Apel · Faliment · calitate: Intimat Pârât
- 3478/90/2024/a202.07.2025
ridicarea dreptului de administrare al debitorului
Tribunalul Valcea · Fond · Faliment · calitate: Pârât
- 3478/90/2024/a103.06.2025
deschiderea procedurii la cererea creditorului
Curtea de Apel Pitesti · Apel · Faliment · calitate: Intimat Creditor
- 3478/90/2024/a123.05.2025
procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată creat pt. a fi înaintat în calea de atac
Tribunalul Valcea · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 3478/90/202419.11.2024
procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată
Tribunalul Valcea · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 20770/271/202404.11.2024
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Oradea · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Debitor
- 793/119/2023/a127.09.2024
contestaţie a raportului de evaluare
Tribunalul Covasna · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 1401/119/202225.10.2023
actiune in raspundere delictuala
Curtea de Apel Targumures · Apel · Civil · calitate: Apelant Reclamant
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 07.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 0220 – Exploatarea forestieră
- 0210 Silvicultură și alte activități forestiere
- 0220 Exploatarea forestieră
- 0230 Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană
- 0240 Activități de servicii anexe silviculturii
- 1611 Tăierea și rindeluirea lemnului
- 1612 Prelucrarea și finisarea lemnului
- 1622 Fabricarea parchetului asamblat în panouri
- 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
- 1624 Fabricarea ambalajelor din lemn
- 1625 Fabricarea de uși și ferestre din lemn
- 1626 Fabricarea de combustibili solizi din biomasă vegetală
- 1627 Finisarea articolelor din lemn
- 1628 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
- 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase
- 3812 Colectarea deșeurilor periculoase
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4623 Comerț cu ridicata al animalelor vii
- 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4687 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5226 Alte activități anexe transporturilor
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- 5590 Alte servicii de cazare
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
Întrebări frecvente despre MBE - BO SRL
Care este CUI-ul firmei MBE - BO SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MBE - BO SRL este 24615135, iar codul de TVA este RO24615135. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2008000535142, iar codul EUID este ROONRC.J2008000535142.
Unde are sediul MBE - BO SRL?
Sediul social al firmei MBE - BO SRL este în GHELINȚA, Sat Ghelința, Comuna Ghelința, Covasna, județul Covasna, cod poștal 527090, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MBE - BO SRL?
Activitatea principală a firmei MBE - BO SRL este „Exploatarea forestieră”, cod CAEN 0220. În Registrul Comerțului are autorizate în total 30 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MBE - BO SRL?
MBE - BO SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 octombrie 2008, deci are 17 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MBE - BO SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0740 *** 850). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are MBE - BO SRL?
În 2025, MBE - BO SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,5 mil lei și un profit net de 31 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MBE - BO SRL plătitoare de TVA?
Da. MBE - BO SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 23 octombrie 2008. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.