Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare19 ani pe piață

MALIMAR SRL

CUI 19344340J05/2566/2006

Sat Vărășeni, Comuna Răbăgani, Bihor

În 2025: cifra de afaceri 652 mii lei, profit net 58 mii lei, 2 angajați.

Despre MALIMAR SRL

MALIMAR SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 decembrie 2006 cu numărul J05/2566/2006 și codul unic de înregistrare (CUI) 19344340, cu sediul în Vărășeni (com. Răbăgani), județul Bihor. Activitatea principală este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941). Firma are 19 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 652 mii lei (-14% față de 2024), un profit net de 58 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 430 mii lei la 652 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 8 decembrie 2006 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
19344340
Nr. Registrul Comerțului
J05/2566/2006
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
06 decembrie 2006
EUID
ROONRC.J05/2566/2006
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 08.12.2006

TVA la încasare
Da

din 01.01.2013

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
15.10.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Beiuş

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
652 mii lei

-14% față de 2024

Profit net
58 mii lei
Angajați (medie)
2
Capitaluri proprii
137 mii lei
Datorii
486 mii lei
Active totale
623 mii lei
Marjă netă
8,9%
Cifră / angajat
326 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 78% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-500 mii0500 mii1 mil1,5 mil2016: cifra de afaceri 1.369.539 lei; profit net 55.272 lei20162017: cifra de afaceri 1.334.784 lei; profit net 45.195 lei20172018: cifra de afaceri 1.384.134 lei; profit net 9.132 lei20182019: cifra de afaceri 631.499 lei; pierdere netă 76.252 lei20192020: cifra de afaceri 725.260 lei; pierdere netă 35.381 lei20202021: cifra de afaceri 430.305 lei; pierdere netă 53.252 lei20212022: cifra de afaceri 581.755 lei; profit net 13.261 lei20222023: cifra de afaceri 719.084 lei; profit net 136.897 lei20232024: cifra de afaceri 760.502 lei; profit net 50.606 lei20242025: cifra de afaceri 652.082 lei; profit net 58.284 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă1,4 mil1,3 mil1,4 mil631 mii725 mii430 mii582 mii719 mii761 mii652 mii
Venituri totale1,4 mil1,4 mil1,4 mil652 mii768 mii489 mii589 mii752 mii797 mii713 mii
Cheltuieli totale1,4 mil1,3 mil1,4 mil729 mii804 mii543 mii576 mii614 mii737 mii645 mii
Profit / pierdere brută55 mii59 mii22 mii-76 mii-35 mii-53 mii13 mii138 mii60 mii67 mii
Profit / pierdere netă55 mii45 mii9.132-76 mii-35 mii-53 mii13 mii137 mii51 mii58 mii
Număr mediu de angajați4443312222
Active imobilizate261 mii523 mii360 mii244 mii122 mii8.1255.1093.3061.503—
Active circulante566 mii507 mii541 mii444 mii410 mii339 mii376 mii511 mii546 mii623 mii
din care stocuri——27 mii46 mii——————
creanțe248 mii306 mii223 mii201 mii173 mii192 mii281 mii275 mii250 mii333 mii
casa și conturi la bănci318 mii201 mii291 mii198 mii237 mii147 mii95 mii236 mii297 mii214 mii
Cheltuieli în avans5.226—————————
Datorii888 mii996 mii858 mii721 mii600 mii469 mii489 mii486 mii470 mii486 mii
Capitaluri proprii-56 mii34 mii43 mii-33 mii-68 mii-121 mii-108 mii29 mii78 mii137 mii
din care capital subscris vărsat20045 mii45 mii45 mii45 mii45 mii45 mii45 mii45 mii45 mii

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 846 din 1.914 în județul Bihor și locul 13.178 din 35.552 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri.

Firme similare din județul Bihor

Dosare în instanță

1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 1705/101/202324.07.2023

    deschiderea procedurii la cererea creditorului

    Tribunalul Mehedinti · Fond · Faliment · calitate: Debitor

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri

Registrul Comerțului nu are alte coduri CAEN autorizate pentru această firmă.

Întrebări frecvente despre MALIMAR SRL

Care este CUI-ul firmei MALIMAR SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MALIMAR SRL este 19344340, iar codul de TVA este RO19344340. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J05/2566/2006, iar codul EUID este ROONRC.J05/2566/2006.

Unde are sediul MALIMAR SRL?

Sediul social al firmei MALIMAR SRL este în Sat Vărășeni, Comuna Răbăgani, Bihor, Vărășeni (com. Răbăgani), județul Bihor, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are MALIMAR SRL?

Activitatea principală a firmei MALIMAR SRL este „Transporturi rutiere de mărfuri”, cod CAEN 4941.

Când a fost înființată MALIMAR SRL?

MALIMAR SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 decembrie 2006, deci are 19 ani de activitate.

Cum pot contacta firma MALIMAR SRL?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru MALIMAR SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Vărășeni (com. Răbăgani) sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are MALIMAR SRL?

În 2025, MALIMAR SRL a raportat o cifră de afaceri de 652 mii lei și un profit net de 58 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este MALIMAR SRL plătitoare de TVA?

Da. MALIMAR SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 8 decembrie 2006 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 15 octombrie 2026.

Explorează