Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA25 ani pe piață

LOVAS SRL

CUI 13700421J2001000066021

Comuna Iratoșu, Arad

În 2024: cifra de afaceri 526 mii lei, pierdere netă 86 mii lei, 2 angajați.

Despre LOVAS SRL

LOVAS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 februarie 2001 cu numărul J2001000066021 și codul unic de înregistrare (CUI) 13700421, cu sediul în Iratoșu, județul Arad. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711). Firma are 25 ani de la înființare. În 2024, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 526 mii lei (+13% față de 2023), o pierdere netă de 86 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2020 și 2024, cifra de afaceri a crescut (de la 230 mii lei la 526 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2019.

Date de identificare

CUI
13700421
Nr. Registrul Comerțului
J2001000066021
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
07 februarie 2001
EUID
ROONRC.J2001000066021
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.10.2019

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
12.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Arad

Date financiare 2024

Cifra de afaceri
526 mii lei

+13% față de 2023

Pierdere netă
86 mii lei
Angajați (medie)
2
Capitaluri proprii
-652 mii lei
Datorii
755 mii lei
Active totale
103 mii lei
Marjă netă
-16,4%
Cifră / angajat
263 mii lei
Risc crescut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în 2024; datorii mai mari decât activele (730%). Calcul orientativ din bilanțul 2024, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-200 mii0200 mii400 mii600 mii2016: cifra de afaceri 131.979 lei; pierdere netă 24.671 lei20162017: cifra de afaceri 157.073 lei; pierdere netă 26.974 lei20172018: cifra de afaceri 264.239 lei; profit net 200.030 lei20182019: cifra de afaceri 454.652 lei; profit net 16.808 lei20192020: cifra de afaceri 229.605 lei; pierdere netă 66.456 lei20202021: cifra de afaceri 324.517 lei; pierdere netă 15.523 lei20212022: cifra de afaceri 361.199 lei; pierdere netă 141.953 lei20222023: cifra de afaceri 463.722 lei; profit net 23.637 lei20232024: cifra de afaceri 525.590 lei; pierdere netă 86.063 lei2024
Indicator (lei)201620172018201920202021202220232024
Cifra de afaceri netă132 mii157 mii264 mii455 mii230 mii325 mii361 mii464 mii526 mii
Venituri totale132 mii157 mii264 mii455 mii230 mii938 mii411 mii664 mii551 mii
Cheltuieli totale155 mii182 mii64 mii434 mii295 mii943 mii549 mii635 mii634 mii
Profit / pierdere brută-23 mii-25 mii200 mii21 mii-64 mii-5.491-138 mii28 mii-83 mii
Profit / pierdere netă-25 mii-27 mii200 mii17 mii-66 mii-16 mii-142 mii24 mii-86 mii
Număr mediu de angajați222222222
Active circulante486 mii554 mii794 mii462 mii587 mii211 mii222 mii157 mii102 mii
din care stocuri445 mii509 mii771 mii457 mii557 mii194 mii187 mii117 mii52 mii
creanțe40 mii43 mii—31430 mii16 mii29 mii34 mii49 mii
casa și conturi la bănci1.7532.57423 mii5.194802336.3326.0641.222
Cheltuieli în avans—————1.4681.4681.4681.468
Datorii743 mii838 mii877 mii726 mii999 mii636 mii789 mii700 mii755 mii
Capitaluri proprii-256 mii-283 mii-83 mii-264 mii-412 mii-424 mii-566 mii-542 mii-652 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 312 din 563 în județul Arad și locul 12.231 din 32.877 în România după cifra de afaceri (2024), între firmele cu activitatea principală 4711 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.

Firme similare din județul Arad

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4711 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

  • 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
  • 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Întrebări frecvente despre LOVAS SRL

Care este CUI-ul firmei LOVAS SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei LOVAS SRL este 13700421, iar codul de TVA este RO13700421. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2001000066021, iar codul EUID este ROONRC.J2001000066021.

Unde are sediul LOVAS SRL?

Sediul social al firmei LOVAS SRL este în Comuna Iratoșu, Arad, județul Arad, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are LOVAS SRL?

Activitatea principală a firmei LOVAS SRL este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun”, cod CAEN 4711. În Registrul Comerțului are autorizate în total 6 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată LOVAS SRL?

LOVAS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 februarie 2001, deci are 25 ani de activitate.

Cum pot contacta firma LOVAS SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0257 *** 122). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are LOVAS SRL?

În 2024, LOVAS SRL a raportat o cifră de afaceri de 526 mii lei și o pierdere netă de 86 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este LOVAS SRL plătitoare de TVA?

Da. LOVAS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2019. Datele au fost verificate la ANAF pe 12 octombrie 2026.

Explorează