Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA14 ani pe piață

MASTOGAF SRL

CUI 29541195J2012000025332

VOLOVĂȚULUI, sc. A, ap. 21, Municipiul Rădăuți, Suceava

A primit finanțare publică (1 proiect)

În 2025: cifra de afaceri 14,4 mil lei, profit net 960 mii lei, 23 angajați.

Despre MASTOGAF SRL

MASTOGAF SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 ianuarie 2012 cu numărul J2012000025332 și codul unic de înregistrare (CUI) 29541195, cu sediul în Rădăuți, județul Suceava. Activitatea principală este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941). Firma are 14 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 14,4 mil lei (+47% față de 2024), un profit net de 960 mii lei și 23 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 7,7 mil lei la 14,4 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 23 ianuarie 2012.

Date de identificare

CUI
29541195
Nr. Registrul Comerțului
J2012000025332
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
13 ianuarie 2012
EUID
ROONRC.J2012000025332
Cod poștal
725400

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 23.01.2012

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
05.10.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Rădăuţi

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
14,4 mil lei

+47% față de 2024

Profit net
960 mii lei
Angajați (medie)
23
Capitaluri proprii
2,1 mil lei
Datorii
9,2 mil lei
Active totale
11,7 mil lei
Marjă netă
6,7%
Cifră / angajat
626 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 78% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
05 mil10 mil15 mil2016: cifra de afaceri 3.277.005 lei; profit net 309.377 lei20162017: cifra de afaceri 5.885.411 lei; profit net 312.174 lei20172018: cifra de afaceri 5.279.918 lei; profit net 55.206 lei20182019: cifra de afaceri 5.790.521 lei; profit net 234.906 lei20192020: cifra de afaceri 5.880.541 lei; profit net 628.905 lei20202021: cifra de afaceri 7.695.722 lei; profit net 1.039.207 lei20212022: cifra de afaceri 7.457.046 lei; profit net 412.309 lei20222023: cifra de afaceri 6.760.067 lei; profit net 676.280 lei20232024: cifra de afaceri 9.795.984 lei; profit net 1.176.067 lei20242025: cifra de afaceri 14.405.626 lei; profit net 960.395 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă3,3 mil5,9 mil5,3 mil5,8 mil5,9 mil7,7 mil7,5 mil6,8 mil9,8 mil14,4 mil
Venituri totale3,3 mil6,2 mil5,5 mil5,9 mil6,1 mil7,9 mil7,8 mil7,3 mil11,1 mil16,2 mil
Cheltuieli totale3 mil5,8 mil5,4 mil5,7 mil5,4 mil6,7 mil7,3 mil6,5 mil9,7 mil15,1 mil
Profit / pierdere brută348 mii361 mii65 mii272 mii716 mii1,2 mil476 mii793 mii1,4 mil1,1 mil
Profit / pierdere netă309 mii312 mii55 mii235 mii629 mii1 mil412 mii676 mii1,2 mil960 mii
Număr mediu de angajați86667810101523
Active imobilizate461 mii311 mii199 mii413 mii293 mii677 mii975 mii2,3 mil3,2 mil7,8 mil
Active circulante1,2 mil1,2 mil1,4 mil1,3 mil2,1 mil3,4 mil2,4 mil2,6 mil3,2 mil3,9 mil
din care stocuri—————4.68428 mii67 mii45 mii47 mii
creanțe1 mil1,1 mil1,3 mil762 mii1 mil1,7 mil2,1 mil2,3 mil3,1 mil4,3 mil
casa și conturi la bănci182 mii152 mii62 mii505 mii1,1 mil1,7 mil333 mii200 mii45 mii-402 mii
Datorii1,5 mil1 mil1 mil868 mii992 mii1,6 mil1,9 mil3,4 mil4,8 mil9,2 mil
Venituri în avans————————487 mii370 mii
Capitaluri proprii218 mii531 mii586 mii813 mii1,4 mil2,5 mil1,5 mil1,5 mil1,2 mil2,1 mil
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 68 din 1.582 în județul Suceava și locul 929 din 35.552 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri.

Firme similare din județul Suceava

Dosare în instanță

Cele mai recente 10 din 15 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 3989/285/202530.01.2026

    anulare proces verbal de contravenţie plângere la OG 15/2002-proces verbal de contravenţie seria R25 nr. 04417113/4 Iunie 2025

    Tribunalul Suceava · Apel · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Apelant

  • 18468/193/202525.11.2025

    validare poprire

    Judecătoria Botosani · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit

  • 4622/86/2017/a1529.10.2025

    contestare raport şi plan de distribuire sume

    Curtea de Apel Suceava · Apel · Faliment · calitate: Intimat Creditor

  • 16513/193/202516.10.2025

    validare poprire

    Judecătoria Botosani · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit

  • 3989/285/202515.07.2025

    anulare proces verbal de contravenţie plângere la OG 15/2002-proces verbal de contravenţie seria R25 nr. 04417113/4 Iunie 2025

    Judecătoria Radauti · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Petent

  • 4622/86/2017/a1519.06.2025

    contestare raport şi plan de distribuire sume

    Tribunalul Suceava · Fond · Faliment · calitate: Intimat

  • 5258/314/202527.05.2025

    actiune in regres

    Judecătoria Suceava · Fond · Civil · calitate: Pârât

  • 198/217/202529.01.2025

    pretenţii

    Judecătoria Darabani · Fond · Civil · calitate: Pârât

  • 557/35/202423.12.2024

    ordonanţă preşedinţială

    Curtea de Apel Oradea · Apel · Faliment · calitate: Intimat Pârât

  • 4812/285/202420.08.2024

    recunoaşterea hotărârilor penale sau a altor acte judiciare străine (Legea 302/2004)

    Judecătoria Radauti · Fond · Penal · calitate: Intimat

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 05.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri

  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
  • 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
  • 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
  • 5224 Manipulări
  • 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi
  • 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă
  • 5320 Alte activități poștale și de curier
  • 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor

Întrebări frecvente despre MASTOGAF SRL

Care este CUI-ul firmei MASTOGAF SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MASTOGAF SRL este 29541195, iar codul de TVA este RO29541195. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2012000025332, iar codul EUID este ROONRC.J2012000025332.

Unde are sediul MASTOGAF SRL?

Sediul social al firmei MASTOGAF SRL este în VOLOVĂȚULUI, sc. A, ap. 21, Municipiul Rădăuți, Suceava, județul Suceava, cod poștal 725400, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are MASTOGAF SRL?

Activitatea principală a firmei MASTOGAF SRL este „Transporturi rutiere de mărfuri”, cod CAEN 4941. În Registrul Comerțului are autorizate în total 12 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată MASTOGAF SRL?

MASTOGAF SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 ianuarie 2012, deci are 14 ani de activitate.

Cum pot contacta firma MASTOGAF SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0743 *** 557). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are MASTOGAF SRL?

În 2025, MASTOGAF SRL a raportat o cifră de afaceri de 14,4 mil lei și un profit net de 960 mii lei, cu 23 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este MASTOGAF SRL plătitoare de TVA?

Da. MASTOGAF SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 23 ianuarie 2012. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.

Explorează