Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA34 ani pe piață

LOIAL IMPEX SRL

CUI 84397J1991002318053

BobÂlna, Loc. Aleșd, Oraș Aleșd, Bihor

A primit finanțare publică (1 proiect)

În 2024: cifra de afaceri 5,3 mil lei, profit net 5.529 lei, 3 angajați.

Despre LOIAL IMPEX SRL

LOIAL IMPEX SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 noiembrie 1991 cu numărul J1991002318053 și codul unic de înregistrare (CUI) 84397, cu sediul în Aleșd, județul Bihor. Activitatea principală este „Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.” (cod CAEN 1039). Firma are 34 ani de la înființare. În 2024, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 5,3 mil lei (+7% față de 2023), un profit net de 5.529 lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2019 și 2024, cifra de afaceri a scăzut (de la 13,6 mil lei la 5,3 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 1994.

Date de identificare

CUI
84397
Nr. Registrul Comerțului
J1991002318053
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
13 noiembrie 1991
EUID
ROONRC.J1991002318053
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.12.1994

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
01.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Bihor

Date financiare 2024

Cifra de afaceri
5,3 mil lei

+7% față de 2023

Profit net
5.529 lei
Angajați (medie)
3
Capitaluri proprii
1,7 mil lei
Datorii
2,3 mil lei
Active totale
4,2 mil lei
Marjă netă
0,1%
Cifră / angajat
1,8 mil lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2024, datorii de 56% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2024, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
05 mil10 mil15 mil20 mil2016: cifra de afaceri 5.665.676 lei; profit net 244 lei20162017: cifra de afaceri 7.006.579 lei; profit net 252.692 lei20172018: cifra de afaceri 16.539.081 lei; profit net 48.882 lei20182019: cifra de afaceri 13.586.070 lei; profit net 43.966 lei20192020: cifra de afaceri 12.452.669 lei; profit net 115.317 lei20202022: cifra de afaceri 12.250.975 lei; profit net 604.076 lei20222023: cifra de afaceri 4.989.060 lei; profit net 5.807 lei20232024: cifra de afaceri 5.343.962 lei; profit net 5.529 lei2024
Indicator (lei)20162017201820192020202220232024
Cifra de afaceri netă5,7 mil7 mil16,5 mil13,6 mil12,5 mil12,3 mil5 mil5,3 mil
Venituri totale5,6 mil7 mil16,8 mil13,6 mil12,5 mil13,7 mil5,3 mil5,4 mil
Cheltuieli totale5,6 mil6,7 mil16,7 mil13,6 mil12,4 mil13 mil5,3 mil5,3 mil
Profit / pierdere brută2.714293 mii57 mii52 mii137 mii670 mii7.0766.831
Profit / pierdere netă244253 mii49 mii44 mii115 mii604 mii5.8075.529
Număr mediu de angajați185655333
Active imobilizate1,4 mil1,8 mil1,8 mil1,9 mil1,8 mil2,2 mil2,2 mil2 mil
Active circulante914 mii1 mil2,1 mil2,2 mil1,4 mil3,7 mil3,3 mil2 mil
din care stocuri313 mii519 mii562 mii1,2 mil626 mii964 mii561 mii515 mii
creanțe899 mii847 mii940 mii1,1 mil732 mii1,3 mil1,4 mil380 mii
casa și conturi la bănci-298 mii-338 mii572 mii-1.88891 mii1,5 mil1,3 mil1,1 mil
Cheltuieli în avans11 mii—52 mii71 mii5.511—35 mii222 mii
Datorii2,1 mil2,2 mil3,3 mil3,3 mil2,4 mil3,9 mil3,7 mil2,3 mil
Venituri în avans28 mii142 mii142 mii295 mii142 mii340 mii142 mii142 mii
Capitaluri proprii252 mii504 mii553 mii605 mii752 mii1,7 mil1,7 mil1,7 mil
din care capital subscris vărsat10 mii10 mii10 mii10 mii10 mii10 mii10 mii10 mii

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 8 din 34 în județul Bihor și locul 55 din 434 în România după cifra de afaceri (2024), între firmele cu activitatea principală 1039 – Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a..

Firme similare din județul Bihor

Dosare în instanță

Cele mai recente 10 din 58 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 1588/91/2019/a2307.10.2026

    contestaţie împotriva hotărârii comitetului/adunarii creditorilor

    Tribunalul Vrancea · Fond · Faliment · calitate: Intimat

  • 752/39/202607.10.2026

    Plângere împotriva deciziei CNSC

    Curtea de Apel Suceava · Recurs · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Intimat

  • 2396/40/202624.09.2026

    cererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014)

    Tribunalul Botosani · Fond · Faliment · calitate: Creditor

  • 116/87/2018/a7309.09.2026

    procedura insolvenţei – societăţi pe acţiuni Acţiune în anulare a adunării creditorilor

    Curtea de Apel Bucuresti · Apel · Faliment · calitate: Creditor

  • 11211/314/202631.08.2026

    furtul (art.228 NCP)

    Judecătoria Suceava · Fond · Penal · calitate: Parte civilă

  • 11211/314/2026/a131.08.2026

    măsuri şi excepţii dispuse de judecătorul de cameră preliminară

    Judecătoria Suceava · Fond · Penal · calitate: Parte civilă

  • 1588/91/2019/a2219.08.2026

    contestaţie creanţe -TABEL SUPLIMENTAR DIN 12.08.2026

    Tribunalul Vrancea · Fond · Faliment · calitate: Intimat

  • 1588/91/2019/a2108.07.2026

    contestaţie creanţe contestatie tabel definitiv

    Tribunalul Vrancea · Fond · Faliment · calitate: Creditor

  • 116/87/2018/a6527.05.2026

    acţiune în anulare +suspendare executare

    Curtea de Apel Bucuresti · Apel · Faliment · calitate: Creditor

  • 856/40/202624.04.2026

    închiderea procedurii revizuire sentinţa nr. 10/29.01.2025

    Tribunalul Botosani · Revizuire - Fond · Faliment · calitate: Creditor

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 1039 – Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.

  • 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor
  • 0163 Activități după recoltare și pregătirea semințelor
  • 0230 Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană
  • 1039 Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
  • 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 8292 Activități de ambalare

Întrebări frecvente despre LOIAL IMPEX SRL

Care este CUI-ul firmei LOIAL IMPEX SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei LOIAL IMPEX SRL este 84397, iar codul de TVA este RO84397. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1991002318053, iar codul EUID este ROONRC.J1991002318053.

Unde are sediul LOIAL IMPEX SRL?

Sediul social al firmei LOIAL IMPEX SRL este în BobÂlna, Loc. Aleșd, Oraș Aleșd, Bihor, județul Bihor, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are LOIAL IMPEX SRL?

Activitatea principală a firmei LOIAL IMPEX SRL este „Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.”, cod CAEN 1039. În Registrul Comerțului are autorizate în total 7 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată LOIAL IMPEX SRL?

LOIAL IMPEX SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 noiembrie 1991, deci are 34 ani de activitate.

Cum pot contacta firma LOIAL IMPEX SRL?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru LOIAL IMPEX SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Aleșd sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are LOIAL IMPEX SRL?

În 2024, LOIAL IMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 5,3 mil lei și un profit net de 5.529 lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este LOIAL IMPEX SRL plătitoare de TVA?

Da. LOIAL IMPEX SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 1994. Datele au fost verificate la ANAF pe 2 octombrie 2026.

Explorează