Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare10 ani pe piață

MAD INSTRUMENTS ACCOUNTING SRL

CUI 35943006J2016001511124

Remenyik Sandor, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj

A primit finanțare publică (1 proiect)

În 2025: cifra de afaceri 698 mii lei, profit net 262 mii lei, 1 angajați.

Despre MAD INSTRUMENTS ACCOUNTING SRL

MAD INSTRUMENTS ACCOUNTING SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 aprilie 2016 cu numărul J2016001511124 și codul unic de înregistrare (CUI) 35943006, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal” (cod CAEN 6920). Firma are 10 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 698 mii lei (+65% față de 2024), un profit net de 262 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 103 mii lei la 698 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2024 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
35943006
Nr. Registrul Comerțului
J2016001511124
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
11 aprilie 2016
EUID
ROONRC.J2016001511124
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.11.2024

TVA la încasare
Da

din 01.11.2024

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
12.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
698 mii lei

+65% față de 2024

Profit net
262 mii lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
408 mii lei
Datorii
2,8 mil lei
Active totale
3,2 mil lei
Marjă netă
37,5%
Cifră / angajat
698 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Datorii de 87% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-200 mii0200 mii400 mii600 mii800 mii2016: cifra de afaceri 590 lei; pierdere netă 482 lei20162017: cifra de afaceri 3.450 lei; profit net 912 lei20172018: cifra de afaceri 7.545 lei; profit net 5.246 lei20182019: cifra de afaceri 29.370 lei; profit net 20.577 lei20192020: cifra de afaceri 45.000 lei; profit net 17.424 lei20202021: cifra de afaceri 102.640 lei; profit net 83.363 lei20212022: cifra de afaceri 220.700 lei; profit net 161.181 lei20222023: cifra de afaceri 295.900 lei; profit net 198.603 lei20232024: cifra de afaceri 423.130 lei; profit net 303.973 lei20242025: cifra de afaceri 697.834 lei; profit net 261.678 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă5903.4507.54529 mii45 mii103 mii221 mii296 mii423 mii698 mii
Venituri totale5903.4507.54529 mii45 mii109 mii222 mii297 mii423 mii698 mii
Cheltuieli totale1.0542.4342.0737.91226 mii23 mii58 mii96 mii111 mii421 mii
Profit / pierdere brută-4641.0165.47221 mii19 mii86 mii164 mii201 mii312 mii277 mii
Profit / pierdere netă-4829125.24621 mii17 mii83 mii161 mii199 mii304 mii262 mii
Număr mediu de angajați————001111
Active imobilizate508——11 mii18 mii9.84177 mii56 mii859 mii2,9 mil
Active circulante1.2103.2348.50616 mii32 mii78 mii146 mii194 mii301 mii305 mii
din care stocuri—————————4.132
creanțe102—70015060049 mii120 mii153 mii198 mii91 mii
casa și conturi la bănci1.1083.2347.80616 mii31 mii29 mii25 mii40 mii103 mii210 mii
Datorii2.0002.6042.6303161.22066859 mii50 mii856 mii2,8 mil
Venituri în avans————9.6793.2571.694131——
Capitaluri proprii-2826305.87626 mii38 mii84 mii162 mii199 mii305 mii408 mii
din care capital subscris vărsat200200200200400400400400400400

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 80 din 738 în județul Cluj și locul 1.260 din 12.435 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6920 – Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal.

Firme similare din județul Cluj

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 6920 – Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal

  • 6920 Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal

Întrebări frecvente despre MAD INSTRUMENTS ACCOUNTING SRL

Care este CUI-ul firmei MAD INSTRUMENTS ACCOUNTING SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MAD INSTRUMENTS ACCOUNTING SRL este 35943006, iar codul de TVA este RO35943006. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2016001511124, iar codul EUID este ROONRC.J2016001511124.

Unde are sediul MAD INSTRUMENTS ACCOUNTING SRL?

Sediul social al firmei MAD INSTRUMENTS ACCOUNTING SRL este în Remenyik Sandor, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are MAD INSTRUMENTS ACCOUNTING SRL?

Activitatea principală a firmei MAD INSTRUMENTS ACCOUNTING SRL este „Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal”, cod CAEN 6920.

Când a fost înființată MAD INSTRUMENTS ACCOUNTING SRL?

MAD INSTRUMENTS ACCOUNTING SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 aprilie 2016, deci are 10 ani de activitate.

Cum pot contacta firma MAD INSTRUMENTS ACCOUNTING SRL?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru MAD INSTRUMENTS ACCOUNTING SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Cluj-Napoca sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are MAD INSTRUMENTS ACCOUNTING SRL?

În 2025, MAD INSTRUMENTS ACCOUNTING SRL a raportat o cifră de afaceri de 698 mii lei și un profit net de 262 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este MAD INSTRUMENTS ACCOUNTING SRL plătitoare de TVA?

Da. MAD INSTRUMENTS ACCOUNTING SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2024 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 12 octombrie 2026.

Explorează