MANDEXIM IND. SRL
Pantelimon, bl. CORP E, ap. 4, București Sectorul 2, București
A primit finanțare publică (2 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 26,4 mil lei, profit net 609 mii lei, 9 angajați.
Despre MANDEXIM IND. SRL
MANDEXIM IND. SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 aprilie 2014 cu numărul J2014004587409 și codul unic de înregistrare (CUI) 33061276, cu sediul în București Sector 2, municipiul București. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele” (cod CAEN 4772). Firma are 12 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 26,4 mil lei (+18% față de 2024), un profit net de 609 mii lei și 9 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 2,7 mil lei la 26,4 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2018.
Date de identificare
- CUI
- 33061276
- Nr. Registrul Comerțului
- J2014004587409
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 14 aprilie 2014
- EUID
- ROONRC.J2014004587409
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 03.10.2026
din 01.12.2018
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 26,4 mil lei
- Profit net
- 609 mii lei
- Angajați (medie)
- 9
- Capitaluri proprii
- 2,6 mil lei
- Datorii
- 5,1 mil lei
- Active totale
- 7,7 mil lei
- Marjă netă
- 2,3%
- Cifră / angajat
- 2,9 mil lei
+18% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 67% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 79 mii | 148 mii | 331 mii | 191 mii | 1,7 mil | 2,7 mil | 8,3 mil | 15,3 mil | 22,4 mil | 26,4 mil |
| Venituri totale | 79 mii | 150 mii | 331 mii | 335 mii | 1,7 mil | 2,8 mil | 8,3 mil | 16,9 mil | 23,1 mil | 26,4 mil |
| Cheltuieli totale | 65 mii | 103 mii | 224 mii | 300 mii | 1,5 mil | 2,6 mil | 6,9 mil | 16,2 mil | 22,1 mil | 25,7 mil |
| Profit / pierdere brută | 14 mii | 47 mii | 107 mii | 36 mii | 253 mii | 176 mii | 1,4 mil | 692 mii | 1,1 mil | 720 mii |
| Profit / pierdere netă | 12 mii | 44 mii | 99 mii | 33 mii | 238 mii | 154 mii | 1,3 mil | 600 mii | 919 mii | 609 mii |
| Număr mediu de angajați | — | 0 | 0 | 1 | 2 | 5 | 9 | 7 | 8 | 9 |
| Active imobilizate | 32 mii | 39 mii | 70 mii | 113 mii | 245 mii | 364 mii | 1,2 mil | 1,1 mil | 531 mii | 682 mii |
| Active circulante | 9.884 | 79 mii | 178 mii | 76 mii | 518 mii | 1,7 mil | 2,7 mil | 5,7 mil | 6,7 mil | 7 mil |
| din care stocuri | — | 1.147 | — | 24 mii | 592 mii | 1,5 mil | 2,5 mil | 5,5 mil | 5,2 mil | 4,6 mil |
| creanțe | 1.765 | 8.037 | 3.996 | 49 mii | -87 mii | 191 mii | 190 mii | 85 mii | 1,3 mil | 2,2 mil |
| casa și conturi la bănci | 8.119 | 70 mii | 174 mii | 3.054 | 13 mii | 31 | 11 mii | 97 mii | 155 mii | 264 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | 134 mii | 2.048 | 637 | 4.030 | — | — | — |
| Datorii | 2.459 | 35 mii | 65 mii | 131 mii | 457 mii | 1,6 mil | 2,2 mil | 4,4 mil | 3,9 mil | 5,1 mil |
| Capitaluri proprii | 39 mii | 83 mii | 183 mii | 192 mii | 308 mii | 456 mii | 1,8 mil | 2,4 mil | 3,3 mil | 2,6 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 11 din 214 în județul București și locul 18 din 971 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4772 – Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele.
Firme similare din județul București
- CITY SHOP SRL · București Sector 133,1 mil lei · 18 ang.
- DEPURTAT SRL · București Sector 129,6 mil lei · 28 ang.
- MICHAEL KORS (BUCHAREST STORE) SRL · București Sector 128,7 mil lei · 10 ang.
- SPORTSWEAR MARKET ROMANIA S.R.L. · București Sector 118,4 mil lei · 43 ang.
- EUROPE ONE DREAM TREND SRL · București Sector 316,1 mil lei · 10 ang.
- ADA GENERAL INTERCOM SRL · București Sector 411,9 mil lei · 16 ang.
- DISTINTO BOUTIQUE SRL · București Sector 610,2 mil lei · 12 ang.
- ROCA SHOES SRL · București Sector 310,1 mil lei · 12 ang.
Dosare în instanță
1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 22078/300/202324.08.2023
plângere contravenţională PLA - 065651/2023
Judecătoria Sectorul 2 Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Petent
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 13.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4772 – Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 4942 Servicii de mutare
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
Întrebări frecvente despre MANDEXIM IND. SRL
Care este CUI-ul firmei MANDEXIM IND. SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MANDEXIM IND. SRL este 33061276, iar codul de TVA este RO33061276. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2014004587409, iar codul EUID este ROONRC.J2014004587409.
Unde are sediul MANDEXIM IND. SRL?
Sediul social al firmei MANDEXIM IND. SRL este în Pantelimon, bl. CORP E, ap. 4, București Sectorul 2, București, București Sector 2, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MANDEXIM IND. SRL?
Activitatea principală a firmei MANDEXIM IND. SRL este „Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele”, cod CAEN 4772. În Registrul Comerțului are autorizate în total 8 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MANDEXIM IND. SRL?
MANDEXIM IND. SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 aprilie 2014, deci are 12 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MANDEXIM IND. SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru MANDEXIM IND. SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 2 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are MANDEXIM IND. SRL?
În 2025, MANDEXIM IND. SRL a raportat o cifră de afaceri de 26,4 mil lei și un profit net de 609 mii lei, cu 9 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MANDEXIM IND. SRL plătitoare de TVA?
Da. MANDEXIM IND. SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2018. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.
Explorează
- Firme din București Sector 2
- Firme cu CAEN 4772 din județul București
- CAEN 4772 – Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
- Top firme din județul București
- Top firme cu CAEN 4772
- Firme noi din județul București
- Beneficiari de fonduri din județul București
- Compară MANDEXIM IND. SRL cu alte firme