Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare7 ani pe piață

MAFFORGE METAL S.R.L.

CUI 40840155J2019000513522

Grigore Ionescu, bl. T73, sc. 2, et. 4, ap. 42, București Sectorul 2, București

În 2025: cifra de afaceri 1,1 mil lei, profit net 210 mii lei, 3 angajați.

Despre MAFFORGE METAL S.R.L.

MAFFORGE METAL S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 martie 2019 cu numărul J2019000513522 și codul unic de înregistrare (CUI) 40840155, cu sediul în București Sector 2, municipiul București. Activitatea principală este „Fabricarea produselor metalice obținute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor” (cod CAEN 2540). Firma are 7 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,1 mil lei (+2% față de 2024), un profit net de 210 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 336 mii lei la 1,1 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2021 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
40840155
Nr. Registrul Comerțului
J2019000513522
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
25 martie 2019
EUID
ROONRC.J2019000513522
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.12.2021

TVA la încasare
Da

din 01.12.2021

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
01.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
1,1 mil lei

+2% față de 2024

Profit net
210 mii lei
Angajați (medie)
3
Capitaluri proprii
691 mii lei
Datorii
544 mii lei
Active totale
1,5 mil lei
Marjă netă
18,4%
Cifră / angajat
382 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 37% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-500 mii0500 mii1 mil1,5 mil2019: cifra de afaceri 10.650 lei; profit net 2.730 lei20192020: cifra de afaceri 70.481 lei; pierdere netă 12.484 lei20202021: cifra de afaceri 336.296 lei; profit net 77.243 lei20212022: cifra de afaceri 200.943 lei; pierdere netă 75.759 lei20222023: cifra de afaceri 1.357.715 lei; profit net 524.665 lei20232024: cifra de afaceri 1.127.890 lei; profit net 105.184 lei20242025: cifra de afaceri 1.146.320 lei; profit net 210.398 lei2025
Indicator (lei)2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă11 mii70 mii336 mii201 mii1,4 mil1,1 mil1,1 mil
Venituri totale26 mii125 mii380 mii201 mii1,4 mil1,1 mil1,1 mil
Cheltuieli totale23 mii136 mii296 mii275 mii863 mii1 mil912 mii
Profit / pierdere brută2.862-12 mii85 mii-74 mii545 mii110 mii235 mii
Profit / pierdere netă2.730-12 mii77 mii-76 mii525 mii105 mii210 mii
Număr mediu de angajați1113233
Active imobilizate87 mii39 mii15 mii20 mii214 mii246 mii626 mii
Active circulante21 mii27 mii118 mii104 mii548 mii917 mii828 mii
din care stocuri53111 mii28 mii53 mii8.005100 mii162 mii
creanțe—2.0894.74510 mii44 mii196 mii256 mii
casa și conturi la bănci21 mii14 mii85 mii40 mii496 mii621 mii410 mii
Cheltuieli în avans——————26 mii
Datorii7.21732 mii66 mii131 mii245 mii541 mii544 mii
Venituri în avans98 mii44 mii————245 mii
Capitaluri proprii2.930-9.55468 mii-8.159517 mii622 mii691 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 4 din 7 în județul București și locul 61 din 94 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 2540 – Fabricarea produselor metalice obținute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor.

Firme similare din județul București

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 2540 – Fabricarea produselor metalice obținute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor

  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
  • 2540 Fabricarea produselor metalice obținute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor
  • 4682 Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 7721 Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv
  • 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Întrebări frecvente despre MAFFORGE METAL S.R.L.

Care este CUI-ul firmei MAFFORGE METAL S.R.L.?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MAFFORGE METAL S.R.L. este 40840155, iar codul de TVA este RO40840155. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2019000513522, iar codul EUID este ROONRC.J2019000513522.

Unde are sediul MAFFORGE METAL S.R.L.?

Sediul social al firmei MAFFORGE METAL S.R.L. este în Grigore Ionescu, bl. T73, sc. 2, et. 4, ap. 42, București Sectorul 2, București, București Sector 2, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are MAFFORGE METAL S.R.L.?

Activitatea principală a firmei MAFFORGE METAL S.R.L. este „Fabricarea produselor metalice obținute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor”, cod CAEN 2540. În Registrul Comerțului are autorizate în total 6 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată MAFFORGE METAL S.R.L.?

MAFFORGE METAL S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 martie 2019, deci are 7 ani de activitate.

Cum pot contacta firma MAFFORGE METAL S.R.L.?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru MAFFORGE METAL S.R.L.. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 2 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are MAFFORGE METAL S.R.L.?

În 2025, MAFFORGE METAL S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1,1 mil lei și un profit net de 210 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este MAFFORGE METAL S.R.L. plătitoare de TVA?

Da. MAFFORGE METAL S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2021 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 2 octombrie 2026.

Explorează