Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA19 ani pe piață

LOSTRANS SRL

CUI 22394208J2007001403337

Sat Panaci, Comuna Panaci, Suceava

În 2025: cifra de afaceri 1,2 mil lei, profit net 27 mii lei, 7 angajați.

Despre LOSTRANS SRL

LOSTRANS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 septembrie 2007 cu numărul J2007001403337 și codul unic de înregistrare (CUI) 22394208, cu sediul în Panaci, județul Suceava. Activitatea principală este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941). Firma are 19 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,2 mil lei (-21% față de 2024), un profit net de 27 mii lei și 7 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 812 mii lei la 1,2 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 15 ianuarie 2015.

Date de identificare

CUI
22394208
Nr. Registrul Comerțului
J2007001403337
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
11 septembrie 2007
EUID
ROONRC.J2007001403337
Cod poștal
727405

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 15.01.2015

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
10.10.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Vatra Dornei

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
1,2 mil lei

-21% față de 2024

Profit net
27 mii lei
Angajați (medie)
7
Capitaluri proprii
874 mii lei
Datorii
142 mii lei
Active totale
1 mil lei
Marjă netă
2,1%
Cifră / angajat
178 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 14% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
0500 mii1 mil1,5 mil2 mil2016: cifra de afaceri 758.744 lei; profit net 135.480 lei20162017: cifra de afaceri 746.006 lei; profit net 116.359 lei20172018: cifra de afaceri 991.452 lei; profit net 272.555 lei20182019: cifra de afaceri 387.855 lei; profit net 9.916 lei20192020: cifra de afaceri 640.135 lei; profit net 34.412 lei20202021: cifra de afaceri 811.815 lei; profit net 54.530 lei20212022: cifra de afaceri 951.376 lei; profit net 58.119 lei20222023: cifra de afaceri 1.094.447 lei; profit net 33.821 lei20232024: cifra de afaceri 1.583.035 lei; profit net 58.109 lei20242025: cifra de afaceri 1.245.290 lei; profit net 26.527 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă759 mii746 mii991 mii388 mii640 mii812 mii951 mii1,1 mil1,6 mil1,2 mil
Venituri totale395 mii341 mii529 mii316 mii416 mii550 mii518 mii546 mii745 mii905 mii
Cheltuieli totale257 mii218 mii247 mii302 mii375 mii488 mii452 mii503 mii677 mii874 mii
Profit / pierdere brută138 mii124 mii283 mii14 mii40 mii62 mii67 mii44 mii68 mii31 mii
Profit / pierdere netă135 mii116 mii273 mii9.91634 mii55 mii58 mii34 mii58 mii27 mii
Număr mediu de angajați4225444577
Active imobilizate38 mii122 mii365 mii452 mii452 mii313 mii354 mii377 mii398 mii434 mii
Active circulante266 mii273 mii271 mii380 mii384 mii520 mii507 mii437 mii504 mii583 mii
din care stocuri64 mii77 mii218 mii232 mii281 mii317 mii397 mii277 mii356 mii405 mii
creanțe200 mii170 mii47 mii131 mii101 mii141 mii54 mii121 mii120 mii159 mii
casa și conturi la bănci1.61226 mii5.69217 mii1.10661 mii56 mii39 mii28 mii18 mii
Cheltuieli în avans10 mii10 mii————————
Datorii58 mii83 mii40 mii227 mii196 mii138 mii108 mii28 mii55 mii142 mii
Capitaluri proprii257 mii323 mii595 mii605 mii640 mii694 mii752 mii786 mii847 mii874 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 597 din 1.582 în județul Suceava și locul 8.639 din 35.552 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri.

Firme similare din județul Suceava

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 10.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri

  • 0210 Silvicultură și alte activități forestiere
  • 0220 Exploatarea forestieră
  • 0240 Activități de servicii anexe silviculturii
  • 1611 Tăierea și rindeluirea lemnului
  • 1612 Prelucrarea și finisarea lemnului
  • 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 5210 Depozitări
  • 5224 Manipulări

Întrebări frecvente despre LOSTRANS SRL

Care este CUI-ul firmei LOSTRANS SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei LOSTRANS SRL este 22394208, iar codul de TVA este RO22394208. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2007001403337, iar codul EUID este ROONRC.J2007001403337.

Unde are sediul LOSTRANS SRL?

Sediul social al firmei LOSTRANS SRL este în Sat Panaci, Comuna Panaci, Suceava, județul Suceava, cod poștal 727405, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are LOSTRANS SRL?

Activitatea principală a firmei LOSTRANS SRL este „Transporturi rutiere de mărfuri”, cod CAEN 4941. În Registrul Comerțului are autorizate în total 9 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată LOSTRANS SRL?

LOSTRANS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 septembrie 2007, deci are 19 ani de activitate.

Cum pot contacta firma LOSTRANS SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0742 *** 677). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are LOSTRANS SRL?

În 2025, LOSTRANS SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,2 mil lei și un profit net de 27 mii lei, cu 7 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este LOSTRANS SRL plătitoare de TVA?

Da. LOSTRANS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 15 ianuarie 2015. Datele au fost verificate la ANAF pe 10 octombrie 2026.

Explorează