LUCAUR SRL
Sat Negrilești, Comuna Negrilești, Bistrița-Năsăud
În 2025: cifra de afaceri 277 mii lei, pierdere netă 3.461 lei, 1 angajați.
Despre LUCAUR SRL
LUCAUR SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 ianuarie 2009 cu numărul J06/30/2009 și codul unic de înregistrare (CUI) 24993394, cu sediul în Negrilești, județul Bistrița-Năsăud. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711). Firma are 17 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 277 mii lei (+8% față de 2024), o pierdere netă de 3.461 lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 197 mii lei la 277 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2011.
Date de identificare
- CUI
- 24993394
- Nr. Registrul Comerțului
- J06/30/2009
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 23 ianuarie 2009
- EUID
- ROONRC.J06/30/2009
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 10.10.2026
din 01.09.2011
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Beclean
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 277 mii lei
- Pierdere netă
- 3.461 lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- -67 mii lei
- Datorii
- 137 mii lei
- Active totale
- 71 mii lei
- Marjă netă
- -1,2%
- Cifră / angajat
- 277 mii lei
+8% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în 2025; datorii mai mari decât activele (194%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 228 mii | 224 mii | 178 mii | 139 mii | 198 mii | 197 mii | 224 mii | 270 mii | 257 mii | 277 mii |
| Venituri totale | 228 mii | 224 mii | 178 mii | 139 mii | 198 mii | 197 mii | 224 mii | 270 mii | 265 mii | 299 mii |
| Cheltuieli totale | 216 mii | 224 mii | 179 mii | 130 mii | 185 mii | 186 mii | 211 mii | 256 mii | 264 mii | 302 mii |
| Profit / pierdere brută | 12 mii | 192 | -798 | 9.004 | 13 mii | 10 mii | 13 mii | 13 mii | 1.126 | -3.461 |
| Profit / pierdere netă | 7.409 | -2.214 | -4.295 | 4.820 | 7.603 | 4.461 | 6.209 | 11 mii | 830 | -3.461 |
| Număr mediu de angajați | 2 | 1 | — | — | — | 1 | — | 1 | 1 | 1 |
| Active circulante | 33 mii | 23 mii | 24 mii | 33 mii | 25 mii | 25 mii | 34 mii | 66 mii | 69 mii | 71 mii |
| din care stocuri | 33 mii | 23 mii | 24 mii | 33 mii | 25 mii | 25 mii | 34 mii | 41 mii | 46 mii | 47 mii |
| creanțe | — | — | — | — | 121 | — | — | — | 5.595 | 1.746 |
| casa și conturi la bănci | 6 | 4 | 4 | 3 | 2 | 10 | 4 | 25 mii | 17 mii | 22 mii |
| Datorii | 125 mii | 117 mii | 122 mii | 126 mii | 111 mii | 107 mii | 110 mii | 129 mii | 132 mii | 137 mii |
| Capitaluri proprii | -92 mii | -94 mii | -98 mii | -93 mii | -86 mii | -81 mii | -75 mii | -64 mii | -63 mii | -67 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | — |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 255 din 499 în județul Bistrița-Năsăud și locul 17.860 din 32.877 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
Firme similare din județul Bistrița-Năsăud
- AGNANA OPTIM COM SRL · Bistrița281 mii lei · 1 ang.
- VIVI DOMI LAU S.R.L. · Visuia (com. Miceștii De Câmpie)280 mii lei · 1 ang.
- MAGAZIN MIXT MARCO S.R.L. · Reteag (com. Petru Rareș)279 mii lei · 1 ang.
- BOZGA-DORIDANA SRL · Sieu-Magherus275 mii lei · 1 ang.
- COMLECOR KOSOREL SRL · Bistrița275 mii lei · 2 ang.
- GRĂDINA DE VARĂ DARIA S.R.L. · Cusma (com. Livezile)274 mii lei · 0 ang.
- ALESIA ZORENI S.R.L. · Zoreni (com. Sinmihaiu De Câmpie)274 mii lei · 1 ang.
- ALEFLORQUALITY S.R.L. · Chetiu (com. Chiochis)271 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Întrebări frecvente despre LUCAUR SRL
Care este CUI-ul firmei LUCAUR SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei LUCAUR SRL este 24993394, iar codul de TVA este RO24993394. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J06/30/2009, iar codul EUID este ROONRC.J06/30/2009.
Unde are sediul LUCAUR SRL?
Sediul social al firmei LUCAUR SRL este în Sat Negrilești, Comuna Negrilești, Bistrița-Năsăud, județul Bistrița-Năsăud, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are LUCAUR SRL?
Activitatea principală a firmei LUCAUR SRL este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun”, cod CAEN 4711. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată LUCAUR SRL?
LUCAUR SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 ianuarie 2009, deci are 17 ani de activitate.
Cum pot contacta firma LUCAUR SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0742 *** 564). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are LUCAUR SRL?
În 2025, LUCAUR SRL a raportat o cifră de afaceri de 277 mii lei și o pierdere netă de 3.461 lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este LUCAUR SRL plătitoare de TVA?
Da. LUCAUR SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2011. Datele au fost verificate la ANAF pe 10 octombrie 2026.
Explorează
- Firme din Negrilești
- Firme cu CAEN 4711 din județul Bistrița-Năsăud
- CAEN 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- Top firme din județul Bistrița-Năsăud
- Top firme cu CAEN 4711
- Firme noi din județul Bistrița-Năsăud
- Compară LUCAUR SRL cu alte firme