MARKIZA SRL
Str. 1 MAI, Loc. Nădlac, Oraș Nădlac, Arad
În 2025: cifra de afaceri 1,1 mil lei, profit net 5.087 lei, 4 angajați.
Despre MARKIZA SRL
MARKIZA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 octombrie 2003 cu numărul J02/1350/2003 și codul unic de înregistrare (CUI) 15833874, cu sediul în Nădlac, județul Arad. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711). Firma are 22 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,1 mil lei (-26% față de 2024), un profit net de 5.087 lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 1,6 mil lei la 1,1 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2004.
Date de identificare
- CUI
- 15833874
- Nr. Registrul Comerțului
- J02/1350/2003
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 22 octombrie 2003
- EUID
- ROONRC.J02/1350/2003
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 11.10.2026
din 01.10.2004
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Arad
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,1 mil lei
- Profit net
- 5.087 lei
- Angajați (medie)
- 4
- Capitaluri proprii
- 127 mii lei
- Datorii
- 145 mii lei
- Active totale
- 271 mii lei
- Marjă netă
- 0,5%
- Cifră / angajat
- 266 mii lei
-26% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 53% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 970 mii | 966 mii | 963 mii | 1,1 mil | 1,4 mil | 1,6 mil | 1,8 mil | 1,7 mil | 1,4 mil | 1,1 mil |
| Venituri totale | 970 mii | 972 mii | 963 mii | 1,1 mil | 1,4 mil | 1,6 mil | 1,8 mil | 1,7 mil | 1,4 mil | 1,1 mil |
| Cheltuieli totale | 989 mii | 1 mil | 969 mii | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,5 mil | 1,7 mil | 1,6 mil | 1,2 mil | 1,1 mil |
| Profit / pierdere brută | -19 mii | -33 mii | -5.404 | -46 mii | 66 mii | 63 mii | 110 mii | 98 mii | 188 mii | 5.937 |
| Profit / pierdere netă | -19 mii | -42 mii | -15 mii | -57 mii | 55 mii | 47 mii | 92 mii | 82 mii | 158 mii | 5.087 |
| Număr mediu de angajați | 6 | 6 | 5 | 5 | 4 | 5 | 6 | 6 | 4 | 4 |
| Active circulante | 77 mii | 64 mii | 89 mii | 81 mii | 108 mii | 69 mii | 18 mii | 112 mii | 301 mii | 271 mii |
| din care stocuri | 59 mii | 33 mii | 73 mii | 39 mii | 75 mii | 48 mii | 10 mii | 105 mii | 253 mii | 167 mii |
| creanțe | 13 mii | 17 mii | 14 mii | 14 mii | 20 mii | 17 mii | 7.303 | 5.712 | 11 mii | 50 mii |
| casa și conturi la bănci | 5.525 | 14 mii | 1.907 | 28 mii | 13 mii | 4.143 | 1 | 1.018 | 37 mii | 54 mii |
| Datorii | 275 mii | 304 mii | 345 mii | 394 mii | 366 mii | 280 mii | 137 mii | 149 mii | 179 mii | 145 mii |
| Capitaluri proprii | -198 mii | -240 mii | -255 mii | -313 mii | -258 mii | -211 mii | -119 mii | -37 mii | 122 mii | 127 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 200 din 563 în județul Arad și locul 7.971 din 32.877 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
Firme similare din județul Arad
- LOREN & DENI S.R.L. · Almaș1,1 mil lei · 1 ang.
- PAUL CAMEROMEX 2004 SRL · Pilu1,1 mil lei · 4 ang.
- CZOBOR SRL · Peregu Mic (com. Peregu Mare)1,1 mil lei · 2 ang.
- ANAMARA MARKET SRL · Cuvin (com. Ghioroc)1,1 mil lei · 2 ang.
- TUȘNAD SRL · Arad1,1 mil lei · 3 ang.
- FLADAR`S SRL · Livada1,1 mil lei · 4 ang.
- DELICATESE-PICNIC-BAR SRL · Arad1,1 mil lei · 2 ang.
- SOCIETATE COOPERATIVĂ DE CONSUM CONSUMCOOP SEMLAC · Semlac1 mil lei · 4 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4781 Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
Întrebări frecvente despre MARKIZA SRL
Care este CUI-ul firmei MARKIZA SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MARKIZA SRL este 15833874, iar codul de TVA este RO15833874. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J02/1350/2003, iar codul EUID este ROONRC.J02/1350/2003.
Unde are sediul MARKIZA SRL?
Sediul social al firmei MARKIZA SRL este în Str. 1 MAI, Loc. Nădlac, Oraș Nădlac, Arad, județul Arad, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MARKIZA SRL?
Activitatea principală a firmei MARKIZA SRL este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun”, cod CAEN 4711. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MARKIZA SRL?
MARKIZA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 octombrie 2003, deci are 22 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MARKIZA SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0257 *** 341). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are MARKIZA SRL?
În 2025, MARKIZA SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,1 mil lei și un profit net de 5.087 lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MARKIZA SRL plătitoare de TVA?
Da. MARKIZA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2004. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.