M INSTALL SRL
Calea TURZII, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 32 mil lei, profit net 420 mii lei, 69 angajați.
Despre M INSTALL SRL
M INSTALL SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 martie 2001 cu numărul J2001000439126 și codul unic de înregistrare (CUI) 13790718, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare” (cod CAEN 4683). Firma are 25 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 32 mil lei (-20% față de 2024), un profit net de 420 mii lei și 69 angajați (număr mediu). Între 2020 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 35,5 mil lei la 32 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 15 mai 2003.
Date de identificare
- CUI
- 13790718
- Nr. Registrul Comerțului
- J2001000439126
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 21 martie 2001
- EUID
- ROONRC.J2001000439126
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 01.10.2026
din 15.05.2003
Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Cluj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 32 mil lei
- Profit net
- 420 mii lei
- Angajați (medie)
- 69
- Capitaluri proprii
- 3,6 mil lei
- Datorii
- 38,7 mil lei
- Active totale
- 42,3 mil lei
- Marjă netă
- 1,3%
- Cifră / angajat
- 464 mii lei
-20% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 92% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 23,3 mil | 26,1 mil | 27,8 mil | 31,4 mil | 35,5 mil | 42,6 mil | 41,6 mil | 40 mil | 32 mil |
| Venituri totale | 24,4 mil | 27,2 mil | 28,9 mil | 31,1 mil | 35,6 mil | 43,3 mil | 41,9 mil | 40,2 mil | 32,3 mil |
| Cheltuieli totale | 23,8 mil | 26,6 mil | 27,8 mil | 30 mil | 35,3 mil | 41,7 mil | 40,6 mil | 39 mil | 31,7 mil |
| Profit / pierdere brută | 600 mii | 611 mii | 1,1 mil | 1,1 mil | 304 mii | 1,5 mil | 1,3 mil | 1,2 mil | 516 mii |
| Profit / pierdere netă | 445 mii | 524 mii | 842 mii | 926 mii | 241 mii | 1,3 mil | 1,2 mil | 979 mii | 420 mii |
| Număr mediu de angajați | 47 | 49 | 61 | 69 | 49 | 49 | 47 | 52 | 69 |
| Active imobilizate | 2,4 mil | 2,8 mil | 4,6 mil | 4,5 mil | 5,6 mil | 8,5 mil | 10,6 mil | 12,8 mil | 12 mil |
| Active circulante | 14,1 mil | 14,7 mil | 15,5 mil | 16,5 mil | 21,7 mil | 22,6 mil | 30,5 mil | 30,3 mil | 30,2 mil |
| din care stocuri | 5,3 mil | 6 mil | 6,2 mil | 6,8 mil | 7,4 mil | 7,9 mil | 13,1 mil | 14,9 mil | 12,2 mil |
| creanțe | 6,5 mil | 6,7 mil | 8,1 mil | 8,5 mil | 10,4 mil | 12,9 mil | 15,9 mil | 14,3 mil | 17,5 mil |
| casa și conturi la bănci | 2,3 mil | 2 mil | 1,1 mil | 1,2 mil | 3,9 mil | 1,8 mil | 1,5 mil | 1,1 mil | 485 mii |
| Cheltuieli în avans | 204 mii | 81 mii | 113 mii | 121 mii | 143 mii | 158 mii | 278 mii | 323 mii | 54 mii |
| Datorii | 12,3 mil | 12,9 mil | 15,7 mil | 15,2 mil | 21,7 mil | 27,2 mil | 34,9 mil | 35,7 mil | 38,7 mil |
| Provizioane | 636 mii | 849 mii | 1,3 mil | 1,7 mil | 1,4 mil | 2,3 mil | 3,5 mil | 4,2 mil | 0 |
| Capitaluri proprii | 3,7 mil | 3,9 mil | 3,2 mil | 4,1 mil | 4,4 mil | 1,7 mil | 2,9 mil | 3,5 mil | 3,6 mil |
| din care capital subscris vărsat | 20 mii | 20 mii | 20 mii | 20 mii | 20 mii | 20 mii | 520 mii | 520 mii | 520 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 14 din 169 în județul Cluj și locul 187 din 3.945 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4683 – Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare.
