Sari la conținut
funcțiuneNeplătitor TVA19 ani pe piață

MARCI CONSTRUCT SRL

CUI 21746713J12/2202/2007

Str. MARAMUREȘULUI, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj

În 2025: cifra de afaceri 40 mii lei, pierdere netă 188 mii lei, 3 angajați.

Despre MARCI CONSTRUCT SRL

MARCI CONSTRUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 mai 2007 cu numărul J12/2202/2007 și codul unic de înregistrare (CUI) 21746713, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4120). Firma are 19 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 40 mii lei (-69% față de 2024), o pierdere netă de 188 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 198 mii lei la 40 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.

Date de identificare

CUI
21746713
Nr. Registrul Comerțului
J12/2202/2007
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
16 mai 2007
EUID
ROONRC.J12/2202/2007
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
06.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
40 mii lei

-69% față de 2024

Pierdere netă
188 mii lei
Angajați (medie)
3
Capitaluri proprii
-60 mii lei
Datorii
149 mii lei
Active totale
89 mii lei
Marjă netă
-465,2%
Cifră / angajat
13 mii lei
Risc crescut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (167%); cifra de afaceri a scăzut cu 69% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-200 mii0200 mii400 mii2016: cifra de afaceri 60.200 lei; profit net 344 lei20162017: cifra de afaceri 83.750 lei; profit net 1.129 lei20172018: cifra de afaceri 129.031 lei; profit net 29.451 lei20182019: cifra de afaceri 164.474 lei; pierdere netă 34.265 lei20192020: cifra de afaceri 242.572 lei; profit net 124.625 lei20202021: cifra de afaceri 198.335 lei; profit net 13.384 lei20212022: cifra de afaceri 146.853 lei; pierdere netă 13.712 lei20222023: cifra de afaceri 284.042 lei; profit net 57.705 lei20232024: cifra de afaceri 132.301 lei; pierdere netă 56.255 lei20242025: cifra de afaceri 40.474 lei; pierdere netă 188.270 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă60 mii84 mii129 mii164 mii243 mii198 mii147 mii284 mii132 mii40 mii
Venituri totale60 mii84 mii129 mii164 mii243 mii199 mii147 mii284 mii132 mii40 mii
Cheltuieli totale59 mii82 mii98 mii197 mii116 mii183 mii159 mii224 mii187 mii228 mii
Profit / pierdere brută9461.96731 mii-33 mii127 mii15 mii-12 mii60 mii-55 mii-188 mii
Profit / pierdere netă3441.12929 mii-34 mii125 mii13 mii-14 mii58 mii-56 mii-188 mii
Număr mediu de angajați44——233313
Active circulante13 mii14 mii48 mii19 mii160 mii185 mii191 mii278 mii143 mii89 mii
din care stocuri6030————————
creanțe3.5006.5002.5492.54917 mii42 mii85 mii107 mii88 mii88 mii
casa și conturi la bănci9.1197.08046 mii17 mii143 mii143 mii107 mii171 mii56 mii1.332
Datorii6.6295.85811 mii16 mii32 mii44 mii64 mii93 mii15 mii149 mii
Capitaluri proprii6.5937.72237 mii2.908128 mii141 mii127 mii185 mii129 mii-60 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 706 din 880 în județul Cluj și locul 13.377 din 16.146 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.

Firme similare din județul Cluj

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Registrul Comerțului nu are alte coduri CAEN autorizate pentru această firmă.

Întrebări frecvente despre MARCI CONSTRUCT SRL

Care este CUI-ul firmei MARCI CONSTRUCT SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MARCI CONSTRUCT SRL este 21746713. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J12/2202/2007, iar codul EUID este ROONRC.J12/2202/2007.

Unde are sediul MARCI CONSTRUCT SRL?

Sediul social al firmei MARCI CONSTRUCT SRL este în Str. MARAMUREȘULUI, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are MARCI CONSTRUCT SRL?

Activitatea principală a firmei MARCI CONSTRUCT SRL este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4120.

Când a fost înființată MARCI CONSTRUCT SRL?

MARCI CONSTRUCT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 mai 2007, deci are 19 ani de activitate.

Cum pot contacta firma MARCI CONSTRUCT SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 628). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are MARCI CONSTRUCT SRL?

În 2025, MARCI CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 40 mii lei și o pierdere netă de 188 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este MARCI CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?

Nu. Potrivit ANAF, MARCI CONSTRUCT SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 octombrie 2026.

Explorează