LUCI SI IULIA SRL
Com. Prundeni, Sat Călina, Comuna Prundeni, Vâlcea
A primit finanțare publică (3 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 15,5 mil lei, profit net 612 mii lei, 59 angajați.
Despre LUCI SI IULIA SRL
LUCI SI IULIA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 iunie 1993 cu numărul J1993000774385 și codul unic de înregistrare (CUI) 4247560, cu sediul în Călina (com. Prundeni), județul Vâlcea. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711). Firma are 33 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 15,5 mil lei (+4% față de 2024), un profit net de 612 mii lei și 59 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 10,6 mil lei la 15,5 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 1998.
Date de identificare
- CUI
- 4247560
- Nr. Registrul Comerțului
- J1993000774385
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 29 iunie 1993
- EUID
- ROONRC.J1993000774385
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 04.10.2026
din 01.10.1998
Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Vâlcea
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 15,5 mil lei
- Profit net
- 612 mii lei
- Angajați (medie)
- 59
- Capitaluri proprii
- 3,5 mil lei
- Datorii
- 3,5 mil lei
- Active totale
- 7,1 mil lei
- Marjă netă
- 3,9%
- Cifră / angajat
- 263 mii lei
+4% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 49% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 4,6 mil | 7 mil | 8,1 mil | 8,9 mil | 9,2 mil | 10,6 mil | 13,3 mil | 14,2 mil | 14,9 mil | 15,5 mil |
| Venituri totale | 5,1 mil | 7,5 mil | 9 mil | 9,6 mil | 9,9 mil | 12,1 mil | 14,7 mil | 15,9 mil | 16,2 mil | 17,2 mil |
| Cheltuieli totale | 5 mil | 7,4 mil | 8,9 mil | 9,5 mil | 9,9 mil | 11,8 mil | 13,8 mil | 15 mil | 15,5 mil | 16,4 mil |
| Profit / pierdere brută | 123 mii | 109 mii | 155 mii | 42 mii | 13 mii | 263 mii | 875 mii | 835 mii | 720 mii | 723 mii |
| Profit / pierdere netă | 102 mii | 86 mii | 128 mii | 33 mii | 10 mii | 219 mii | 757 mii | 701 mii | 605 mii | 612 mii |
| Număr mediu de angajați | 43 | 47 | 49 | 49 | 50 | 50 | 55 | 58 | 56 | 59 |
| Active imobilizate | 1 mil | 1,2 mil | 1,6 mil | 1,3 mil | 1,6 mil | 1,8 mil | 2,2 mil | 2,7 mil | 2,8 mil | 4,3 mil |
| Active circulante | 828 mii | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,7 mil | 1,9 mil | 1,9 mil | 2,5 mil | 2,8 mil | 3,5 mil | 2,8 mil |
| din care stocuri | 637 mii | 744 mii | 711 mii | 565 mii | 273 mii | 286 mii | 606 mii | 684 mii | 781 mii | 795 mii |
| creanțe | 165 mii | 356 mii | 500 mii | 909 mii | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,3 mil | 1 mil | 1,8 mil | 1,7 mil |
| casa și conturi la bănci | 26 mii | 263 mii | 221 mii | 201 mii | 434 mii | 416 mii | 589 mii | 1,1 mil | 904 mii | 324 mii |
| Cheltuieli în avans | 22 mii | — | — | 5.897 | — | — | — | — | 4.518 | 32 mii |
| Datorii | 1,1 mil | 1,7 mil | 2 mil | 1,9 mil | 2,5 mil | 2,5 mil | 3,1 mil | 3,1 mil | 3,2 mil | 3,5 mil |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | — | — | 175 mii | 160 mii | 146 mii |
| Capitaluri proprii | 798 mii | 884 mii | 1 mil | 1 mil | 1,1 mil | 1,3 mil | 1,6 mil | 2,3 mil | 2,9 mil | 3,5 mil |
| din care capital subscris vărsat | 600 mii | 600 mii | 600 mii | 600 mii | 600 mii | 600 mii | 600 mii | 600 mii | 600 mii | 600 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 7 din 536 în județul Vâlcea și locul 411 din 32.876 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4711 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
Firme similare din județul Vâlcea
- MINUS SRL · Râmnicu Vâlcea16,5 mil lei · 3 ang.
