MANOLO SRL
Str. VIDRARU, ap. 129, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 5.000 lei, pierdere netă 824 lei, 0 angajați.
Despre MANOLO SRL
MANOLO SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 iunie 2005 cu numărul J12/2466/2005 și codul unic de înregistrare (CUI) 17738771, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Întreținerea și repararea autovehiculelor” (cod CAEN 4520). Firma are 21 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 5.000 lei, o pierdere netă de 824 lei și 0 angajați (număr mediu). Între 2020 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 53 mii lei la 5.000 lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 7 iulie 2005 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 17738771
- Nr. Registrul Comerțului
- J12/2466/2005
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 29 iunie 2005
- EUID
- ROONRC.J12/2466/2005
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 10.10.2026
din 07.07.2005
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 5.000 lei
- Pierdere netă
- 824 lei
- Angajați (medie)
- 0
- Capitaluri proprii
- 271 mii lei
- Datorii
- 207 mii lei
- Active totale
- 477 mii lei
- Marjă netă
- -16,5%
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 769 mii | 77 mii | 81 mii | 89 mii | 53 mii | 121 mii | 25 mii | 59 mii | 0 | 5.000 |
| Venituri totale | 769 mii | 77 mii | 81 mii | 93 mii | 53 mii | 121 mii | 25 mii | 59 mii | 2.618 | 5.006 |
| Cheltuieli totale | 558 mii | 7.411 | 97 mii | 98 mii | 27 mii | 87 mii | 70 mii | 44 mii | 2.737 | 5.707 |
| Profit / pierdere brută | 211 mii | 70 mii | -16 mii | -4.776 | 26 mii | 34 mii | -45 mii | 15 mii | -119 | -701 |
| Profit / pierdere netă | 205 mii | 69 mii | -18 mii | -7.578 | 24 mii | 31 mii | -46 mii | 12 mii | -119 | -824 |
| Număr mediu de angajați | 4 | 1 | 1 | — | 0 | — | — | — | 0 | 0 |
| Active imobilizate | 36 mii | 31 mii | 24 mii | 22 mii | 22 mii | 22 mii | 22 mii | 22 mii | 22 mii | 22 mii |
| Active circulante | 623 mii | 385 mii | 422 mii | 434 mii | 447 mii | 455 mii | 426 mii | 460 mii | 454 mii | 456 mii |
| din care stocuri | 30 mii | 33 mii | 34 mii | 34 mii | 51 mii | 46 mii | 5.053 | 5.053 | 5.053 | 5.052 |
| creanțe | 316 mii | 334 mii | 353 mii | 328 mii | 325 mii | 344 mii | 373 mii | 370 mii | 370 mii | 370 mii |
| casa și conturi la bănci | 278 mii | 19 mii | 35 mii | 71 mii | 71 mii | 66 mii | 48 mii | 85 mii | 79 mii | 80 mii |
| Cheltuieli în avans | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | — | 330 | — | — | — |
| Datorii | 454 mii | 142 mii | 191 mii | 208 mii | 196 mii | 172 mii | 189 mii | 210 mii | 205 mii | 207 mii |
| Capitaluri proprii | 206 mii | 275 mii | 257 mii | 249 mii | 273 mii | 305 mii | 259 mii | 271 mii | 271 mii | 271 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 278 din 287 în județul Cluj și locul 5.138 din 5.405 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4520 – Întreținerea și repararea autovehiculelor.
Firme similare din județul Cluj
- ELECTRO ZENALIS S.R.L. · Turda7.481 lei · 0 ang.
- BEST AUTODEVELOPMENT S.R.L. · Mintiu Gherlii6.649 lei · 0 ang.
- AUTOMAL CAR SERVICE SRL · Copaceni (com. Săndulești)6.000 lei · 0 ang.
- EDDY & RAMON S.R.L. · Săndulești6.000 lei · 0 ang.
- COSTYNELY AUTO SERV S.R.L. · Cluj-Napoca5.000 lei · 0 ang.
- PREMIUM AUTO DĂLĂ S.R.L. · Câmpia Turzii4.760 lei · 0 ang.
- MGM STUDIO PROFESIONAL SRL · Geaca4.530 lei · 1 ang.
- BODEA AUTOMOBILE SRL · Cluj-Napoca2.064 lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Cele mai recente 10 din 46 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 4390/332/202601.10.2026
încuviinţarea executării silite ctr. arendă nr. 1/28.04.2025
Judecătoria Vanjumare · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Debitor
- 172/225/202618.05.2026
revendicare imobiliară
Judecătoria Vanjumare · Fond · Civil · calitate: Pârât
- 942/63/2025/a202.04.2026
procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată contestaţie împotriva hotărârii adunării creditorilor din data de 06.06.2025
Curtea de Apel Craiova · Apel · Faliment · calitate: Intimat Creditor
- 6452/55/202601.04.2026
pretenţii
Judecătoria Arad · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Reclamant
- 6650/325/202620.02.2026
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Timisoara · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Creditor
- 172/225/202613.01.2026
revendicare imobiliară
Judecătoria Drobetaturnuseverin · Fond · Civil · calitate: Pârât
- 6807/226/202301.08.2025
anulare proces verbal de contravenţie PV seria GNM nr.009003/07.11.2023
Tribunalul Brasov · Apel · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Apelant Petent
- 942/63/2025/a217.06.2025
procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată contestaţie împotriva hotărârii adunării creditorilor din data de 06.06.2025
Tribunalul Dolj · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 942/63/2025/a102.06.2025
procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată contestaţie împotriva tabelului preliminar al creanţelor
Tribunalul Dolj · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 803/95/202505.03.2025
pretentii
Tribunalul Gorj · Fond · Litigii de muncă · calitate: Pârât
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 10.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4520 – Întreținerea și repararea autovehiculelor
- 4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule
Întrebări frecvente despre MANOLO SRL
Care este CUI-ul firmei MANOLO SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MANOLO SRL este 17738771, iar codul de TVA este RO17738771. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J12/2466/2005, iar codul EUID este ROONRC.J12/2466/2005.
Unde are sediul MANOLO SRL?
Sediul social al firmei MANOLO SRL este în Str. VIDRARU, ap. 129, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MANOLO SRL?
Activitatea principală a firmei MANOLO SRL este „Întreținerea și repararea autovehiculelor”, cod CAEN 4520.
Când a fost înființată MANOLO SRL?
MANOLO SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 iunie 2005, deci are 21 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MANOLO SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0264 *** 112). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are MANOLO SRL?
În 2025, MANOLO SRL a raportat o cifră de afaceri de 5.000 lei și o pierdere netă de 824 lei, cu 0 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MANOLO SRL plătitoare de TVA?
Da. MANOLO SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 7 iulie 2005 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 10 octombrie 2026.