Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA30 ani pe piață

LARIMCOM SRL

CUI 8032873J21/9/1996

Str. Bradului, Municipiul Fetești, Ialomița

În 2025: cifra de afaceri 316 mii lei, profit net 2.272 lei, 1 angajați.

Despre LARIMCOM SRL

LARIMCOM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 ianuarie 1996 cu numărul J21/9/1996 și codul unic de înregistrare (CUI) 8032873, cu sediul în Fetești, județul Ialomița. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711). Firma are 30 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 316 mii lei (+55% față de 2024), un profit net de 2.272 lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 119 mii lei la 316 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 1997.

Date de identificare

CUI
8032873
Nr. Registrul Comerțului
J21/9/1996
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
11 ianuarie 1996
EUID
ROONRC.J21/9/1996
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.01.1997

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
26.09.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Feteşti

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
316 mii lei

+55% față de 2024

Profit net
2.272 lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
189 mii lei
Datorii
373 mii lei
Active totale
562 mii lei
Marjă netă
0,7%
Cifră / angajat
316 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 66% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-200 mii0200 mii400 mii600 mii2016: cifra de afaceri 518.719 lei; profit net 11.221 lei20162017: cifra de afaceri 256.607 lei; pierdere netă 13.869 lei20172018: cifra de afaceri 150.278 lei; pierdere netă 42.001 lei20182019: cifra de afaceri 160.126 lei; pierdere netă 6.348 lei20192020: cifra de afaceri 126.527 lei; profit net 9.329 lei20202021: cifra de afaceri 119.487 lei; profit net 15.257 lei20212022: cifra de afaceri 108.588 lei; profit net 242.425 lei20222023: cifra de afaceri 159.930 lei; pierdere netă 7.432 lei20232024: cifra de afaceri 203.722 lei; pierdere netă 3.398 lei20242025: cifra de afaceri 316.026 lei; profit net 2.272 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă519 mii257 mii150 mii160 mii127 mii119 mii109 mii160 mii204 mii316 mii
Venituri totale523 mii259 mii151 mii161 mii127 mii121 mii361 mii165 mii230 mii323 mii
Cheltuieli totale508 mii271 mii192 mii166 mii115 mii102 mii108 mii173 mii231 mii316 mii
Profit / pierdere brută14 mii-11 mii-40 mii-4.73712 mii19 mii253 mii-7.432-1.3867.000
Profit / pierdere netă11 mii-14 mii-42 mii-6.3489.32915 mii242 mii-7.432-3.3982.272
Număr mediu de angajați32211——111
Active imobilizate221 mii215 mii209 mii204 mii199 mii195 mii188 mii188 mii188 mii188 mii
Active circulante459 mii479 mii471 mii509 mii521 mii505 mii749 mii479 mii444 mii374 mii
din care stocuri421 mii442 mii453 mii491 mii507 mii504 mii501 mii477 mii438 mii369 mii
creanțe36 mii36 mii17 mii17 mii13 mii—247 mii2981.9404.467
casa și conturi la bănci1.1281.0431.0531.2971.0049821.0421.3834.777599
Datorii687 mii716 mii744 mii783 mii781 mii745 mii739 mii477 mii446 mii373 mii
Capitaluri proprii-7.445-21 mii-63 mii-70 mii-60 mii-45 mii197 mii190 mii187 mii189 mii
din care capital subscris vărsat4.2004.2004.2004.2004.2004.2004.2004.2004.2004.200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 322 din 552 în județul Ialomița și locul 16.335 din 32.877 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.

Firme similare din județul Ialomița

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 04.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

  • 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

Întrebări frecvente despre LARIMCOM SRL

Care este CUI-ul firmei LARIMCOM SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei LARIMCOM SRL este 8032873, iar codul de TVA este RO8032873. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J21/9/1996, iar codul EUID este ROONRC.J21/9/1996.

Unde are sediul LARIMCOM SRL?

Sediul social al firmei LARIMCOM SRL este în Str. Bradului, Municipiul Fetești, Ialomița, județul Ialomița, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are LARIMCOM SRL?

Activitatea principală a firmei LARIMCOM SRL este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun”, cod CAEN 4711. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată LARIMCOM SRL?

LARIMCOM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 ianuarie 1996, deci are 30 ani de activitate.

Cum pot contacta firma LARIMCOM SRL?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru LARIMCOM SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Fetești sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are LARIMCOM SRL?

În 2025, LARIMCOM SRL a raportat o cifră de afaceri de 316 mii lei și un profit net de 2.272 lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este LARIMCOM SRL plătitoare de TVA?

Da. LARIMCOM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 1997. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.

Explorează