LYCOS TRAC SRL
REPUBLICII, et. 1, Loc. Vânju Mare, Oraș Vânju Mare, Mehedinți
În 2025: cifra de afaceri 264 mii lei, profit net 183 mii lei.
Despre LYCOS TRAC SRL
LYCOS TRAC SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 1 noiembrie 2016 cu numărul J2016000503258 și codul unic de înregistrare (CUI) 36692816, cu sediul în Vânju Mare, județul Mehedinți. Activitatea principală este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4120). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 264 mii lei (-2% față de 2024), un profit net de 183 mii lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 163 mii lei la 264 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 36692816
- Nr. Registrul Comerțului
- J2016000503258
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 01 noiembrie 2016
- EUID
- ROONRC.J2016000503258
- Cod poștal
- 225400
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 06.10.2026
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Vânju Mare
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 264 mii lei
- Profit net
- 183 mii lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 183 mii lei
- Datorii
- 22 mii lei
- Active totale
- 205 mii lei
- Marjă netă
- 69,3%
-2% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 11% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | — | — | — | — | — | 163 mii | 218 mii | 251 mii | 271 mii | 264 mii |
| Venituri totale | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 163 mii | 218 mii | 251 mii | 271 mii | 265 mii |
| Cheltuieli totale | 5.903 | 11 mii | 1.620 | 2.681 | 1.625 | 4.757 | 23 mii | 147 mii | 123 mii | 48 mii |
| Profit / pierdere brută | -5.903 | -11 mii | -1.620 | -2.681 | -1.625 | 159 mii | 195 mii | 104 mii | 148 mii | 217 mii |
| Profit / pierdere netă | -5.903 | -11 mii | -1.620 | -2.681 | -1.625 | 154 mii | 188 mii | 89 mii | 125 mii | 183 mii |
| Active imobilizate | 3.436 | — | — | — | — | 89 mii | 81 mii | 68 mii | 85 mii | 64 mii |
| Active circulante | 578 | 2.457 | 737 | 356 | 331 | 44 mii | 244 mii | 22 mii | 126 mii | 141 mii |
| creanțe | — | — | — | — | — | 6.926 | 133 mii | 2.690 | 81 mii | 135 mii |
| casa și conturi la bănci | 578 | 2.457 | 737 | 356 | 331 | 37 mii | 110 mii | 19 mii | 45 mii | 6.340 |
| Datorii | 9.717 | 19 mii | 19 mii | 22 mii | 23 mii | 1.763 | 136 mii | 1.113 | 86 mii | 22 mii |
| Capitaluri proprii | -5.703 | -17 mii | -19 mii | -21 mii | -23 mii | 131 mii | 189 mii | 89 mii | 125 mii | 183 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 40 din 93 în județul Mehedinți și locul 7.247 din 16.141 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Mehedinți
- CHR DAVID 2024 S.R.L. · Balta Verde (com. Gogoșu)278 mii lei · 2 ang.
- MĂRGY1087 S.R.L. · Scăpău (com. Devesel)274 mii lei · 3 ang.
- GOTHYA HOUSSE S.R.L. · Ostrovu Corbului (com. Hinova)271 mii lei · 3 ang.
- JOHNNY SOLUTIONS S.R.L. · Drobeta-Turnu Severin252 mii lei · 2 ang.
- NVS CONSTRUCT S.R.L. · Drobeta-Turnu Severin237 mii lei · 2 ang.
- EMIPROD SRL · Drobeta-Turnu Severin231 mii lei · 5 ang.
- TOTAL COONSTRUCT ADRIAN S.R.L. · Dedovița Nouă (com. Șimian)231 mii lei · 3 ang.
- DVO CONSTRUCT SRL · Colibași (com. Malovăț)230 mii lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 18.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile
- 5610 Restaurante
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Întrebări frecvente despre LYCOS TRAC SRL
Care este CUI-ul firmei LYCOS TRAC SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei LYCOS TRAC SRL este 36692816. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2016000503258, iar codul EUID este ROONRC.J2016000503258.
Unde are sediul LYCOS TRAC SRL?
Sediul social al firmei LYCOS TRAC SRL este în REPUBLICII, et. 1, Loc. Vânju Mare, Oraș Vânju Mare, Mehedinți, județul Mehedinți, cod poștal 225400, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are LYCOS TRAC SRL?
Activitatea principală a firmei LYCOS TRAC SRL este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4120. În Registrul Comerțului are autorizate în total 14 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată LYCOS TRAC SRL?
LYCOS TRAC SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 1 noiembrie 2016, deci are 9 ani de activitate.
Cum pot contacta firma LYCOS TRAC SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru LYCOS TRAC SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Vânju Mare sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are LYCOS TRAC SRL?
În 2025, LYCOS TRAC SRL a raportat o cifră de afaceri de 264 mii lei și un profit net de 183 mii lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este LYCOS TRAC SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, LYCOS TRAC SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 octombrie 2026.