Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA10 ani pe piață

LAURA TURISM SRL

CUI 24318339J27/433/2016

ap. 1, Sat Brateș, Comuna Tarcău, Neamț

În 2025: cifra de afaceri 104 mii lei, profit net 15 mii lei, 1 angajați.

Despre LAURA TURISM SRL

LAURA TURISM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 mai 2016 cu numărul J27/433/2016 și codul unic de înregistrare (CUI) 24318339, cu sediul în Brateș (com. Tarcău), județul Neamț. Activitatea principală este „Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată” (cod CAEN 5520). Firma are 10 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 104 mii lei (+30% față de 2024), un profit net de 15 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2020 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 136 mii lei la 104 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 20 august 2008.

Date de identificare

CUI
24318339
Nr. Registrul Comerțului
J27/433/2016
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
09 mai 2016
EUID
ROONRC.J27/433/2016
Cod poștal
617447

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 20.08.2008

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
26.09.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească BICAZ

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
104 mii lei

+30% față de 2024

Profit net
15 mii lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
620 mii lei
Datorii
1,2 mil lei
Active totale
1,8 mil lei
Marjă netă
14,7%
Cifră / angajat
104 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 66% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-100 mii0100 mii200 mii300 mii2016: cifra de afaceri 276.664 lei; profit net 110.428 lei20162017: cifra de afaceri 244.760 lei; profit net 80.631 lei20172018: cifra de afaceri 160.518 lei; profit net 6.107 lei20182019: cifra de afaceri 147.968 lei; profit net 13.885 lei20192020: cifra de afaceri 136.311 lei; profit net 7.811 lei20202022: cifra de afaceri 138.386 lei; profit net 34.292 lei20222023: cifra de afaceri 111.787 lei; profit net 106.088 lei20232024: cifra de afaceri 79.868 lei; pierdere netă 9.994 lei20242025: cifra de afaceri 103.860 lei; profit net 15.249 lei2025
Indicator (lei)201620172018201920202022202320242025
Cifra de afaceri netă277 mii245 mii161 mii148 mii136 mii138 mii112 mii80 mii104 mii
Venituri totale278 mii246 mii167 mii148 mii136 mii460 mii218 mii80 mii119 mii
Cheltuieli totale167 mii166 mii156 mii129 mii124 mii420 mii109 mii88 mii101 mii
Profit / pierdere brută110 mii81 mii11 mii18 mii12 mii39 mii108 mii-8.34719 mii
Profit / pierdere netă110 mii81 mii6.10714 mii7.81134 mii106 mii-9.99415 mii
Număr mediu de angajați1—0—11221
Active imobilizate1,8 mil1,5 mil1,4 mil1,4 mil1,3 mil1,2 mil1,3 mil1,5 mil1,6 mil
Active circulante329 mii180 mii50 mii41 mii54 mii229 mii156 mii138 mii288 mii
din care stocuri————————5.400
creanțe276 mii175 mii50 mii36 mii46 mii188 mii146 mii126 mii222 mii
casa și conturi la bănci54 mii5.464995.0577.62940 mii10 mii13 mii60 mii
Datorii1,7 mil1,3 mil1,1 mil995 mii948 mii895 mii815 mii1 mil1,2 mil
Capitaluri proprii500 mii409 mii415 mii420 mii428 mii509 mii615 mii605 mii620 mii
din care capital subscris vărsat284 mii284 mii284 mii284 mii284 mii284 mii284 mii284 mii284 mii

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 64 din 105 în județul Neamț și locul 3.178 din 5.790 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 5520 – Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată.

Firme similare din județul Neamț

Dosare în instanță

2 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 1846/103/202607.09.2026

    actiune in raspundere contractuala

    Tribunalul Neamt · Fond · Civil · calitate: Pârât

  • 772/188/202408.04.2024

    anulare act

    Judecătoria Bicaz · Fond · Civil · calitate: Pârât

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 5520 – Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată

  • 0124 Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
  • 0146 Creșterea porcinelor
  • 0147 Creșterea păsărilor
  • 0150 Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
  • 0210 Silvicultură și alte activități forestiere
  • 0220 Exploatarea forestieră
  • 0811 Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei
  • 2370 Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei
  • 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Întrebări frecvente despre LAURA TURISM SRL

Care este CUI-ul firmei LAURA TURISM SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei LAURA TURISM SRL este 24318339, iar codul de TVA este RO24318339. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J27/433/2016, iar codul EUID este ROONRC.J27/433/2016.

Unde are sediul LAURA TURISM SRL?

Sediul social al firmei LAURA TURISM SRL este în ap. 1, Sat Brateș, Comuna Tarcău, Neamț, Brateș (com. Tarcău), județul Neamț, cod poștal 617447, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are LAURA TURISM SRL?

Activitatea principală a firmei LAURA TURISM SRL este „Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată”, cod CAEN 5520. În Registrul Comerțului are autorizate în total 9 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată LAURA TURISM SRL?

LAURA TURISM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 mai 2016, deci are 10 ani de activitate.

Cum pot contacta firma LAURA TURISM SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0722 *** 250). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are LAURA TURISM SRL?

În 2025, LAURA TURISM SRL a raportat o cifră de afaceri de 104 mii lei și un profit net de 15 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este LAURA TURISM SRL plătitoare de TVA?

Da. LAURA TURISM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 20 august 2008. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.

Explorează