LACATUSU SOFTDEV S.R.L.
STRUGURILOR, Municipiul Iași, Iași
În 2025: cifra de afaceri 824 mii lei, profit net 645 mii lei, 2 angajați.
Despre LACATUSU SOFTDEV S.R.L.
LACATUSU SOFTDEV S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 iunie 2018 cu numărul J2018001608224 și codul unic de înregistrare (CUI) 39503148, cu sediul în Iași, județul Iași. Activitatea principală este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)” (cod CAEN 6210). Firma are 8 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 824 mii lei (+6% față de 2024), un profit net de 645 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 228 mii lei la 824 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 martie 2022.
Date de identificare
- CUI
- 39503148
- Nr. Registrul Comerțului
- J2018001608224
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 18 iunie 2018
- EUID
- ROONRC.J2018001608224
- Cod poștal
- 700732
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 09.10.2026
din 01.03.2022
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 824 mii lei
- Profit net
- 645 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 645 mii lei
- Datorii
- 56 mii lei
- Active totale
- 701 mii lei
- Marjă netă
- 78,2%
- Cifră / angajat
- 412 mii lei
+6% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 8% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 125 mii | 273 mii | 296 mii | 228 mii | 807 mii | 674 mii | 781 mii | 824 mii |
| Venituri totale | 132 mii | 278 mii | 297 mii | 233 mii | 824 mii | 693 mii | 791 mii | 841 mii |
| Cheltuieli totale | 35 mii | 50 mii | 67 mii | 155 mii | 33 mii | 84 mii | 94 mii | 172 mii |
| Profit / pierdere brută | 97 mii | 227 mii | 230 mii | 78 mii | 791 mii | 609 mii | 697 mii | 669 mii |
| Profit / pierdere netă | 93 mii | 223 mii | 227 mii | 76 mii | 785 mii | 605 mii | 674 mii | 645 mii |
| Număr mediu de angajați | — | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 7.588 | 13 mii | 17 mii | 14 mii | 22 mii | 22 mii | 17 mii | 5.581 |
| Active circulante | 89 mii | 214 mii | 234 mii | 111 mii | 766 mii | 594 mii | 677 mii | 695 mii |
| creanțe | 59 mii | 174 mii | 192 mii | 110 mii | 596 mii | 577 mii | 551 mii | 673 mii |
| casa și conturi la bănci | 29 mii | 39 mii | 42 mii | 379 | 171 mii | 17 mii | 126 mii | 22 mii |
| Cheltuieli în avans | — | 618 | — | 0 | — | — | — | — |
| Datorii | 3.039 | 3.710 | 23 mii | 49 mii | 3.050 | 4.049 | 12 mii | 56 mii |
| Capitaluri proprii | 93 mii | 223 mii | 227 mii | 76 mii | 785 mii | 612 mii | 681 mii | 645 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 189 din 1.027 în județul Iași și locul 2.638 din 14.288 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6210 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).
Firme similare din județul Iași
- INTELLIGENT BEE WEB SRL · Iași844 mii lei · 19 ang.
- CREATIVE DACO SRL · Iași841 mii lei · 6 ang.
- LORD OF CODE S.R.L. · Iași832 mii lei · 1 ang.
- KUPZONE S.R.L. · Iași829 mii lei · 2 ang.
- GREEN FLASH TECH SOLUTIONS S.R.L. · Iași826 mii lei · 6 ang.
- BACIU LIMITED S.R.L. · Valea Adâncă (com. Miroslava)812 mii lei · 1 ang.
- GM SOFTWARE S.R.L. · Iași808 mii lei · 1 ang.
- DOTTS DEVELOPMENT S.R.L. · Valea Adâncă (com. Miroslava)804 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6210 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6203 Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6399 Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
Întrebări frecvente despre LACATUSU SOFTDEV S.R.L.
Care este CUI-ul firmei LACATUSU SOFTDEV S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei LACATUSU SOFTDEV S.R.L. este 39503148, iar codul de TVA este RO39503148. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2018001608224, iar codul EUID este ROONRC.J2018001608224.
Unde are sediul LACATUSU SOFTDEV S.R.L.?
Sediul social al firmei LACATUSU SOFTDEV S.R.L. este în STRUGURILOR, Municipiul Iași, Iași, județul Iași, cod poștal 700732, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are LACATUSU SOFTDEV S.R.L.?
Activitatea principală a firmei LACATUSU SOFTDEV S.R.L. este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)”, cod CAEN 6210. În Registrul Comerțului are autorizate în total 6 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată LACATUSU SOFTDEV S.R.L.?
LACATUSU SOFTDEV S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 iunie 2018, deci are 8 ani de activitate.
Cum pot contacta firma LACATUSU SOFTDEV S.R.L.?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru LACATUSU SOFTDEV S.R.L.. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Iași sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are LACATUSU SOFTDEV S.R.L.?
În 2025, LACATUSU SOFTDEV S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 824 mii lei și un profit net de 645 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este LACATUSU SOFTDEV S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. LACATUSU SOFTDEV S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 martie 2022. Datele au fost verificate la ANAF pe 10 octombrie 2026.