LANDO VISION SRL
Str. BOGDAN PETRICEICU HAȘDEU, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 464 mii lei, profit net 245 mii lei, 1 angajați.
Despre LANDO VISION SRL
LANDO VISION SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 februarie 2009 cu numărul J2009000212123 și codul unic de înregistrare (CUI) 25051336, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Activități ale agențiilor de publicitate” (cod CAEN 7311). Firma are 17 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 464 mii lei (-34% față de 2024), un profit net de 245 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 1,3 mil lei la 464 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2017.
Date de identificare
- CUI
- 25051336
- Nr. Registrul Comerțului
- J2009000212123
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 03 februarie 2009
- EUID
- ROONRC.J2009000212123
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 10.10.2026
din 01.01.2017
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 464 mii lei
- Profit net
- 245 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 246 mii lei
- Datorii
- 106 mii lei
- Active totale
- 366 mii lei
- Marjă netă
- 52,9%
- Cifră / angajat
- 464 mii lei
-34% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 34% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 324 mii | 516 mii | 540 mii | 598 mii | 1,1 mil | 1,3 mil | 1,4 mil | 1,2 mil | 703 mii | 464 mii |
| Venituri totale | 327 mii | 516 mii | 540 mii | 599 mii | 1,1 mil | 1,3 mil | 1,5 mil | 1,2 mil | 764 mii | 483 mii |
| Cheltuieli totale | 144 mii | 283 mii | 356 mii | 434 mii | 434 mii | 324 mii | 637 mii | 705 mii | 392 mii | 228 mii |
| Profit / pierdere brută | 183 mii | 233 mii | 184 mii | 165 mii | 631 mii | 975 mii | 833 mii | 539 mii | 372 mii | 255 mii |
| Profit / pierdere netă | 173 mii | 223 mii | 179 mii | 159 mii | 620 mii | 962 mii | 819 mii | 528 mii | 355 mii | 245 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 30 mii | 168 mii | 197 mii | 110 mii | 28 mii | 1.488 | 302 mii | 226 mii | 156 mii | 96 mii |
| Active circulante | 241 mii | 68 mii | 199 mii | 61 mii | 734 mii | 969 mii | 778 mii | 545 mii | 248 mii | 264 mii |
| din care stocuri | 4.928 | 3.763 | 3.246 | 2.882 | 2.867 | 2.198 | 1.972 | — | — | — |
| creanțe | 7.927 | 1.526 | 4.880 | 4.618 | 5.336 | 12 mii | 684 mii | 67 mii | 78 mii | 243 mii |
| casa și conturi la bănci | 228 mii | 63 mii | 191 mii | 54 mii | 726 mii | 955 mii | 92 mii | 478 mii | 170 mii | 20 mii |
| Cheltuieli în avans | 83 | — | — | 104 | — | — | 6.895 | 6.288 | 6.173 | 6.073 |
| Datorii | 4.184 | 13 mii | 17 mii | 12 mii | 7.536 | 8.495 | 210 mii | 27 mii | 26 mii | 106 mii |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | — | 57 mii | 43 mii | 29 mii | 14 mii |
| Capitaluri proprii | 267 mii | 223 mii | 379 mii | 159 mii | 754 mii | 962 mii | 819 mii | 707 mii | 355 mii | 246 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 218 din 931 în județul Cluj și locul 3.151 din 12.562 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7311 – Activități ale agențiilor de publicitate.
Firme similare din județul Cluj
- RD STUDIO SRL · Cluj-Napoca467 mii lei · 1 ang.
- EXTROVERT BRANDS S.R.L. · Cluj-Napoca467 mii lei · 1 ang.
- MTA IMAGE SRL · Cluj-Napoca466 mii lei · 1 ang.
- SIXTHSENSE S.R.L. · Cluj-Napoca461 mii lei · 0 ang.
- CB STRUCT S.R.L. · Cluj-Napoca460 mii lei · 2 ang.
- YOUNG TECH MEDIA S.R.L. · Cluj-Napoca459 mii lei · 0 ang.
- ELEVATE YOU S.R.L. · Cluj-Napoca456 mii lei · 1 ang.
- DEVORATORII DE MARKETING S.R.L. · Cluj-Napoca453 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7311 – Activități ale agențiilor de publicitate
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7312 Servicii de reprezentare media
Întrebări frecvente despre LANDO VISION SRL
Care este CUI-ul firmei LANDO VISION SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei LANDO VISION SRL este 25051336, iar codul de TVA este RO25051336. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2009000212123, iar codul EUID este ROONRC.J2009000212123.
Unde are sediul LANDO VISION SRL?
Sediul social al firmei LANDO VISION SRL este în Str. BOGDAN PETRICEICU HAȘDEU, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are LANDO VISION SRL?
Activitatea principală a firmei LANDO VISION SRL este „Activități ale agențiilor de publicitate”, cod CAEN 7311. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată LANDO VISION SRL?
LANDO VISION SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 februarie 2009, deci are 17 ani de activitate.
Cum pot contacta firma LANDO VISION SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0747 *** 291). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are LANDO VISION SRL?
În 2025, LANDO VISION SRL a raportat o cifră de afaceri de 464 mii lei și un profit net de 245 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este LANDO VISION SRL plătitoare de TVA?
Da. LANDO VISION SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2017. Datele au fost verificate la ANAF pe 10 octombrie 2026.