MARCOMEX SRL
Str. LAȚCU VODĂ, et. 2, ap. 11, Loc. Siret, Oraș Siret, Suceava
În 2025: cifra de afaceri 395 mii lei, profit net 28 mii lei, 2 angajați.
Despre MARCOMEX SRL
MARCOMEX SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 ianuarie 2008 cu numărul J2008000104335 și codul unic de înregistrare (CUI) 23077070, cu sediul în Siret, județul Suceava. Activitatea principală este „Baruri și alte activități de servire a băuturilor” (cod CAEN 5630). Firma are 18 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 395 mii lei (+26% față de 2024), un profit net de 28 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 227 mii lei la 395 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2025.
Date de identificare
- CUI
- 23077070
- Nr. Registrul Comerțului
- J2008000104335
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 18 ianuarie 2008
- EUID
- ROONRC.J2008000104335
- Cod poștal
- 725500
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 01.02.2025
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Siret
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 395 mii lei
- Profit net
- 28 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 185 mii lei
- Datorii
- 64 mii lei
- Active totale
- 249 mii lei
- Marjă netă
- 7%
- Cifră / angajat
- 197 mii lei
+26% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 26% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 189 mii | 195 mii | 198 mii | 204 mii | 171 mii | 227 mii | 290 mii | 293 mii | 313 mii | 395 mii |
| Venituri totale | 192 mii | 195 mii | 199 mii | 205 mii | 180 mii | 228 mii | 291 mii | 293 mii | 319 mii | 405 mii |
| Cheltuieli totale | 151 mii | 154 mii | 159 mii | 206 mii | 163 mii | 209 mii | 267 mii | 275 mii | 288 mii | 365 mii |
| Profit / pierdere brută | 41 mii | 42 mii | 40 mii | -1.324 | 17 mii | 19 mii | 23 mii | 18 mii | 31 mii | 40 mii |
| Profit / pierdere netă | 39 mii | 40 mii | 38 mii | -3.369 | 15 mii | 18 mii | 20 mii | 16 mii | 21 mii | 28 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 2 | 3 | 3 | 2 | 3 | 3 | 2 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 16 mii | 16 mii | 16 mii | 29 mii | 29 mii | 38 mii | 38 mii | 38 mii | 38 mii | 38 mii |
| Active circulante | 68 mii | 95 mii | 112 mii | 94 mii | 106 mii | 109 mii | 111 mii | 137 mii | 156 mii | 211 mii |
| din care stocuri | 23 mii | 25 mii | 30 mii | 39 mii | 45 mii | 49 mii | 39 mii | 29 mii | 32 mii | 37 mii |
| creanțe | 6.700 | — | 122 | 122 | 122 | 6.122 | 9.697 | 6.172 | 1.321 | 4.000 |
| casa și conturi la bănci | 38 mii | 70 mii | 82 mii | 56 mii | 61 mii | 54 mii | 62 mii | 102 mii | 123 mii | 170 mii |
| Datorii | 33 mii | 20 mii | 29 mii | 28 mii | 24 mii | 35 mii | 28 mii | 39 mii | 36 mii | 64 mii |
| Capitaluri proprii | 51 mii | 90 mii | 99 mii | 96 mii | 111 mii | 112 mii | 121 mii | 136 mii | 157 mii | 185 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 59 din 284 în județul Suceava și locul 2.130 din 8.010 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 5630 – Baruri și alte activități de servire a băuturilor.
Firme similare din județul Suceava
- HAVANA-LUCHIAN SRL · Suceava413 mii lei · 6 ang.
- BRAMIH SRL · Gălănești413 mii lei · 1 ang.
- HAPPY COFFE SRL · Suceava411 mii lei · 0 ang.
- TIGRU ROȘU SRL · Iaslovăț403 mii lei · 2 ang.
- PATI BAR TUDOR SRL · Rădăuți393 mii lei · 2 ang.
- MACO JOHN S.R.L. · Sadova387 mii lei · 5 ang.
- NICOM IMPEX SRL · Frătăuții Vechi385 mii lei · 1 ang.
- ELIDARMA S.R.L. · Suceava379 mii lei · 2 ang.
Dosare în instanță
4 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 14827/288/202316.07.2024
furtul (art.228 NCP)
Curtea de Apel Pitesti · Apel · Penal · calitate: Intimat Parte civilă
- 14827/288/2023/a227.06.2024
îndreptare eroare materială (art.278 NCPP)
Judecătoria Ramnicuvalcea · Fond · Penal · calitate: Parte civilă
- 14827/288/2023/a122.11.2023
măsuri şi excepţii dispuse de judecătorul de cameră preliminară
Judecătoria Ramnicuvalcea · Fond · Penal · calitate: Parte civilă
- 14827/288/202321.11.2023
furtul calificat (art.229 NCP)
Judecătoria Ramnicuvalcea · Fond · Penal · calitate: Parte civilă
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 5630 – Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
Întrebări frecvente despre MARCOMEX SRL
Care este CUI-ul firmei MARCOMEX SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MARCOMEX SRL este 23077070, iar codul de TVA este RO23077070. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2008000104335, iar codul EUID este ROONRC.J2008000104335.
Unde are sediul MARCOMEX SRL?
Sediul social al firmei MARCOMEX SRL este în Str. LAȚCU VODĂ, et. 2, ap. 11, Loc. Siret, Oraș Siret, Suceava, județul Suceava, cod poștal 725500, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MARCOMEX SRL?
Activitatea principală a firmei MARCOMEX SRL este „Baruri și alte activități de servire a băuturilor”, cod CAEN 5630.
Când a fost înființată MARCOMEX SRL?
MARCOMEX SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 ianuarie 2008, deci are 18 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MARCOMEX SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0745 *** 808). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are MARCOMEX SRL?
În 2025, MARCOMEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 395 mii lei și un profit net de 28 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MARCOMEX SRL plătitoare de TVA?
Da. MARCOMEX SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2025. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.