Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare14 ani pe piață

LOG EXPRES SRL

CUI 29263722J12/2651/2011

NICOLAE CORCHEȘ, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj

A primit finanțare publică (1 proiect)

În 2025: cifra de afaceri 146 mii lei, profit net 49 mii lei, 1 angajați.

Despre LOG EXPRES SRL

LOG EXPRES SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 octombrie 2011 cu numărul J12/2651/2011 și codul unic de înregistrare (CUI) 29263722, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941). Firma are 14 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 146 mii lei (+11% față de 2024), un profit net de 49 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 445 mii lei la 146 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 9 iulie 2014 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
29263722
Nr. Registrul Comerțului
J12/2651/2011
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
25 octombrie 2011
EUID
ROONRC.J12/2651/2011
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 09.07.2014

TVA la încasare
Da

din 09.07.2014

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
05.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
146 mii lei

+11% față de 2024

Profit net
49 mii lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
49 mii lei
Datorii
26 mii lei
Active totale
75 mii lei
Marjă netă
33,3%
Cifră / angajat
146 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 35% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
0500 mii1 mil1,5 mil2016: cifra de afaceri 182.831 lei; profit net 32.861 lei20162017: cifra de afaceri 1.355.199 lei; profit net 38.448 lei20172018: cifra de afaceri 421.510 lei; profit net 72.378 lei20182019: cifra de afaceri 193.072 lei; profit net 52.347 lei20192020: cifra de afaceri 179.879 lei; profit net 58.019 lei20202021: cifra de afaceri 444.530 lei; profit net 203.891 lei20212022: cifra de afaceri 1.402.536 lei; profit net 142.209 lei20222023: cifra de afaceri 149.700 lei; profit net 63.904 lei20232024: cifra de afaceri 131.300 lei; profit net 57.507 lei20242025: cifra de afaceri 146.250 lei; profit net 48.769 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă183 mii1,4 mil422 mii193 mii180 mii445 mii1,4 mil150 mii131 mii146 mii
Venituri totale186 mii1,4 mil422 mii197 mii180 mii445 mii1,4 mil150 mii132 mii147 mii
Cheltuieli totale151 mii1,3 mil345 mii140 mii117 mii231 mii1,2 mil84 mii73 mii96 mii
Profit / pierdere brută35 mii52 mii77 mii57 mii63 mii213 mii156 mii65 mii59 mii50 mii
Profit / pierdere netă33 mii38 mii72 mii52 mii58 mii204 mii142 mii64 mii58 mii49 mii
Număr mediu de angajați3211011111
Active imobilizate1.979729—42 mii34 mii11 mii7.4182.270——
Active circulante52 mii76 mii99 mii86 mii86 mii267 mii155 mii78 mii76 mii75 mii
din care stocuri—2.253————————
creanțe13 mii19 mii35 mii53 mii56 mii119 mii123 mii40 mii14 mii54 mii
casa și conturi la bănci40 mii55 mii64 mii33 mii30 mii148 mii32 mii38 mii61 mii21 mii
Datorii21 mii35 mii27 mii51 mii40 mii50 mii20 mii16 mii18 mii26 mii
Capitaluri proprii33 mii42 mii73 mii77 mii80 mii228 mii142 mii64 mii58 mii49 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 1.166 din 1.588 în județul Cluj și locul 26.889 din 35.552 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri.

Firme similare din județul Cluj

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 05.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri

  • 3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
  • 3312 Repararea mașinilor
  • 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 5229 Alte activități anexe transporturilor
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management

Întrebări frecvente despre LOG EXPRES SRL

Care este CUI-ul firmei LOG EXPRES SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei LOG EXPRES SRL este 29263722, iar codul de TVA este RO29263722. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J12/2651/2011, iar codul EUID este ROONRC.J12/2651/2011.

Unde are sediul LOG EXPRES SRL?

Sediul social al firmei LOG EXPRES SRL este în NICOLAE CORCHEȘ, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are LOG EXPRES SRL?

Activitatea principală a firmei LOG EXPRES SRL este „Transporturi rutiere de mărfuri”, cod CAEN 4941. În Registrul Comerțului are autorizate în total 9 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată LOG EXPRES SRL?

LOG EXPRES SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 octombrie 2011, deci are 14 ani de activitate.

Cum pot contacta firma LOG EXPRES SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0726 *** 714). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are LOG EXPRES SRL?

În 2025, LOG EXPRES SRL a raportat o cifră de afaceri de 146 mii lei și un profit net de 49 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este LOG EXPRES SRL plătitoare de TVA?

Da. LOG EXPRES SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 9 iulie 2014 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.

Explorează