MARSIM B SRL
Str. COSMINULUI, bl. F5A, ap. 48, Municipiul Galați, Galați
A primit finanțare publică (5 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 1,1 mil lei, profit net 139 mii lei, 1 angajați.
Despre MARSIM B SRL
MARSIM B SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 septembrie 2004 cu numărul J2004001409172 și codul unic de înregistrare (CUI) 16744627, cu sediul în Galați, județul Galați. Activitatea principală este „Activități auxiliare pentru producția vegetală” (cod CAEN 0161). Firma are 22 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,1 mil lei (+119% față de 2024), un profit net de 139 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 2 mil lei la 1,1 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 martie 2009.
Date de identificare
- CUI
- 16744627
- Nr. Registrul Comerțului
- J2004001409172
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 08 septembrie 2004
- EUID
- ROONRC.J2004001409172
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 14.10.2026
din 01.03.2009
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Galaţi
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,1 mil lei
- Profit net
- 139 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- -155 mii lei
- Datorii
- 1,1 mil lei
- Active totale
- 912 mii lei
- Marjă netă
- 12,3%
- Cifră / angajat
- 1,1 mil lei
+119% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; datorii mai mari decât activele (117%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,5 mil | 1,5 mil | 1,7 mil | 1,3 mil | 525 mii | 2 mil | 839 mii | 707 mii | 519 mii | 1,1 mil |
| Venituri totale | 1,5 mil | 1,8 mil | 1,8 mil | 1,2 mil | 424 mii | 2,1 mil | 1,4 mil | 1 mil | 1,2 mil | 1,1 mil |
| Cheltuieli totale | 1,2 mil | 1,4 mil | 1,8 mil | 1,6 mil | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,6 mil | 1 mil | 1,2 mil | 957 mii |
| Profit / pierdere brută | 334 mii | 326 mii | 24 mii | -367 mii | -935 mii | 682 mii | -166 mii | 18 mii | -89 mii | 157 mii |
| Profit / pierdere netă | 308 mii | 312 mii | 9.733 | -377 mii | -936 mii | 665 mii | -173 mii | 8.869 | -90 mii | 139 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 3 | 3 | 2 | 2 | 1 | 2 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 731 mii | 1,4 mil | 2,4 mil | 1,9 mil | 1,4 mil | 960 mii | 735 mii | 490 mii | 302 mii | 153 mii |
| Active circulante | 731 mii | 899 mii | 609 mii | 527 mii | 366 mii | 753 mii | 579 mii | 505 mii | 474 mii | 760 mii |
| din care stocuri | 440 mii | 468 mii | 460 mii | 356 mii | 264 mii | 450 mii | 446 mii | 392 mii | 313 mii | 438 mii |
| creanțe | 129 mii | 207 mii | 121 mii | 157 mii | 65 mii | 149 mii | 76 mii | 62 mii | 130 mii | 267 mii |
| casa și conturi la bănci | 162 mii | 224 mii | 27 mii | 14 mii | 37 mii | 155 mii | 57 mii | 51 mii | 31 mii | 54 mii |
| Datorii | 1,2 mil | 1,7 mil | 2,4 mil | 2,2 mil | 2,5 mil | 1,8 mil | 1,5 mil | 1,2 mil | 1,1 mil | 1,1 mil |
| Capitaluri proprii | 286 mii | 598 mii | 608 mii | 231 mii | -706 mii | -40 mii | -213 mii | -204 mii | -294 mii | -155 mii |
| din care capital subscris vărsat | 35 mii | 35 mii | 35 mii | 35 mii | 35 mii | 35 mii | 35 mii | 35 mii | 35 mii | 35 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 15 din 29 în județul Galați și locul 252 din 970 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0161 – Activități auxiliare pentru producția vegetală.
Firme similare din județul Galați
- VIONIN IMPEX SRL · Galați1,5 mil lei · 1 ang.
- OGORUL SRL · Furcenii Vechi (com. Cosmești)1,5 mil lei · 3 ang.
- AGRIPLES SRL · Cavadinești1,5 mil lei · 5 ang.
- FERMARIA PREST SRL · Vârlezi1,4 mil lei · 3 ang.
- AGRO SOFMAR SRL · Munteni1,3 mil lei · 4 ang.
- AGRICAMILIV SRL · Oancea1,2 mil lei · 3 ang.
- RECON SRL · Galați701 mii lei · 1 ang.
- DRONICAN SRL · Galați645 mii lei · 6 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 0161 – Activități auxiliare pentru producția vegetală
- 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
- 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor
- 0119 Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
Întrebări frecvente despre MARSIM B SRL
Care este CUI-ul firmei MARSIM B SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MARSIM B SRL este 16744627, iar codul de TVA este RO16744627. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2004001409172, iar codul EUID este ROONRC.J2004001409172.
Unde are sediul MARSIM B SRL?
Sediul social al firmei MARSIM B SRL este în Str. COSMINULUI, bl. F5A, ap. 48, Municipiul Galați, Galați, județul Galați, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MARSIM B SRL?
Activitatea principală a firmei MARSIM B SRL este „Activități auxiliare pentru producția vegetală”, cod CAEN 0161. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MARSIM B SRL?
MARSIM B SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 septembrie 2004, deci are 22 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MARSIM B SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0729 *** 018). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are MARSIM B SRL?
În 2025, MARSIM B SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,1 mil lei și un profit net de 139 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MARSIM B SRL plătitoare de TVA?
Da. MARSIM B SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 martie 2009. Datele au fost verificate la ANAF pe 15 octombrie 2026.