MACASI FINANCIAL SRL
CORNELIU COPOSU, et. 2, Municipiul Satu Mare, Satu Mare
În 2025: cifra de afaceri 322 mii lei, profit net 269 mii lei, 1 angajați.
Despre MACASI FINANCIAL SRL
MACASI FINANCIAL SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 iunie 2014 cu numărul J30/425/2014 și codul unic de înregistrare (CUI) 33305907, cu sediul în Satu Mare, județul Satu Mare. Activitatea principală este „Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal” (cod CAEN 6920). Firma are 12 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 322 mii lei (+14% față de 2024), un profit net de 269 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 299 mii lei la 322 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 33305907
- Nr. Registrul Comerțului
- J30/425/2014
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 23 iunie 2014
- EUID
- ROONRC.J30/425/2014
- Cod poștal
- 440005
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Satu Mare
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 322 mii lei
- Profit net
- 269 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 761 mii lei
- Datorii
- 267 mii lei
- Active totale
- 1 mil lei
- Marjă netă
- 83,5%
- Cifră / angajat
- 322 mii lei
+14% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 26% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 217 mii | 213 mii | 298 mii | 299 mii | 299 mii | 299 mii | 299 mii | 298 mii | 282 mii | 322 mii |
| Venituri totale | 220 mii | 213 mii | 299 mii | 300 mii | 299 mii | 319 mii | 332 mii | 327 mii | 298 mii | 344 mii |
| Cheltuieli totale | 61 mii | 56 mii | 58 mii | 79 mii | 76 mii | 102 mii | 122 mii | 48 mii | 47 mii | 71 mii |
| Profit / pierdere brută | 158 mii | 157 mii | 241 mii | 221 mii | 224 mii | 217 mii | 210 mii | 279 mii | 250 mii | 273 mii |
| Profit / pierdere netă | 154 mii | 155 mii | 238 mii | 219 mii | 221 mii | 215 mii | 208 mii | 277 mii | 248 mii | 269 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | — | 7.000 | — | — | — | — |
| Active circulante | 180 mii | 194 mii | 344 mii | 250 mii | 387 mii | 613 mii | 505 mii | 626 mii | 821 mii | 1 mil |
| din care stocuri | — | 665 | 665 | — | — | — | — | — | — | — |
| creanțe | 27 mii | 76 mii | 55 mii | 162 mii | 184 mii | 317 mii | 312 mii | 343 mii | 335 mii | 553 mii |
| casa și conturi la bănci | 153 mii | 117 mii | 288 mii | 88 mii | 203 mii | 295 mii | 193 mii | 283 mii | 486 mii | 475 mii |
| Datorii | 25 mii | 37 mii | 5.066 | 29 mii | 8.328 | 26 mii | 248 mii | 92 mii | 39 mii | 267 mii |
| Capitaluri proprii | 155 mii | 156 mii | 339 mii | 221 mii | 379 mii | 594 mii | 257 mii | 534 mii | 781 mii | 761 mii |
| din care capital subscris vărsat | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 40 din 155 în județul Satu Mare și locul 3.837 din 12.435 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6920 – Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal.
Firme similare din județul Satu Mare
- DATA SOFT SRL · Satu Mare335 mii lei · 1 ang.
- ACTIV EXPERT SRL · Satu Mare335 mii lei · 1 ang.
- UNITCONT SRL · Carei329 mii lei · 2 ang.
- LUCPREST CONT SRL · Satu Mare325 mii lei · 1 ang.
- CAROTSAR S.R.L. · Satu Mare325 mii lei · 2 ang.
- MACASI AUDIT SRL · Satu Mare322 mii lei · 1 ang.
- CONTA BUGETARA S.R.L. · Solduba (com. Homoroade)319 mii lei · 0 ang.
- GLOBAL ACCOUNTING SRL · Carei310 mii lei · 5 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 15.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6920 – Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
- 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6420 Activități ale holdingurilor
- 6619 Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
- 6920 Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 7830 Servicii de furnizare și management a forței de muncă
- 8211 Activități combinate de secretariat
- 8219 Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Întrebări frecvente despre MACASI FINANCIAL SRL
Care este CUI-ul firmei MACASI FINANCIAL SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MACASI FINANCIAL SRL este 33305907. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J30/425/2014, iar codul EUID este ROONRC.J30/425/2014.
Unde are sediul MACASI FINANCIAL SRL?
Sediul social al firmei MACASI FINANCIAL SRL este în CORNELIU COPOSU, et. 2, Municipiul Satu Mare, Satu Mare, județul Satu Mare, cod poștal 440005, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MACASI FINANCIAL SRL?
Activitatea principală a firmei MACASI FINANCIAL SRL este „Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal”, cod CAEN 6920. În Registrul Comerțului are autorizate în total 10 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MACASI FINANCIAL SRL?
MACASI FINANCIAL SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 iunie 2014, deci are 12 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MACASI FINANCIAL SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru MACASI FINANCIAL SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Satu Mare sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are MACASI FINANCIAL SRL?
În 2025, MACASI FINANCIAL SRL a raportat o cifră de afaceri de 322 mii lei și un profit net de 269 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MACASI FINANCIAL SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, MACASI FINANCIAL SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.