MARVEL SRL
Libertății, Sat Ipotești, Comuna Ipotești, Suceava
A primit finanțare publică (10 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 20,8 mil lei, profit net 1,1 mil lei, 20 angajați.
Despre MARVEL SRL
MARVEL SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 aprilie 2001 cu numărul J2001000227334 și codul unic de înregistrare (CUI) 13858023, cu sediul în Ipotești, județul Suceava. Activitatea principală este „Intermedieri în comerțul cu produse diverse” (cod CAEN 4619). Firma are 25 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 20,8 mil lei (+4% față de 2024), un profit net de 1,1 mil lei și 20 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 13,6 mil lei la 20,8 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 2001.
Date de identificare
- CUI
- 13858023
- Nr. Registrul Comerțului
- J2001000227334
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 27 aprilie 2001
- EUID
- ROONRC.J2001000227334
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 05.10.2026
din 01.05.2001
Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Suceava
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 20,8 mil lei
- Profit net
- 1,1 mil lei
- Angajați (medie)
- 20
- Capitaluri proprii
- 1,1 mil lei
- Datorii
- 9,5 mil lei
- Active totale
- 10,7 mil lei
- Marjă netă
- 5,1%
- Cifră / angajat
- 1 mil lei
+4% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 89% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 8,7 mil | 8,9 mil | 10,9 mil | 12 mil | 13,2 mil | 13,6 mil | 15,2 mil | 17,7 mil | 20,1 mil | 20,8 mil |
| Venituri totale | 8,7 mil | 9 mil | 11 mil | 12,3 mil | 13,2 mil | 13,7 mil | 15,3 mil | 17,8 mil | 20,2 mil | 20,9 mil |
| Cheltuieli totale | 8 mil | 8,4 mil | 10,4 mil | 11,8 mil | 11,7 mil | 12,1 mil | 13,9 mil | 15,4 mil | 18 mil | 19,6 mil |
| Profit / pierdere brută | 741 mii | 582 mii | 687 mii | 512 mii | 1,5 mil | 1,6 mil | 1,4 mil | 2,4 mil | 2,2 mil | 1,2 mil |
| Profit / pierdere netă | 621 mii | 494 mii | 578 mii | 409 mii | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,2 mil | 2,1 mil | 2 mil | 1,1 mil |
| Număr mediu de angajați | 13 | 15 | 15 | 18 | 19 | 18 | 18 | 17 | 18 | 20 |
| Active imobilizate | 434 mii | 383 mii | 428 mii | 445 mii | 630 mii | 607 mii | 490 mii | 466 mii | 881 mii | 807 mii |
| Active circulante | 3,3 mil | 3,4 mil | 3,9 mil | 4 mil | 5,2 mil | 7,1 mil | 8,3 mil | 8,6 mil | 9,3 mil | 9,8 mil |
| din care stocuri | 782 mii | 962 mii | 1,2 mil | 1,3 mil | 2,3 mil | 3,9 mil | 4,8 mil | 4 mil | 4,7 mil | 5,2 mil |
| creanțe | 1,9 mil | 2,2 mil | 2,4 mil | 2,3 mil | 2,6 mil | 2,9 mil | 2,9 mil | 3,7 mil | 4,2 mil | 4,3 mil |
| casa și conturi la bănci | 640 mii | 271 mii | 302 mii | 349 mii | 293 mii | 313 mii | 619 mii | 890 mii | 407 mii | 296 mii |
| Cheltuieli în avans | 25 mii | 25 mii | 70 mii | 47 mii | 68 mii | 85 mii | 57 mii | 52 mii | 49 mii | 39 mii |
| Datorii | 3,1 mil | 3,3 mil | 3,7 mil | 3,9 mil | 4,6 mil | 6,1 mil | 7,5 mil | 6,7 mil | 7,8 mil | 9,5 mil |
| Venituri în avans | — | — | 2.431 | 2.431 | 2.431 | — | — | — | — | 17 mii |
| Capitaluri proprii | 673 mii | 557 mii | 733 mii | 544 mii | 1,4 mil | 1,7 mil | 1,3 mil | 2,4 mil | 2,4 mil | 1,1 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 2 din 102 în județul Suceava și locul 102 din 6.751 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4619 – Intermedieri în comerțul cu produse diverse.
