MARGO FARM SRL
Comuna Cujmir, Mehedinți
A primit finanțare publică (4 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 15,4 mil lei, profit net 471 mii lei, 13 angajați.
Despre MARGO FARM SRL
MARGO FARM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 ianuarie 1992 cu numărul J1992000038253 și codul unic de înregistrare (CUI) 1608520, cu sediul în Cujmir, județul Mehedinți. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate” (cod CAEN 4773). Firma are 34 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 15,4 mil lei (+1% față de 2024), un profit net de 471 mii lei și 13 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 11,2 mil lei la 15,4 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 1993.
Date de identificare
- CUI
- 1608520
- Nr. Registrul Comerțului
- J1992000038253
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 13 ianuarie 1992
- EUID
- ROONRC.J1992000038253
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 02.10.2026
din 01.11.1993
Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Mehedinţi
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 15,4 mil lei
- Profit net
- 471 mii lei
- Angajați (medie)
- 13
- Capitaluri proprii
- 1,8 mil lei
- Datorii
- 4,4 mil lei
- Active totale
- 6,2 mil lei
- Marjă netă
- 3,1%
- Cifră / angajat
- 1,2 mil lei
+1% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 71% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 7,9 mil | 7,2 mil | 7,6 mil | 8,5 mil | 9,9 mil | 11,2 mil | 11,3 mil | 13,9 mil | 15,3 mil | 15,4 mil |
| Venituri totale | 8 mil | 7,3 mil | 7,6 mil | 8,5 mil | 10 mil | 11,2 mil | 11,3 mil | 13,9 mil | 15,3 mil | 15,4 mil |
| Cheltuieli totale | 7,6 mil | 7 mil | 7,4 mil | 8 mil | 9,1 mil | 10,4 mil | 10,9 mil | 13 mil | 14,5 mil | 14,9 mil |
| Profit / pierdere brută | 368 mii | 318 mii | 266 mii | 481 mii | 927 mii | 847 mii | 485 mii | 853 mii | 749 mii | 562 mii |
| Profit / pierdere netă | 308 mii | 257 mii | 224 mii | 403 mii | 789 mii | 733 mii | 397 mii | 711 mii | 641 mii | 471 mii |
| Număr mediu de angajați | 8 | 13 | 14 | 15 | 15 | 16 | 16 | 16 | 14 | 13 |
| Active imobilizate | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,4 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,5 mil | 1,4 mil | 1,3 mil | 1,2 mil |
| Active circulante | 2,8 mil | 3,2 mil | 3,9 mil | 4,3 mil | 4,6 mil | 4,6 mil | 4,3 mil | 4,9 mil | 5,4 mil | 5 mil |
| din care stocuri | 1,4 mil | 1,8 mil | 1,9 mil | 2,2 mil | 2,6 mil | 2,3 mil | 2,3 mil | 2,6 mil | 2,7 mil | 3 mil |
| creanțe | 915 mii | 1 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,8 mil | 1,8 mil | 1,9 mil | 2,2 mil | 2 mil | 1,8 mil |
| casa și conturi la bănci | 518 mii | 364 mii | 638 mii | 781 mii | 254 mii | 527 mii | 110 mii | 159 mii | 160 mii | 245 mii |
| Cheltuieli în avans | 41 mii | 2.816 | 306 | — | 988 | 6.645 | 35 mii | 56 mii | 34 mii | 19 mii |
| Datorii | 2,5 mil | 2,6 mil | 3,2 mil | 3,8 mil | 3,3 mil | 3,2 mil | 3,7 mil | 4,7 mil | 5,4 mil | 4,4 mil |
| Capitaluri proprii | 1,5 mil | 1,6 mil | 1,8 mil | 1,9 mil | 2,7 mil | 2,8 mil | 2,2 mil | 1,6 mil | 1,3 mil | 1,8 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 4 din 24 în județul Mehedinți și locul 257 din 2.708 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4773 – Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate.
Firme similare din județul Mehedinți
- URSA-FARM SRL · Vânju Mare8,5 mil lei · 15 ang.
- ALTHAEA FARM SRL · Drobeta-Turnu Severin6 mil lei · 10 ang.
- ADONIS FARM SRL · Strehaia5,5 mil lei · 15 ang.
- IRIS FARM COM SRL · Orșova5,2 mil lei · 6 ang.
- MEDAIDA FARM SRL · Vânju Mare4,5 mil lei · 3 ang.
- IHSNAD SRL · Cujmir4,1 mil lei · 6 ang.
- SANAT FARM SRL · Baia De Aramă3,3 mil lei · 4 ang.
- FARMEXIM TRADE SRL · Drobeta-Turnu Severin2,8 mil lei · 7 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 14.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4773 – Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate
- 2120 Fabricarea preparatelor farmaceutice
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4646 Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice
- 4773 Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7312 Servicii de reprezentare media
Întrebări frecvente despre MARGO FARM SRL
Care este CUI-ul firmei MARGO FARM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MARGO FARM SRL este 1608520, iar codul de TVA este RO1608520. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1992000038253, iar codul EUID este ROONRC.J1992000038253.
Unde are sediul MARGO FARM SRL?
Sediul social al firmei MARGO FARM SRL este în Comuna Cujmir, Mehedinți, județul Mehedinți, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MARGO FARM SRL?
Activitatea principală a firmei MARGO FARM SRL este „Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate”, cod CAEN 4773. În Registrul Comerțului are autorizate în total 7 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MARGO FARM SRL?
MARGO FARM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 ianuarie 1992, deci are 34 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MARGO FARM SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0723 *** 745). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are MARGO FARM SRL?
În 2025, MARGO FARM SRL a raportat o cifră de afaceri de 15,4 mil lei și un profit net de 471 mii lei, cu 13 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MARGO FARM SRL plătitoare de TVA?
Da. MARGO FARM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 1993. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.
Explorează
- Firme din Cujmir
- Firme cu CAEN 4773 din județul Mehedinți
- CAEN 4773 – Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate
- Top firme din județul Mehedinți
- Top firme cu CAEN 4773
- Firme noi din județul Mehedinți
- Beneficiari de fonduri din județul Mehedinți
- Compară MARGO FARM SRL cu alte firme