Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA18 ani pe piață

LA CAPELA SRL

CUI 24572611J32/1635/2008

GEORGE COȘBUC, Municipiul Mediaș, Sibiu

În 2024: cifra de afaceri 2,1 mil lei, profit net 96 mii lei, 5 angajați.

Despre LA CAPELA SRL

LA CAPELA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 octombrie 2008 cu numărul J32/1635/2008 și codul unic de înregistrare (CUI) 24572611, cu sediul în Mediaș, județul Sibiu. Activitatea principală este „Activități de pompe funebre și similare” (cod CAEN 9603). Firma are 18 ani de la înființare. În 2024, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,1 mil lei (+17% față de 2023), un profit net de 96 mii lei și 5 angajați (număr mediu). Între 2018 și 2024, cifra de afaceri a crescut (de la 476 mii lei la 2,1 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 13 octombrie 2008.

Date de identificare

CUI
24572611
Nr. Registrul Comerțului
J32/1635/2008
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
07 octombrie 2008
EUID
ROONRC.J32/1635/2008
Cod poștal
551027

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 13.10.2008

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
26.09.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Mediaş

Date financiare 2024

Cifra de afaceri
2,1 mil lei

+17% față de 2023

Profit net
96 mii lei
Angajați (medie)
5
Capitaluri proprii
179 mii lei
Datorii
751 mii lei
Active totale
930 mii lei
Marjă netă
4,7%
Cifră / angajat
413 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Datorii de 81% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2024, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
01 mil2 mil3 mil2016: cifra de afaceri 304.840 lei; profit net 67.845 lei20162017: cifra de afaceri 346.418 lei; profit net 43.783 lei20172018: cifra de afaceri 476.421 lei; profit net 89.726 lei20182019: cifra de afaceri 972.210 lei; profit net 74.006 lei20192020: cifra de afaceri 1.182.443 lei; profit net 258.501 lei20202023: cifra de afaceri 1.764.434 lei; profit net 64.585 lei20232024: cifra de afaceri 2.063.188 lei; profit net 96.010 lei2024
Indicator (lei)2016201720182019202020232024
Cifra de afaceri netă305 mii346 mii476 mii972 mii1,2 mil1,8 mil2,1 mil
Venituri totale305 mii346 mii476 mii975 mii1,2 mil1,8 mil2,2 mil
Cheltuieli totale234 mii299 mii382 mii892 mii945 mii1,7 mil2,1 mil
Profit / pierdere brută71 mii47 mii94 mii84 mii270 mii83 mii114 mii
Profit / pierdere netă68 mii44 mii90 mii74 mii259 mii65 mii96 mii
Număr mediu de angajați2233445
Active imobilizate95 mii70 mii81 mii373 mii344 mii406 mii507 mii
Active circulante75 mii78 mii287 mii433 mii688 mii901 mii423 mii
din care stocuri44 mii49 mii30 mii62 mii206 mii156 mii42 mii
creanțe8.9377.63064 mii156 mii105 mii720 mii317 mii
casa și conturi la bănci22 mii22 mii193 mii215 mii377 mii25 mii65 mii
Datorii94 mii28 mii159 mii542 mii509 mii576 mii751 mii
Capitaluri proprii76 mii120 mii210 mii264 mii522 mii731 mii179 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200400400

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 1 din 4 în județul Sibiu și locul 8 din 354 în România după cifra de afaceri (2024), între firmele cu activitatea principală 9603 – Activități de pompe funebre și similare.

Firme similare din județul Sibiu

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 08.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 9603 – Activități de pompe funebre și similare

  • 2370 Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
  • 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate
  • 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
  • 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 9603 Activități de pompe funebre și similare

Întrebări frecvente despre LA CAPELA SRL

Care este CUI-ul firmei LA CAPELA SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei LA CAPELA SRL este 24572611, iar codul de TVA este RO24572611. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J32/1635/2008, iar codul EUID este ROONRC.J32/1635/2008.

Unde are sediul LA CAPELA SRL?

Sediul social al firmei LA CAPELA SRL este în GEORGE COȘBUC, Municipiul Mediaș, Sibiu, județul Sibiu, cod poștal 551027, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are LA CAPELA SRL?

Activitatea principală a firmei LA CAPELA SRL este „Activități de pompe funebre și similare”, cod CAEN 9603. În Registrul Comerțului are autorizate în total 9 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată LA CAPELA SRL?

LA CAPELA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 octombrie 2008, deci are 18 ani de activitate.

Cum pot contacta firma LA CAPELA SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0765 *** 578). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are LA CAPELA SRL?

În 2024, LA CAPELA SRL a raportat o cifră de afaceri de 2,1 mil lei și un profit net de 96 mii lei, cu 5 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este LA CAPELA SRL plătitoare de TVA?

Da. LA CAPELA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 13 octombrie 2008. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.

Explorează