- LAUR SI RAZVAN SRL · Râmnicu Vâlcea16 mil lei · 5 ang.
- OLIMPIC SRL · Berbești14,9 mil lei · 32 ang.
- CATANI SRL · Galicea12,2 mil lei · 18 ang.
- STIINTA SRL · Drăgășani11,5 mil lei · 18 ang.
- REGATA SRL · Berbești11,5 mil lei · 14 ang.
- ADRIACOM SRL · Râmnicu Vâlcea10,5 mil lei · 8 ang.
- ELIROS SRL · Milostea (com. Slătioara)10,2 mil lei · 42 ang.
Dosare în instanță
Cele mai recente 10 din 17 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 160/198/2026/a103.09.2026
cauţiune restiture cauţiune in dosar nr.160/198/2026
Tribunalul Valcea · Apel · Litigii cu profesioniştii · calitate: Petent
- 160/198/202630.07.2026
validare poprire suspendare executare provizorie a hotărârii de fond până la soluţionarea definitivă
Tribunalul Valcea · Apel · Litigii cu profesioniştii · calitate: Apelant
- 2759/223/202613.07.2026
anulare proces verbal de contravenţie PV SERIA ISCTR NR. 26105500057 DIN 26.06.2026 - ISCTR
Judecătoria Dragasani · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Petent
- 2933/223/202320.03.2026
actiune în daune contractuale
Curtea de Apel Pitesti · Recurs · Litigii cu profesioniştii · calitate: Recurent Pârât
- 432/223/202610.02.2026
pretenţii
Judecătoria Dragasani · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât
- 160/198/202602.02.2026
validare poprire D. EX. 3738/2020
Judecătoria Brezoi · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 938/288/202629.01.2026
validare poprire
Judecătoria Ramnicuvalcea · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Terţ poprit
- 2933/223/202315.10.2025
actiune în daune contractuale
Tribunalul Valcea · Apel · Litigii cu profesioniştii · calitate: Apelant
- 3525/176/202416.09.2024
recunoaşterea hotărârilor penale sau a altor acte judiciare străine (Legea 302/2004)
Curtea de Apel Pitesti · Apel · Penal · calitate: Apelant Intimat
- 3525/176/202409.07.2024
recunoaşterea hotărârilor penale sau a altor acte judiciare străine (Legea 302/2004)
Judecătoria Dragasani · Fond · Penal · calitate: Intimat
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 13.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4711 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 4942 Servicii de mutare
- 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare
- 5611 Restaurante
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Întrebări frecvente despre LUCI SI IULIA SRL
Care este CUI-ul firmei LUCI SI IULIA SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei LUCI SI IULIA SRL este 4247560, iar codul de TVA este RO4247560. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1993000774385, iar codul EUID este ROONRC.J1993000774385.
Unde are sediul LUCI SI IULIA SRL?
Sediul social al firmei LUCI SI IULIA SRL este în Com. Prundeni, Sat Călina, Comuna Prundeni, Vâlcea, Călina (com. Prundeni), județul Vâlcea, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are LUCI SI IULIA SRL?
Activitatea principală a firmei LUCI SI IULIA SRL este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun”, cod CAEN 4711. În Registrul Comerțului are autorizate în total 11 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată LUCI SI IULIA SRL?
LUCI SI IULIA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 iunie 1993, deci are 33 ani de activitate.
Cum pot contacta firma LUCI SI IULIA SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0740 *** 142). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are LUCI SI IULIA SRL?
În 2025, LUCI SI IULIA SRL a raportat o cifră de afaceri de 15,5 mil lei și un profit net de 612 mii lei, cu 59 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este LUCI SI IULIA SRL plătitoare de TVA?
Da. LUCI SI IULIA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 1998. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.
Explorează
- Firme din Călina (com. Prundeni)
- Firme cu CAEN 4711 din județul Vâlcea
- CAEN 4711 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- Top firme din județul Vâlcea
- Top firme cu CAEN 4711
- Firme noi din județul Vâlcea
- Beneficiari de fonduri din județul Vâlcea
- Compară LUCI SI IULIA SRL cu alte firme