MASTER SOLUTION SRL
Sat Trei Movile, Comuna Șcheia, Suceava
În 2025: cifra de afaceri 6,3 mil lei, profit net 981 mii lei, 7 angajați.
Despre MASTER SOLUTION SRL
MASTER SOLUTION SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 iunie 2006 cu numărul J2006000775337 și codul unic de înregistrare (CUI) 18750668, cu sediul în Trei Movile (com. Șcheia), județul Suceava. Activitatea principală este „Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații” (cod CAEN 9510). Firma are 20 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 6,3 mil lei (+22% față de 2024), un profit net de 981 mii lei și 7 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 3,4 mil lei la 6,3 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 3 iulie 2006.
Date de identificare
- CUI
- 18750668
- Nr. Registrul Comerțului
- J2006000775337
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 08 iunie 2006
- EUID
- ROONRC.J2006000775337
- Cod poștal
- 727529
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 05.10.2026
din 03.07.2006
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Suceava
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 6,3 mil lei
- Profit net
- 981 mii lei
- Angajați (medie)
- 7
- Capitaluri proprii
- 2,9 mil lei
- Datorii
- 1,2 mil lei
- Active totale
- 4,1 mil lei
- Marjă netă
- 15,6%
- Cifră / angajat
- 896 mii lei
+22% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 29% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,4 mil | 1,7 mil | 2,1 mil | 2,8 mil | 2,6 mil | 3,4 mil | 4,4 mil | 4,9 mil | 5,2 mil | 6,3 mil |
| Venituri totale | 1,4 mil | 1,7 mil | 2,1 mil | 3 mil | 2,6 mil | 3,5 mil | 4,5 mil | 5 mil | 5,2 mil | 6,3 mil |
| Cheltuieli totale | 1,3 mil | 1,4 mil | 1,7 mil | 2,6 mil | 2 mil | 2,5 mil | 3,4 mil | 3,9 mil | 4,2 mil | 5,2 mil |
| Profit / pierdere brută | 91 mii | 345 mii | 430 mii | 430 mii | 593 mii | 944 mii | 1,1 mil | 1,1 mil | 1 mil | 1,1 mil |
| Profit / pierdere netă | 79 mii | 328 mii | 413 mii | 406 mii | 574 mii | 920 mii | 1,1 mil | 1.000 mii | 879 mii | 981 mii |
| Număr mediu de angajați | 5 | 5 | 6 | 4 | 3 | 5 | 6 | 7 | 6 | 7 |
| Active imobilizate | 126 mii | 111 mii | 593 mii | 384 mii | 392 mii | 701 mii | 1 mil | 1,7 mil | 1,6 mil | 1,6 mil |
| Active circulante | 435 mii | 597 mii | 847 mii | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,5 mil | 2,1 mil | 2 mil | 2,6 mil | 2,5 mil |
| din care stocuri | 92 mii | 112 mii | 178 mii | 393 mii | 285 mii | 526 mii | 905 mii | 312 mii | 702 mii | 368 mii |
| creanțe | 305 mii | 413 mii | 574 mii | 738 mii | 768 mii | 716 mii | 1 mil | 1,2 mil | 1,5 mil | 1,3 mil |
| casa și conturi la bănci | 39 mii | 72 mii | 95 mii | 47 mii | 230 mii | 251 mii | 159 mii | 461 mii | 432 mii | 792 mii |
| Cheltuieli în avans | 3.979 | 3.798 | 5.117 | 4.152 | 4.129 | 11 mii | 17 mii | 6.765 | 12 mii | 2.452 |
| Datorii | 307 mii | 236 mii | 623 mii | 531 mii | 394 mii | 294 mii | 1,1 mil | 808 mii | 1,5 mil | 1,2 mil |
| Venituri în avans | 4.379 | 2.616 | 2.862 | 9.694 | 9.112 | 17 mii | 12 mii | 9.574 | 0 | 6.054 |
| Capitaluri proprii | 254 mii | 474 mii | 820 mii | 1 mil | 1,3 mil | 1,9 mil | 2,1 mil | 3 mil | 2,7 mil | 2,9 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 1 din 34 în județul Suceava și locul 30 din 1.642 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 9510 – Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații.