Firme similare din județul Suceava
- FLN PROJECT GAZ SRL · Suceava5,8 mil lei · 1 ang.
- URSAKI RSP S.R.L. · Vicovu De Jos5,4 mil lei · 3 ang.
- SILVER STONES S.R.L. · Suceava5 mil lei · 6 ang.
- RIOMAR EXIM SRL · Suceava4,8 mil lei · 22 ang.
- MAJORDOM HYGIENE SRL · Suceava4,2 mil lei · 5 ang.
- PROFESSIONAL HORECA SOLUTIONS S.R.L. · Fălticeni4,1 mil lei · 4 ang.
- BODY VITA S.R.L. · Sfântu Ilie (com. Șcheia)4,1 mil lei · 18 ang.
- GRIDLINE S.R.L. · Siret3 mil lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Cele mai recente 10 din 23 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 865/40/2025/a529.06.2026
alte cereri repunere in termen pentru depunere creanţă şi cerere de admitere a creanţei
Tribunalul Botosani · Fond · Faliment · calitate: Petent
- 1289/3/2022/a2704.05.2026
procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată Apel imp.sc 2180/9.4.2026 (Euroluc Trans SRL)
Curtea de Apel Bucuresti · Apel · Faliment · calitate: Creditor
- 1289/3/2022/a2728.04.2026
alte cereri Apel imp.sc 2180/9.4.2026 (Euroluc Trans SRL)
Tribunalul Bucuresti · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 2614/188/2025/a123.04.2026
măsuri şi excepţii dispuse de judecătorul de cameră preliminară
Tribunalul Neamt · Contestaţie(NCPP) · Penal · calitate: Intimat Parte vătămată
- 4179/94/202613.02.2026
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Buftea · Fond · Civil · calitate: Debitor
- 2614/188/202516.12.2025
infracţiuni la legea privind mărcile şi indicaţiile geografice (Legea 84/1998)
Judecătoria Bicaz · Fond · Penal · calitate: Parte vătămată
- 2614/188/2025/a116.12.2025
măsuri şi excepţii dispuse de judecătorul de cameră preliminară
Judecătoria Bicaz · Fond · Penal · calitate: Parte vătămată
- 36233/4/202519.11.2025
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Sectorul 4 Bucuresti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Debitor
- 20706/303/202529.09.2025
validare poprire
Judecătoria Sectorul 6 Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 20292/197/202528.07.2025
confirmare renunţare urmărire penală (art. 318 alin. 12 NCPP)
Judecătoria Brasov · Fond · Penal · calitate: Intimat
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 14.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4619 – Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
Întrebări frecvente despre MARVEL SRL
Care este CUI-ul firmei MARVEL SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MARVEL SRL este 13858023, iar codul de TVA este RO13858023. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2001000227334, iar codul EUID este ROONRC.J2001000227334.
Unde are sediul MARVEL SRL?
Sediul social al firmei MARVEL SRL este în Libertății, Sat Ipotești, Comuna Ipotești, Suceava, județul Suceava, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MARVEL SRL?
Activitatea principală a firmei MARVEL SRL este „Intermedieri în comerțul cu produse diverse”, cod CAEN 4619. În Registrul Comerțului are autorizate în total 10 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MARVEL SRL?
MARVEL SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 aprilie 2001, deci are 25 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MARVEL SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0745 *** 762). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are MARVEL SRL?
În 2025, MARVEL SRL a raportat o cifră de afaceri de 20,8 mil lei și un profit net de 1,1 mil lei, cu 20 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MARVEL SRL plătitoare de TVA?
Da. MARVEL SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 2001. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.