LUCPREST CONT SRL
Str. BRAȘOV, bl. UF7, ap. 9, Municipiul Satu Mare, Satu Mare
În 2025: cifra de afaceri 325 mii lei, profit net 254 mii lei, 1 angajați.
Despre LUCPREST CONT SRL
LUCPREST CONT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 februarie 2008 cu numărul J30/157/2008 și codul unic de înregistrare (CUI) 23175494, cu sediul în Satu Mare, județul Satu Mare. Activitatea principală este „Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal” (cod CAEN 6920). Firma are 18 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 325 mii lei (+10% față de 2024), un profit net de 254 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 213 mii lei la 325 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 23175494
- Nr. Registrul Comerțului
- J30/157/2008
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 04 februarie 2008
- EUID
- ROONRC.J30/157/2008
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Satu Mare
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 325 mii lei
- Profit net
- 254 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 254 mii lei
- Datorii
- 275 mii lei
- Active totale
- 529 mii lei
- Marjă netă
- 78,1%
- Cifră / angajat
- 325 mii lei
+10% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 52% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 21 mii | 135 mii | 190 mii | 238 mii | 206 mii | 213 mii | 291 mii | 291 mii | 296 mii | 325 mii |
| Venituri totale | 21 mii | 135 mii | 190 mii | 238 mii | 207 mii | 213 mii | 294 mii | 295 mii | 309 mii | 329 mii |
| Cheltuieli totale | 7.394 | 37 mii | 60 mii | 62 mii | 43 mii | 50 mii | 55 mii | 60 mii | 69 mii | 70 mii |
| Profit / pierdere brută | 13 mii | 99 mii | 130 mii | 176 mii | 163 mii | 163 mii | 239 mii | 234 mii | 240 mii | 259 mii |
| Profit / pierdere netă | 13 mii | 97 mii | 128 mii | 174 mii | 162 mii | 161 mii | 236 mii | 232 mii | 235 mii | 254 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 1.186 | 474 | — | 3.447 | 2.231 | 4.097 | 4.557 | 8.462 | 4.608 | 8.741 |
| Active circulante | 13 mii | 105 mii | 135 mii | 207 mii | 164 mii | 171 mii | 238 mii | 307 mii | 241 mii | 521 mii |
| creanțe | 12 mii | 29 mii | 91 mii | 9.150 | 142 mii | 16 mii | 197 mii | 30 mii | 182 mii | 214 mii |
| casa și conturi la bănci | 1.085 | 76 mii | 44 mii | 198 mii | 22 mii | 155 mii | 41 mii | 276 mii | 59 mii | 306 mii |
| Datorii | 1.362 | 8.471 | 6.242 | 9.800 | 4.506 | 5.430 | 5.833 | 6.869 | 11 mii | 275 mii |
| Capitaluri proprii | 13 mii | 97 mii | 128 mii | 201 mii | 162 mii | 170 mii | 236 mii | 308 mii | 235 mii | 254 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 37 din 155 în județul Satu Mare și locul 3.764 din 12.435 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6920 – Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal.
Firme similare din județul Satu Mare
- ANIROS SM EXPERT CONTA S.R.L. · Satu Mare340 mii lei · 1 ang.
- DATA SOFT SRL · Satu Mare335 mii lei · 1 ang.
- ACTIV EXPERT SRL · Satu Mare335 mii lei · 1 ang.
- UNITCONT SRL · Carei329 mii lei · 2 ang.
- CAROTSAR S.R.L. · Satu Mare325 mii lei · 2 ang.
- MACASI AUDIT SRL · Satu Mare322 mii lei · 1 ang.
- MACASI FINANCIAL SRL · Satu Mare322 mii lei · 1 ang.
- CONTA BUGETARA S.R.L. · Solduba (com. Homoroade)319 mii lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 06.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6920 – Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
- 6920 Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
Întrebări frecvente despre LUCPREST CONT SRL
Care este CUI-ul firmei LUCPREST CONT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei LUCPREST CONT SRL este 23175494. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J30/157/2008, iar codul EUID este ROONRC.J30/157/2008.
Unde are sediul LUCPREST CONT SRL?
Sediul social al firmei LUCPREST CONT SRL este în Str. BRAȘOV, bl. UF7, ap. 9, Municipiul Satu Mare, Satu Mare, județul Satu Mare, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are LUCPREST CONT SRL?
Activitatea principală a firmei LUCPREST CONT SRL este „Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal”, cod CAEN 6920.
Când a fost înființată LUCPREST CONT SRL?
LUCPREST CONT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 februarie 2008, deci are 18 ani de activitate.
Cum pot contacta firma LUCPREST CONT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0740 *** 447). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are LUCPREST CONT SRL?
În 2025, LUCPREST CONT SRL a raportat o cifră de afaceri de 325 mii lei și un profit net de 254 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este LUCPREST CONT SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, LUCPREST CONT SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.