Firme similare din județul Cluj
- JOLLYCONTOR IMPEX SRL · Cluj-Napoca39 mil lei · 46 ang.
- EXING CONSTRUCT SRL · Cluj-Napoca37,6 mil lei · 26 ang.
- MODULO STONE S.R.L. · Turda36,9 mil lei · 4 ang.
- SEALDI CONSULT INVEST S.R.L. · Cluj-Napoca30,5 mil lei · 11 ang.
- LOMILUX SRL · Cluj-Napoca28,7 mil lei · 41 ang.
- TRF AGROSTEL SRL · Iclod28,3 mil lei · 4 ang.
- TERRAN SISTEME DE ÎNVELITORI SRL · Câmpia Turzii27,4 mil lei · 31 ang.
- GOLDA ROMANIA SRL · Florești24,7 mil lei · 30 ang.
Dosare în instanță
Cele mai recente 10 din 31 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 40562/325/202617.09.2026
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Timisoara · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Creditor
- 15283/182/202609.09.2026
validare poprire E-MAIL
Judecătoria Baiamare · Fond · Civil · calitate: Creditor
- 3733/252/202608.07.2026
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Lugoj · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Debitor
- 20169/211/202626.06.2026
somaţie de plată
Judecătoria Clujnapoca · Fond · Civil · calitate: Debitor
- 19950/211/202625.06.2026
validare poprire
Judecătoria Clujnapoca · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 21624/211/202514.05.2026
alte cereri ORDONANŢĂ DE PLATĂ
Tribunalul Comercial Cluj · Apel · Litigii cu profesioniştii · calitate: Intimat
- 12598/211/202622.04.2026
somaţie de plată
Judecătoria Clujnapoca · Fond · Civil · calitate: Debitor
- 12813/212/202621.04.2026
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Constanta · Fond · Civil · calitate: Debitor
- 3086/176/202606.04.2026
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Albaiulia · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Creditor
- 9/57/2026/a110.02.2026
îndreptare eroare materială
Curtea de Apel Albaiulia · Recurs · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Petent
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 15.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4683 – Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 0811 Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei
- 2420 Producția de tuburi, țevi, profile tubulare și accesorii pentru acestea, din oțel
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 2521 Producția de radiatoare și cazane pentru încălzire central; producția de generatoare de abur și boilere
- 2522 Producția de rezervoare, cisterne și containere metalice
- 2562 Fabricarea articolelor de feronerie
- 2591 Fabricarea de recipienți, containere și alte produse similare din oțel
- 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
- 2813 Fabricarea de pompe și compresoare
- 2814 Fabricarea de articole de robinetărie
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4291 Construcții hidrotehnice
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 7210 Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
Întrebări frecvente despre M INSTALL SRL
Care este CUI-ul firmei M INSTALL SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei M INSTALL SRL este 13790718, iar codul de TVA este RO13790718. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2001000439126, iar codul EUID este ROONRC.J2001000439126.
Unde are sediul M INSTALL SRL?
Sediul social al firmei M INSTALL SRL este în Calea TURZII, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are M INSTALL SRL?
Activitatea principală a firmei M INSTALL SRL este „Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare”, cod CAEN 4683. În Registrul Comerțului are autorizate în total 45 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată M INSTALL SRL?
M INSTALL SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 martie 2001, deci are 25 ani de activitate.
Cum pot contacta firma M INSTALL SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0788 *** 045). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are M INSTALL SRL?
În 2025, M INSTALL SRL a raportat o cifră de afaceri de 32 mil lei și un profit net de 420 mii lei, cu 69 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este M INSTALL SRL plătitoare de TVA?
Da. M INSTALL SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 15 mai 2003. Datele au fost verificate la ANAF pe 2 octombrie 2026.
Explorează
- Firme din Cluj-Napoca
- Firme cu CAEN 4683 din județul Cluj
- CAEN 4683 – Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- Top firme din județul Cluj
- Top firme cu CAEN 4683
- Firme noi din județul Cluj
- Beneficiari de fonduri din județul Cluj
- Compară M INSTALL SRL cu alte firme