Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare26 ani pe piață

LENAROM SRL

CUI 13205555J2000000319335

Loc. Voroneț, Oraș Gura Humorului, Suceava

A primit finanțare publică (2 proiecte)

În 2025: cifra de afaceri 317 mii lei, pierdere netă 43 mii lei, 2 angajați.

Despre LENAROM SRL

LENAROM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 iulie 2000 cu numărul J2000000319335 și codul unic de înregistrare (CUI) 13205555, cu sediul în Voroneț (oraș Gura Humorului), județul Suceava. Activitatea principală este „Alte servicii de cazare” (cod CAEN 5590). Firma are 26 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 317 mii lei (+8% față de 2024), o pierdere netă de 43 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 555 mii lei la 317 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 18 iulie 2000 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
13205555
Nr. Registrul Comerțului
J2000000319335
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
17 iulie 2000
EUID
ROONRC.J2000000319335
Cod poștal
725301

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 18.07.2000

TVA la încasare
Da

din 01.01.2013

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
07.10.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Gura Humorului

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
317 mii lei

+8% față de 2024

Pierdere netă
43 mii lei
Angajați (medie)
2
Capitaluri proprii
1,1 mil lei
Datorii
115 mii lei
Active totale
1,2 mil lei
Marjă netă
-13,5%
Cifră / angajat
158 mii lei
Risc mediu

Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-200 mii0200 mii400 mii600 mii2016: cifra de afaceri 180.545 lei; profit net 42.127 lei20162017: cifra de afaceri 237.079 lei; profit net 58.577 lei20172018: cifra de afaceri 399.992 lei; profit net 56.750 lei20182019: cifra de afaceri 537.977 lei; profit net 185.138 lei20192020: cifra de afaceri 321.461 lei; profit net 31.899 lei20202021: cifra de afaceri 555.007 lei; profit net 204.944 lei20212022: cifra de afaceri 513.755 lei; profit net 145.860 lei20222023: cifra de afaceri 416.494 lei; profit net 31.029 lei20232024: cifra de afaceri 292.825 lei; pierdere netă 54.827 lei20242025: cifra de afaceri 316.589 lei; pierdere netă 42.815 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă181 mii237 mii400 mii538 mii321 mii555 mii514 mii416 mii293 mii317 mii
Venituri totale186 mii237 mii400 mii538 mii349 mii569 mii557 mii417 mii286 mii328 mii
Cheltuieli totale141 mii176 mii340 mii347 mii315 mii361 mii407 mii382 mii333 mii362 mii
Profit / pierdere brută45 mii61 mii61 mii191 mii34 mii209 mii150 mii35 mii-47 mii-34 mii
Profit / pierdere netă42 mii59 mii57 mii185 mii32 mii205 mii146 mii31 mii-55 mii-43 mii
Număr mediu de angajați3343334422
Active imobilizate983 mii1,2 mil1,3 mil1,3 mil1,3 mil1,4 mil1,3 mil1,3 mil1,2 mil1,1 mil
Active circulante43 mii79 mii91 mii193 mii158 mii385 mii433 mii48 mii43 mii53 mii
din care stocuri4.1993.67114 mii12 mii7.79319 mii20 mii3.7384.6284.705
creanțe10 mii41 mii17 mii17 mii11 mii53 mii24 mii3.51914 mii9.000
casa și conturi la bănci28 mii35 mii60 mii164 mii139 mii314 mii389 mii41 mii25 mii40 mii
Datorii578 mii760 mii835 mii716 mii694 mii713 mii624 mii148 mii126 mii115 mii
Venituri în avans—————43 mii————
Capitaluri proprii447 mii506 mii563 mii748 mii780 mii985 mii1,1 mil1,2 mil1,1 mil1,1 mil
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 38 din 110 în județul Suceava și locul 580 din 1.657 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 5590 – Alte servicii de cazare.

Firme similare din județul Suceava

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 13.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 5590 – Alte servicii de cazare

  • 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare
  • 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
  • 5530 Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
  • 5590 Alte servicii de cazare
  • 5612 Activități ale unităților mobile de alimentație
  • 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
  • 7721 Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv
  • 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Întrebări frecvente despre LENAROM SRL

Care este CUI-ul firmei LENAROM SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei LENAROM SRL este 13205555, iar codul de TVA este RO13205555. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2000000319335, iar codul EUID este ROONRC.J2000000319335.

Unde are sediul LENAROM SRL?

Sediul social al firmei LENAROM SRL este în Loc. Voroneț, Oraș Gura Humorului, Suceava, Voroneț (oraș Gura Humorului), județul Suceava, cod poștal 725301, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are LENAROM SRL?

Activitatea principală a firmei LENAROM SRL este „Alte servicii de cazare”, cod CAEN 5590. În Registrul Comerțului are autorizate în total 10 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată LENAROM SRL?

LENAROM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 iulie 2000, deci are 26 ani de activitate.

Cum pot contacta firma LENAROM SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0230 *** 882). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are LENAROM SRL?

În 2025, LENAROM SRL a raportat o cifră de afaceri de 317 mii lei și o pierdere netă de 43 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este LENAROM SRL plătitoare de TVA?

Da. LENAROM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 18 iulie 2000 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.

Explorează