LAVY PROD SRL
Sat Totoești, Comuna Erbiceni, Iași
În 2025: cifra de afaceri 1,1 mil lei, pierdere netă 45 mii lei, 3 angajați.
Despre LAVY PROD SRL
LAVY PROD SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 septembrie 2004 cu numărul J2004001922228 și codul unic de înregistrare (CUI) 16764241, cu sediul în Totoești (com. Erbiceni), județul Iași. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711). Firma are 22 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,1 mil lei (-1% față de 2024), o pierdere netă de 45 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 465 mii lei la 1,1 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2021.
Date de identificare
- CUI
- 16764241
- Nr. Registrul Comerțului
- J2004001922228
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 15 septembrie 2004
- EUID
- ROONRC.J2004001922228
- Cod poștal
- 707194
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 15.10.2026
din 01.11.2021
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Hârlău
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,1 mil lei
- Pierdere netă
- 45 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- -184 mii lei
- Datorii
- 651 mii lei
- Active totale
- 467 mii lei
- Marjă netă
- -4,3%
- Cifră / angajat
- 351 mii lei
-1% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (139%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 206 mii | 209 mii | 291 mii | 275 mii | 271 mii | 465 mii | 619 mii | 824 mii | 1,1 mil | 1,1 mil |
| Venituri totale | 206 mii | 209 mii | 291 mii | 275 mii | 275 mii | 470 mii | 626 mii | 832 mii | 1,1 mil | 1,1 mil |
| Cheltuieli totale | 206 mii | 227 mii | 300 mii | 296 mii | 304 mii | 481 mii | 644 mii | 839 mii | 1,1 mil | 1,1 mil |
| Profit / pierdere brută | 462 | -18 mii | -8.539 | -21 mii | -29 mii | -12 mii | -18 mii | -6.589 | -12 mii | -34 mii |
| Profit / pierdere netă | -1.599 | -20 mii | -11 mii | -24 mii | -31 mii | -16 mii | -24 mii | -15 mii | -23 mii | -45 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 3 | — | 3 | — | 3 | — | — | 3 | 3 |
| Active circulante | 125 mii | 156 mii | 99 mii | 80 mii | 167 mii | 66 mii | 206 mii | 191 mii | 347 mii | 467 mii |
| din care stocuri | 124 mii | 142 mii | 85 mii | 79 mii | 166 mii | 47 mii | 80 mii | 56 mii | 176 mii | 273 mii |
| creanțe | — | — | — | — | — | 5.795 | 1.599 | — | 12 mii | — |
| casa și conturi la bănci | 957 | 14 mii | 14 mii | 1.496 | 912 | 14 mii | 125 mii | 134 mii | 159 mii | 194 mii |
| Datorii | 100 mii | 151 mii | 105 mii | 110 mii | 228 mii | 144 mii | 308 mii | 307 mii | 486 mii | 651 mii |
| Capitaluri proprii | 25 mii | 5.256 | -6.193 | -30 mii | -61 mii | -78 mii | -102 mii | -117 mii | -139 mii | -184 mii |
| din care capital subscris vărsat | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 284 din 1.152 în județul Iași și locul 8.034 din 32.876 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4711 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
Firme similare din județul Iași
- MARVIL COMPANY SRL · Iași1,1 mil lei · 4 ang.
- CASIM SRL · Iași1,1 mil lei · 8 ang.
- GRAGEMI COMPANY SRL · Valea Lupului1,1 mil lei · 2 ang.
- DELUCI CONSMAG S.R.L. · Grădinari (com. Golăiești)1,1 mil lei · 6 ang.
- RADU FAMYLY SRL · Sinești1,1 mil lei · 3 ang.
- COSMIK KLUB SRL · Cristești (com. Brăești)1 mil lei · 3 ang.
- CMG & C INVEST SRL · Mihail Kogălniceanu (com. Țigănași)1 mil lei · 2 ang.
- INTER CAMBO SRL · Pașcani1 mil lei · 7 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4711 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 4763 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive
- 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
- 4769 Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
- 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
Întrebări frecvente despre LAVY PROD SRL
Care este CUI-ul firmei LAVY PROD SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei LAVY PROD SRL este 16764241, iar codul de TVA este RO16764241. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2004001922228, iar codul EUID este ROONRC.J2004001922228.
Unde are sediul LAVY PROD SRL?
Sediul social al firmei LAVY PROD SRL este în Sat Totoești, Comuna Erbiceni, Iași, Totoești (com. Erbiceni), județul Iași, cod poștal 707194, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are LAVY PROD SRL?
Activitatea principală a firmei LAVY PROD SRL este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun”, cod CAEN 4711. În Registrul Comerțului are autorizate în total 18 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată LAVY PROD SRL?
LAVY PROD SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 septembrie 2004, deci are 22 ani de activitate.
Cum pot contacta firma LAVY PROD SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru LAVY PROD SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Totoești (com. Erbiceni) sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are LAVY PROD SRL?
În 2025, LAVY PROD SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,1 mil lei și o pierdere netă de 45 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este LAVY PROD SRL plătitoare de TVA?
Da. LAVY PROD SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2021. Datele au fost verificate la ANAF pe 15 octombrie 2026.