LORALIN EXIM SRL
PROGRESULUI, Loc. Vălenii De Munte, Oraș Vălenii De Munte, Prahova
În 2025: cifra de afaceri 2 mil lei, profit net 149 mii lei, 3 angajați.
Despre LORALIN EXIM SRL
LORALIN EXIM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 mai 2009 cu numărul J2009000854293 și codul unic de înregistrare (CUI) 25545305, cu sediul în Vălenii De Munte, județul Prahova. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.” (cod CAEN 4755). Firma are 17 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2 mil lei (+53% față de 2024), un profit net de 149 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1 mil lei la 2 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 21 mai 2009 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 25545305
- Nr. Registrul Comerțului
- J2009000854293
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 12 mai 2009
- EUID
- ROONRC.J2009000854293
- Cod poștal
- 106400
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 06.10.2026
din 21.05.2009
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Văleni
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 2 mil lei
- Profit net
- 149 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 527 mii lei
- Datorii
- 550 mii lei
- Active totale
- 1,1 mil lei
- Marjă netă
- 7,4%
- Cifră / angajat
- 670 mii lei
+53% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 51% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 518 mii | 495 mii | 619 mii | 486 mii | 861 mii | 1 mil | 984 mii | 1,1 mil | 1,3 mil | 2 mil |
| Venituri totale | 518 mii | 495 mii | 619 mii | 486 mii | 861 mii | 1 mil | 985 mii | 1,1 mil | 1,3 mil | 2 mil |
| Cheltuieli totale | 479 mii | 470 mii | 546 mii | 463 mii | 802 mii | 918 mii | 922 mii | 1,1 mil | 1,3 mil | 1,9 mil |
| Profit / pierdere brută | 39 mii | 24 mii | 73 mii | 23 mii | 59 mii | 97 mii | 63 mii | 49 mii | 70 mii | 178 mii |
| Profit / pierdere netă | 32 mii | 20 mii | 67 mii | 18 mii | 51 mii | 88 mii | 55 mii | 39 mii | 38 mii | 149 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 | 2 | 2 | 3 | 3 |
| Active imobilizate | 36 | 41 mii | 28 mii | 16 mii | 3.163 | 997 | — | 3.025 | 183 mii | 201 mii |
| Active circulante | 332 mii | 462 mii | 458 mii | 459 mii | 398 mii | 465 mii | 482 mii | 556 mii | 569 mii | 875 mii |
| din care stocuri | 274 mii | 354 mii | 323 mii | 381 mii | 325 mii | 316 mii | 336 mii | 425 mii | 493 mii | 671 mii |
| creanțe | 53 mii | 104 mii | 123 mii | 61 mii | 46 mii | 41 mii | 75 mii | 88 mii | 45 mii | 154 mii |
| casa și conturi la bănci | 4.144 | 3.181 | 12 mii | 17 mii | 27 mii | 108 mii | 71 mii | 43 mii | 31 mii | 50 mii |
| Datorii | 277 mii | 429 mii | 345 mii | 315 mii | 191 mii | 167 mii | 181 mii | 220 mii | 374 mii | 550 mii |
| Capitaluri proprii | 55 mii | 74 mii | 141 mii | 159 mii | 211 mii | 299 mii | 301 mii | 339 mii | 378 mii | 527 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 10 din 22 în județul Prahova și locul 369 din 1.326 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4755 – Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a..
Firme similare din județul Prahova
- BEST ON WEB S.R.L. · Ploiești2,6 mil lei · 4 ang.
- MELLASTIL SRL · Ploiești2,2 mil lei · 5 ang.
- TEHNOFORM MOB SRL · Ploiești2,1 mil lei · 5 ang.
- BIBI MOB INVEST SRL · Ploiești1,8 mil lei · 6 ang.
- RORA - ATTITUD SRL · Ploiești1,6 mil lei · 4 ang.
- FLORSIMINTEX SRL · Comarnic1,6 mil lei · 12 ang.
- MISAR VITAE STYLE SRL · Ploiești1,2 mil lei · 4 ang.
- SUN SERV CONSULTING SRL · Ploiești1,1 mil lei · 8 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4755 – Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 4769 Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5224 Manipulări
Întrebări frecvente despre LORALIN EXIM SRL
Care este CUI-ul firmei LORALIN EXIM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei LORALIN EXIM SRL este 25545305, iar codul de TVA este RO25545305. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2009000854293, iar codul EUID este ROONRC.J2009000854293.
Unde are sediul LORALIN EXIM SRL?
Sediul social al firmei LORALIN EXIM SRL este în PROGRESULUI, Loc. Vălenii De Munte, Oraș Vălenii De Munte, Prahova, județul Prahova, cod poștal 106400, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are LORALIN EXIM SRL?
Activitatea principală a firmei LORALIN EXIM SRL este „Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.”, cod CAEN 4755. În Registrul Comerțului are autorizate în total 12 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată LORALIN EXIM SRL?
LORALIN EXIM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 mai 2009, deci are 17 ani de activitate.
Cum pot contacta firma LORALIN EXIM SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0723 *** 649). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are LORALIN EXIM SRL?
În 2025, LORALIN EXIM SRL a raportat o cifră de afaceri de 2 mil lei și un profit net de 149 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este LORALIN EXIM SRL plătitoare de TVA?
Da. LORALIN EXIM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 21 mai 2009 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 octombrie 2026.