Firme similare din județul Suceava
- EMSYS SRL · Suceava3,4 mil lei · 5 ang.
- IHOSPITAL S.R.L. · Fălticeni800 mii lei · 2 ang.
- SENTRA SRL · Suceava777 mii lei · 2 ang.
- OPEN SYSTEMS SA · Suceava755 mii lei · 5 ang.
- PULSAR S.R.L. · Pojorâta663 mii lei · 1 ang.
- NECUNOSCUTU SERVICE S.R.L. · Suceava602 mii lei · 3 ang.
- DENANDEVA S.R.L. · Vatra Dornei346 mii lei · 2 ang.
- TOKEN SIGN S.R.L. · Fălticeni282 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Cele mai recente 10 din 21 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 28899/4/202619.08.2026
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Sectorul 4 Bucuresti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Creditor
- 28677/302/202619.08.2026
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Sectorul 5 Bucuresti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Creditor
- 5945/3/2026/a1330.07.2026
alte cereri obiectiuni la rap.asupra cauzelor (Multiconsult Adventure SRL)
Tribunalul Bucuresti · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 5945/3/2026/a1228.07.2026
contestaţie imp.eratei de modificare a tabelului creditorilor (Aquaphor Purity SRL)
Tribunalul Bucuresti · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 5945/3/2026/a923.07.2026
contestaţie creanţe la tab.preliminar (AD AUTO TOTAL SRL)
Tribunalul Bucuresti · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 5945/3/2026/a1023.07.2026
alte cereri obiectiuni la rap.asupra cauzelor (PHOTOVOLTAIC SYSTEMS SRL)
Tribunalul Bucuresti · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 5945/3/2026/a1123.07.2026
contestaţie împotriva măsurilor administratorului/lichidatorului judiciar
Tribunalul Bucuresti · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 1758/40/2018/a9123.07.2026
contestaţie împotriva hotărârii comitetului/adunarii creditorilor
Curtea de Apel Suceava · Apel · Faliment · calitate: Intimat Creditor
- 5945/3/2026/a222.07.2026
contestaţie creanţe la tabelul preliminar (Multiconsult Adventure SRL imp.creantei L&R Group Xpres Construct SRL)
Tribunalul Bucuresti · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 5945/3/2026/a322.07.2026
contestaţie creanţe la tabelul preliminar (Multiconsult Adventure SRL imp.creantei Topo Survey Solutions SRL)
Tribunalul Bucuresti · Fond · Faliment · calitate: Creditor
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 05.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 9510 – Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații
- 3312 Repararea și întreținerea mașinilor
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat
- 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 5819 Alte activități de editare
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7733 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare)
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 9510 Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații
Întrebări frecvente despre MASTER SOLUTION SRL
Care este CUI-ul firmei MASTER SOLUTION SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MASTER SOLUTION SRL este 18750668, iar codul de TVA este RO18750668. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2006000775337, iar codul EUID este ROONRC.J2006000775337.
Unde are sediul MASTER SOLUTION SRL?
Sediul social al firmei MASTER SOLUTION SRL este în Sat Trei Movile, Comuna Șcheia, Suceava, Trei Movile (com. Șcheia), județul Suceava, cod poștal 727529, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MASTER SOLUTION SRL?
Activitatea principală a firmei MASTER SOLUTION SRL este „Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații”, cod CAEN 9510. În Registrul Comerțului are autorizate în total 13 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MASTER SOLUTION SRL?
MASTER SOLUTION SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 iunie 2006, deci are 20 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MASTER SOLUTION SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0755 *** 111). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are MASTER SOLUTION SRL?
În 2025, MASTER SOLUTION SRL a raportat o cifră de afaceri de 6,3 mil lei și un profit net de 981 mii lei, cu 7 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MASTER SOLUTION SRL plătitoare de TVA?
Da. MASTER SOLUTION SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 3 iulie 2006. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.