Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare21 ani pe piață

LEVINSTAL SRL

CUI 16965164J29/2491/2004

GHIGHIU, Sat Ghighiu, Comuna Bărcănești, Prahova

În 2025: cifra de afaceri 2.488 lei, pierdere netă 2.540 lei, 0 angajați.

Despre LEVINSTAL SRL

LEVINSTAL SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 noiembrie 2004 cu numărul J29/2491/2004 și codul unic de înregistrare (CUI) 16965164, cu sediul în Ghighiu (com. Bărcănești), județul Prahova. Activitatea principală este „Lucrări de instalații electrice” (cod CAEN 4321). Firma are 21 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2.488 lei (-91% față de 2024), o pierdere netă de 2.540 lei și 0 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 80 mii lei la 2.488 lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 25 noiembrie 2004 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
16965164
Nr. Registrul Comerțului
J29/2491/2004
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
22 noiembrie 2004
EUID
ROONRC.J29/2491/2004
Cod poștal
107056

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 25.11.2004

TVA la încasare
Da

din 01.01.2013

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
26.09.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Boldeşti Scăeni

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
2.488 lei

-91% față de 2024

Pierdere netă
2.540 lei
Angajați (medie)
0
Capitaluri proprii
172 mii lei
Datorii
36 mii lei
Active totale
208 mii lei
Marjă netă
-102,1%
Risc mediu

Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025; cifra de afaceri a scăzut cu 91% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-200 mii0200 mii400 mii600 mii2016: cifra de afaceri 356.708 lei; profit net 82.958 lei20162017: cifra de afaceri 377.691 lei; profit net 165.823 lei20172018: cifra de afaceri 455.830 lei; profit net 258.160 lei20182019: cifra de afaceri 65.426 lei; pierdere netă 5.074 lei20192020: cifra de afaceri 51.650 lei; pierdere netă 13.152 lei20202021: cifra de afaceri 80.235 lei; pierdere netă 91.102 lei20212022: cifra de afaceri 42.568 lei; pierdere netă 27.250 lei20222023: cifra de afaceri 13.870 lei; pierdere netă 31.285 lei20232024: cifra de afaceri 27.992 lei; profit net 11.327 lei20242025: cifra de afaceri 2.488 lei; pierdere netă 2.540 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă357 mii378 mii456 mii65 mii52 mii80 mii43 mii14 mii28 mii2.488
Venituri totale357 mii378 mii456 mii66 mii52 mii80 mii43 mii14 mii28 mii3.523
Cheltuieli totale270 mii208 mii193 mii70 mii65 mii171 mii69 mii45 mii14 mii6.063
Profit / pierdere brută87 mii170 mii263 mii-4.420-13 mii-90 mii-27 mii-31 mii14 mii-2.540
Profit / pierdere netă83 mii166 mii258 mii-5.074-13 mii-91 mii-27 mii-31 mii11 mii-2.540
Număr mediu de angajați4221111100
Active imobilizate8.4358.036—11 mii9.8239.1748.4407.7066.9726.238
Active circulante445 mii406 mii668 mii588 mii374 mii293 mii259 mii235 mii215 mii201 mii
din care stocuri64 mii38 mii48 mii57 mii48 mii15 mii11 mii11 mii5.6524.716
creanțe144 mii283 mii139 mii132 mii156 mii115 mii115 mii115 mii121 mii115 mii
casa și conturi la bănci237 mii84 mii480 mii399 mii170 mii163 mii133 mii110 mii88 mii82 mii
Datorii288 mii114 mii110 mii73 mii71 mii80 mii73 mii79 mii47 mii36 mii
Capitaluri proprii165 mii299 mii557 mii526 mii313 mii222 mii195 mii163 mii175 mii172 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 270 din 272 în județul Prahova și locul 8.060 din 8.173 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4321 – Lucrări de instalații electrice.

Firme similare din județul Prahova

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4321 – Lucrări de instalații electrice

  • 4321 Lucrări de instalații electrice

Întrebări frecvente despre LEVINSTAL SRL

Care este CUI-ul firmei LEVINSTAL SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei LEVINSTAL SRL este 16965164, iar codul de TVA este RO16965164. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J29/2491/2004, iar codul EUID este ROONRC.J29/2491/2004.

Unde are sediul LEVINSTAL SRL?

Sediul social al firmei LEVINSTAL SRL este în GHIGHIU, Sat Ghighiu, Comuna Bărcănești, Prahova, Ghighiu (com. Bărcănești), județul Prahova, cod poștal 107056, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are LEVINSTAL SRL?

Activitatea principală a firmei LEVINSTAL SRL este „Lucrări de instalații electrice”, cod CAEN 4321.

Când a fost înființată LEVINSTAL SRL?

LEVINSTAL SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 noiembrie 2004, deci are 21 ani de activitate.

Cum pot contacta firma LEVINSTAL SRL?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru LEVINSTAL SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Ghighiu (com. Bărcănești) sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are LEVINSTAL SRL?

În 2025, LEVINSTAL SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.488 lei și o pierdere netă de 2.540 lei, cu 0 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este LEVINSTAL SRL plătitoare de TVA?

Da. LEVINSTAL SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 25 noiembrie 2004 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.

Explorează