Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare32 ani pe piață

LUXOPTICA SRL

CUI 6088819J29/1687/1994

Str. G-RAL VASILE MILEA, bl. B4, ap. PART, Municipiul Ploiești, Prahova

În 2025: cifra de afaceri 373 mii lei, profit net 65 mii lei, 2 angajați.

Despre LUXOPTICA SRL

LUXOPTICA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 iulie 1994 cu numărul J29/1687/1994 și codul unic de înregistrare (CUI) 6088819, cu sediul în Ploiești, județul Prahova. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate” (cod CAEN 4778). Firma are 32 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 373 mii lei (+12% față de 2024), un profit net de 65 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 218 mii lei la 373 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 1995 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
6088819
Nr. Registrul Comerțului
J29/1687/1994
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
06 iulie 1994
EUID
ROONRC.J29/1687/1994
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.11.1995

TVA la încasare
Da

din 01.01.2013

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
26.09.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Prahova

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
373 mii lei

+12% față de 2024

Profit net
65 mii lei
Angajați (medie)
2
Capitaluri proprii
125 mii lei
Datorii
480 mii lei
Active totale
605 mii lei
Marjă netă
17,4%
Cifră / angajat
186 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 79% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-400 mii-200 mii0200 mii400 mii2016: cifra de afaceri 38.079 lei; pierdere netă 84.593 lei20162017: cifra de afaceri 156.730 lei; profit net 17.321 lei20172018: cifra de afaceri 112.317 lei; pierdere netă 93.859 lei20182019: cifra de afaceri 100.753 lei; pierdere netă 47.190 lei20192020: cifra de afaceri 160.057 lei; profit net 4.570 lei20202021: cifra de afaceri 218.497 lei; pierdere netă 22.788 lei20212022: cifra de afaceri 194.129 lei; pierdere netă 32.201 lei20222023: cifra de afaceri 283.171 lei; profit net 51.468 lei20232024: cifra de afaceri 333.851 lei; pierdere netă 245.882 lei20242025: cifra de afaceri 372.799 lei; profit net 64.714 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă38 mii157 mii112 mii101 mii160 mii218 mii194 mii283 mii334 mii373 mii
Venituri totale41 mii159 mii115 mii103 mii164 mii223 mii196 mii292 mii389 mii386 mii
Cheltuieli totale125 mii140 mii208 mii149 mii157 mii244 mii227 mii238 mii629 mii316 mii
Profit / pierdere brută-84 mii19 mii-93 mii-46 mii6.178-21 mii-31 mii54 mii-239 mii70 mii
Profit / pierdere netă-85 mii17 mii-94 mii-47 mii4.570-23 mii-32 mii51 mii-246 mii65 mii
Număr mediu de angajați4333222242
Active imobilizate242 mii235 mii230 mii223 mii217 mii256 mii253 mii238 mii252 mii230 mii
Active circulante352 mii381 mii357 mii482 mii528 mii573 mii625 mii620 mii278 mii375 mii
din care stocuri325 mii354 mii334 mii467 mii494 mii550 mii603 mii594 mii221 mii296 mii
creanțe26 mii22 mii19 mii12 mii15 mii11 mii16 mii21 mii17 mii36 mii
casa și conturi la bănci3015.6423.8103.03619 mii12 mii5.3544.67940 mii43 mii
Cheltuieli în avans——250250001.0770—690
Datorii163 mii170 mii234 mii400 mii435 mii541 mii623 mii551 mii469 mii480 mii
Capitaluri proprii430 mii447 mii353 mii306 mii311 mii288 mii256 mii307 mii61 mii125 mii
din care capital subscris vărsat1,1 mil1,1 mil255 mii255 mii255 mii255 mii255 mii255 mii255 mii255 mii

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 35 din 102 în județul Prahova și locul 1.406 din 3.229 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4778 – Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate.

Firme similare din județul Prahova

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4778 – Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate

  • 3250 Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale și stomatologice
  • 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice, în magazine specializate
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
  • 8690 Alte activități referitoare la sănătatea umană

Întrebări frecvente despre LUXOPTICA SRL

Care este CUI-ul firmei LUXOPTICA SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei LUXOPTICA SRL este 6088819, iar codul de TVA este RO6088819. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J29/1687/1994, iar codul EUID este ROONRC.J29/1687/1994.

Unde are sediul LUXOPTICA SRL?

Sediul social al firmei LUXOPTICA SRL este în Str. G-RAL VASILE MILEA, bl. B4, ap. PART, Municipiul Ploiești, Prahova, județul Prahova, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are LUXOPTICA SRL?

Activitatea principală a firmei LUXOPTICA SRL este „Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate”, cod CAEN 4778. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată LUXOPTICA SRL?

LUXOPTICA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 iulie 1994, deci are 32 ani de activitate.

Cum pot contacta firma LUXOPTICA SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0244 *** 140). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are LUXOPTICA SRL?

În 2025, LUXOPTICA SRL a raportat o cifră de afaceri de 373 mii lei și un profit net de 65 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este LUXOPTICA SRL plătitoare de TVA?

Da. LUXOPTICA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 1995 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.

Explorează