LUMEA NUNȚILOR SRL
ACAD. VASILE GRECU, Municipiul Suceava, Suceava
În 2025: cifra de afaceri 327 mii lei, profit net 12 mii lei, 1 angajați.
Despre LUMEA NUNȚILOR SRL
LUMEA NUNȚILOR SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 ianuarie 2005 cu numărul J33/22/2005 și codul unic de înregistrare (CUI) 17103264, cu sediul în Suceava, județul Suceava. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata nespecializat” (cod CAEN 4690). Firma are 21 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 327 mii lei (-9% față de 2024), un profit net de 12 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 420 mii lei la 327 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 13 ianuarie 2005 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 17103264
- Nr. Registrul Comerțului
- J33/22/2005
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 10 ianuarie 2005
- EUID
- ROONRC.J33/22/2005
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 13.01.2005
din 01.02.2015
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Suceava
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 327 mii lei
- Profit net
- 12 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 1,1 mil lei
- Datorii
- 464 mii lei
- Active totale
- 1,6 mil lei
- Marjă netă
- 3,6%
- Cifră / angajat
- 327 mii lei
-9% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 30% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,8 mil | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,1 mil | 327 mii | 420 mii | 995 mii | 919 mii | 361 mii | 327 mii |
| Venituri totale | 1,8 mil | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,1 mil | 341 mii | 723 mii | 1,1 mil | 920 mii | 371 mii | 327 mii |
| Cheltuieli totale | 1,5 mil | 1 mil | 920 mii | 757 mii | 281 mii | 979 mii | 840 mii | 770 mii | 352 mii | 309 mii |
| Profit / pierdere brută | 256 mii | 375 mii | 446 mii | 301 mii | 60 mii | -255 mii | 243 mii | 150 mii | 19 mii | 17 mii |
| Profit / pierdere netă | 205 mii | 362 mii | 432 mii | 290 mii | 57 mii | -262 mii | 233 mii | 141 mii | 14 mii | 12 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 81 mii | 298 mii | 426 mii | 592 mii | 597 mii | 28 mii | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 1 mil |
| Active circulante | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,6 mil | 1,7 mil | 1,6 mil | 1,4 mil | 1,6 mil | 967 mii | 663 mii | 545 mii |
| din care stocuri | 689 mii | 893 mii | 1,2 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 853 mii | 1,3 mil | 690 mii | 513 mii | 351 mii |
| creanțe | 502 mii | 286 mii | 359 mii | 444 mii | 448 mii | 238 mii | 292 mii | 254 mii | 112 mii | 86 mii |
| casa și conturi la bănci | 83 mii | 166 mii | 72 mii | 90 mii | 1.956 | 283 mii | 57 mii | 23 mii | 39 mii | 108 mii |
| Cheltuieli în avans | 12 mii | — | 3.880 | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 936 mii | 847 mii | 813 mii | 735 mii | 607 mii | 73 mii | 1,2 mil | 367 mii | 132 mii | 464 mii |
| Capitaluri proprii | 430 mii | 796 mii | 1,2 mil | 1,5 mil | 1,6 mil | 1,3 mil | 1,5 mil | 1,7 mil | 1,6 mil | 1,1 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 166 din 279 în județul Suceava și locul 4.120 din 6.117 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4690 – Comerț cu ridicata nespecializat.
Firme similare din județul Suceava
- LUK AGROTRANS GLOBAL S.R.L. · Sat Gulia, Oraș Dolhasca357 mii lei · 1 ang.
- XANDERALE SPEDITION S.R.L. · Suceava351 mii lei · 2 ang.
- CADESO IMPEX SRL · Vatra Dornei348 mii lei · 1 ang.
- CEZ TERMO SOLAR S.R.L. · Mitocu Dragomirnei341 mii lei · 0 ang.
- HOME BERGNER S.R.L. · Suceava322 mii lei · 0 ang.
- M.V.M 75 S.R.L. · Fălticeni322 mii lei · 4 ang.
- FLUID SELECT S.R.L. · Suceava313 mii lei · 1 ang.
- ANDYMETTAL S.R.L. · Salcea313 mii lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4690 – Comerț cu ridicata nespecializat
- 1413 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)
- 1419 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
- 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Întrebări frecvente despre LUMEA NUNȚILOR SRL
Care este CUI-ul firmei LUMEA NUNȚILOR SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei LUMEA NUNȚILOR SRL este 17103264, iar codul de TVA este RO17103264. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J33/22/2005, iar codul EUID este ROONRC.J33/22/2005.
Unde are sediul LUMEA NUNȚILOR SRL?
Sediul social al firmei LUMEA NUNȚILOR SRL este în ACAD. VASILE GRECU, Municipiul Suceava, Suceava, județul Suceava, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are LUMEA NUNȚILOR SRL?
Activitatea principală a firmei LUMEA NUNȚILOR SRL este „Comerț cu ridicata nespecializat”, cod CAEN 4690. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată LUMEA NUNȚILOR SRL?
LUMEA NUNȚILOR SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 ianuarie 2005, deci are 21 ani de activitate.
Cum pot contacta firma LUMEA NUNȚILOR SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru LUMEA NUNȚILOR SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Suceava sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are LUMEA NUNȚILOR SRL?
În 2025, LUMEA NUNȚILOR SRL a raportat o cifră de afaceri de 327 mii lei și un profit net de 12 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este LUMEA NUNȚILOR SRL plătitoare de TVA?
Da. LUMEA NUNȚILOR SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 13 ianuarie 2005 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.